سفارش کالا و خدمات زیبایی

نوشیدن آب در صبح ناشتا مفید است؟

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 1279

هر روز صبح‌تان به صورت معمول به این شکل است: بیدار شدن، چک کردن گوشی، درست کردن صبحانه. ولی اگر به جای این کارها روزتان را با یک لیوان آب شروع کنید، فواید زیادی برای سلامت شما خواهد داشت (نگران نباشید، هنوز هم می‌توانید بلافاصله بعد از آن کافئین روزانه خود را دریافت کنید)...

نوشیدن آب در صبح ناشتا مفید است؟

1_ نوشیدن آب در صبح ناشتا می‌تواند سوخت و ساز بدن‌تان را بهبود بخشد.

بر اساس مطاله‌ای که در مجله غدد درون ریز و متابولیسم بالینی منتشر شده، نوشیدن آب (حدود 300 میلی لیتر) می‌تواند سوخت و ساز بدن را حدود 30 درصد افزایش دهد. نوشیدن یک لیوان آب با معده خالی، بدن‌تان را در مسیری قرار می‌دهید که از همان لحظه شروع روزتان، هضمی کارآمدتر داشته باشد.

2_ نوشیدن آب در صبح ناشتا می‌تواند به کاهش سوزش معده و سوءهاضمه کمک کند.

وقتی اولین چیزی که صبح می نوشید یک لیوان آب باشد، اسیدهای غذایی مری را که موقع خواب به سمت بالا حرکت کرده اند کاملا تمیز می کند. (همچنین به تمیز شدن اسید از روی دندان ها هم کمک می کند).

3_ نوشیدن آب در صبح ناشتا می تواند از ایجاد سنگ کلیه جلوگیری کند.

نوشیدن آب به صورت ناشتا کلید رقیق کردن ادرار است که مواد داخل آن می‌توانند باعث ایجاد سنگ کلیه شوند. ولی به خاطر داشته باشید، به گفته کارشناسان، آبی که در یک روز دریافت می‌کنید، حداقل باید 1.9 لیتر باشد تا کاملا خیال‌تان از بابت سنگ کلیه راحت شود (اضافه کردن یک برش لیمو که سرشار از اسید سیتریک ( citric acid) است هم به این امر کمک می‌کند).

4_ نوشیدن آب در صبح ناشتا می‌تواند ضربه‌های سردرد را متوقف کند.

کم آبی یکی از علل اصلی سردردهای ضربان دار در جمجمه شماست. نوشیدن یک لیوان آب در صبح به صورت ناشتا از ایجاد سردردهای اینگونه جلوگیری می‌کند (مطمئن شوید که در طول روز به اندازه کافی آب بنوشید).

5_ نوشیدن آب در صبح ناشتا می‌تواند به دفع سموم از بدن کمک کند.

همه این مسائل به خاطر آبرسانی به روده کوچک و متعادل نگه داشتن آب در بدن است. سرعت تخلیه شکم شما ( یعنی مقدار ادرار ) متناسب با مقدار آبی که مصرف می‌کنید، تغییر می‌کند. هر چه ادرارتان بیشتر شود، سموم بیشتری از بدن دفع می‌شوند. به همین سادگی.

6_ نوشیدن آب در صبح ناشتا می‌تواند تحرک مواد در طول دستگاه گوارش را تسهیل کند.

بله خوردن یک لیوان آب با معده خالی، عمل هضم را تنظیم می‌کند. (همچنین عمل دفع را بهبود می‌بخشد) بنابراین بهتر است اولین چیزی که صبح می‌نوشید، یک لیوان آب باشد.

7_ نوشیدن آب در صبح ناشتا می‌تواند از بیمار شدن‌تان پیش‌گیری کند

برای پیش‌گیری از ابتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا، باید سیستم لنفاوی (بخشی مهم از سیستم ایمنی بدن) خود را هیدراته نگه دارید (آب رسانی کنید)، نوشیدن یک لیوان آب ناشتا کمک می‌کند تراکم این سیستم کم شده و با آبرسانی مناسب کارامدتر عمل کند.

 

فواید نوشیدن آب

رازهای زیبایی آب

لایه برداری و آب رسانی پوست با مواد طبیعی

فواید نوشیدن آب گرم

بهبود گوارش با آب گرم

 

 

منبع: سیمرغ

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید