سفارش کالا و خدمات زیبایی

ترفندهای سوزاندن کالری بیشتر هنگام ورزش

بزرگنمایی
دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 1149

چه یک ورزشکار باتجربه باشید و یا به تازگی فعالیت ورزشی خود را آغاز کرده باشید، افراد کمی از زمان کافی برای اختصاص چند ساعت در روز به جلسات تمرینی خود برخوردار هستند. بر همین اساس، توجه به هر دقیقه از جلسه تمرینات ورزشی اهمیت دارد...

ترفندهای سوزاندن کالری بیشتر هنگام ورزش

برای این که طی جلسات تمرینی روزانه خود کالری و چربی بیشتری بسوزانید می‌توانید برخی نکات و ترفندها که کارایی آن‌ها ثابت شده اند را مد نظر قرار دهید.

گوش دادن به موسیقی

گوشی دادن به موسیقی یکی از ساده‌ترین و سرگرم کننده‌ترین روش ها برای افزایش کالری سوزی هنگام انجام ورزش است. پژوهشگران دانشگاه ویسکانسین طی یک مطالعه از شرکت کنندگان مرد و زن درخواست کردند تا دو جلسه هشت دقیقه‌ای روی یک دوچرخه ثابت پدال بزنند. یک گروه به موسیقی گوش می دادند و گروه دیگر در سکوت این کار را انجام دادند. در نهایت، گروهی که به موسیقی گوش می دادند میانگین ضربان قلب افزایش یافته 10 تپش در دقیقه، سخت‌تر کار کردن، و هفت درصد کالری سوزی بیشتر را نشان دادند.

همراهی با یک شریک الهام بخش

ورزش کردن به همراه فردی که اندکی از شما بهتر است می‌تواند نرخ کالری سوزی را افزایش دهد. در یک مطالعه، پژوهشگران دانشگاه ایالتی کانزاس دریافتند افرادی که با یک همراه ورزش می کنند که فکر می‌کنند از آن‌ها تناسب اندام بهتری دارد و قوی‌تر است، مدت زمان بیشتری را به ورزش اختصاص داده و افزایش شدت ورزش تا 200 درصد را نشان دادند.

استفاده از عضلات بیشتر

هرچه از عضلات بیشتری هنگام ورزش استفاده کنید، کالری بیشتری می‌سوزانید. در نتیجه به جای این که دسته‌های تردمیل را بگیرید می توانید دست‌ها را آزاد کنید تا پایین تنه و عضلات هسته‌ای بدن برای حفظ وضعیت درست بالا تنه سخت‌تر کار کنند.

سرعت حرکت دست‌ها

افرادی که در مسابقات پیاده‌روی سریع شرکت می‌کنند یک ضرب المثل دارند: هنگامی که که دست‌ها به حرکت در می‌آیند، پاهای شما پیروی می‌کنند. اگر قصد دارید سرعت خود را افزایش دهید و کالری سوزی را تقویت کنید، دست‌های خود را سریع‌تر به حرکت درآورید و پاها نیز از این روند پیروی خواهند کرد. همچنین، با درگیر شدن هرچه بیشتر دست‌ها عضلات بیشتری در قسمت بالاتنه فعال می‌شوند و به کالری سوزی کمک می‌کنند.

یافتن نقطه شیرین شدت ورزش

تمرین اینتروال با شدت بالا (HIIT) ممکن است برای تقویت سوخت و ساز در مدت زمان انجام ورزش خوب باشد، اما به دلیل دشواری در انجام این تمرینات، افراد بسیاری زود خسته شده و به اندازه کافی تمرینات خود را ادامه نمی‌دهند تا شاهد نتایج باشند. برای کالری سوزی بیشتر و بهتر شما باید نقطه شیرین فعالیت‌های خود را بیابید که بیشترین میزان زیر حداکثر شدت ورزشی است که می‌توانید برای 30 دقیقه تحمل کنید. برای تشخیص این حالت توجه داشته باشید زمانی به این نقطه می‌رسید که در تنفس اندکی به زحمت افتاده‌اید، اما همچنان می‌توانید با بیان جملات کوتاه صحبت کنید.

پوشیدن وزنه

افراد سنگین‌تر کالری بیشتری می‌سوزانند، زیرا بدن باید سخت‌تر کار کند تا آن‌ها را در حرکت نگه دارد. مشخص است که تمایلی ندارید تا برای کالری سوزی بیشتر به وزن خود اضافه کنید، اما می‌توانید با پوشیدن وزنه این شرایط را شبیه‌سازی کنید. پژوهش ها نشان داده‌اند که پوشیدن وزنه می‌تواند کالری سوزی را طی یک پیاده روی متوسط به میزان هفت درصد و طی تمریناتی مانند بالارفتن از پله بیش از 13 درصد افزایش دهد.

استفاده از نیرو

نیروی جاذبه یک عامل غیر منتظره، اما موثر برای کالری سوزی هنگام پیاده‌روی، دوچرخه سواری یا دویدن در سطحی شیب‌دار و زمانی که تلاش می‌کنید بر این نیرو غلبه کنید، محسوب می‌شود.

مصرف کافئین

کافئین نه تنها می‌تواند نرخ سوخت‌وساز را افزایش دهد، بلکه به عنوان یک تقویت کننده عملکرد نیز کارایی دارد. مطالعات نشان داده‌اند که ماده شیمیایی انرژی‌زا موجود در قهوه درک شما از ورزش را کاهش می‌دهد، به طوری که سخت‌تر تلاش کردن آسان‌تر به نظر می‌رسد و شما می‌توانید برای مدت زمان بیشتری سخت‌تر ورزش کنید و کالری بیشتری بسوزانید.

نوشیدن آب

برای تقویت کالری سوزی می‌توانید نوشیدن آب خنک را مد نظر قرار دهید. نوشیدن آب خنک نرخ سوخت و ساز را حدود پنج درصد افزایش می‌دهد، زیرا بدن برای گرم کردن مایع بیشتر کار می‌کند. همچنین، مصرف نوشیدنی‌های خنک پیش از ورزش در گرما می‌تواند به احساس شادابی و طراوت برای مدت زمانی طولانی‌تر کمک کند و پیش از احساس خستگی، سخت‌تر تلاش می‌کنید، به طوری که می‌توانید راحت‌تر کالری بیشتری بسوزانید.

پرهیز از فعالیت‌هایی دیگر

ارسال پیامک، تماشای تلویزیون یا مطالعه مجله هنگام دویدن روی تردمیل یا پدال زدن روی دوچرخه ثابت روش‌های خوبی برای چند وظیفه‌گی هستند، اما این قبیل فعالیت‌ها می‌توانند حواس شما را پرت کرده و دیگر بیشترین تلاش خود را هنگام ورزش صرف نکنید. توجه به تلاشی که می‌کنید _ ضربان قلب، نرخ تنفس، احساسی که در عضلات خود دارید _ کمک می‌کند تا روندی پایدار را حفظ کرده و کالری بیشتری بسوزانید.

 

کالری سوزی با روش های ساده و عجیب

چگونه می‌توان کالری مواد غذایی را اندازه‌گیری کرد

غذاهای خوشمزه کم کالری

رژیم غذایی سالم شامل چه خوراکی‌ هایی می‌ شود؟

 

 

منبع: عصر ایران

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید