سفارش کالا و خدمات زیبایی

آیا رژلب ها نیز تاریخ مصرف دارند؟

بزرگنمایی
دسته: لوازم آرایشی تاریخ نگارش: ۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 3592

بله، همینطور است آن‌چه باید درباره رژلب‌های تاریخ مصرف گذشته بدانید… یک رژلب در کیف‌تان پیدا می‌کنید که سه سال است که از آن استفاده نکرده‌اید و از پیدا کردن آن ذوق کرده و می‌خواهید آن را به لب‌هایتان بزنید؟ بهتر است درباره به آن فکر کنید…

آیا رژلب ها نیز تاریخ مصرف دارند؟

مشکل رژلب کهنه تنها این نیست که خشک و استفاده از آن مشکل می‌شود، بلکه مهم‌تر این است که آن‌ها حامل باکتری‌هایی هستند که می‌تواند باعث جوش‌های ناخوشایند و تحریک پوست یا حتی بیماری شما شوند.

در حالی که یک رژلب باز نشده و استفاده نشده می‌تواند برای چند سال به خوبی در قفسه لوازم آرایشی شما دوام بیاورد اما وقتی باز شد و در معرض هوا و باکتری روی لب‌های شما قرار گرفت، ساعت شروع به تیک تاک می‌کند و بعد از یک سال وقت آن است که آن را دور بیاندازید. می‌دانیم، ناراحت کننده است و اگر شما یکی از معدود زنانی هستید که یک رژلب مارک دارید که با وفاداری آن را استفاده می‌کنید، احتمالا شما تنها از یک رژلب کامل تا فرارسیدن زمان انقضای آن استفاده نمی‌کنید.

چه کار کنیم رژلب‌ها دوام بیشتری داشته باشند؟

اولا، می‌توانید رژ لب‌های کوچکتر بخرید که خیلی دوام نمی‌آورند و اگر بعد از ۱۲ ماه آن را دور بیاندازید احساس نمی‌کنید ولخرجی کرده‌اید. (نگاهی به محصولات Stowaway Cosmetics بیندازید که درست به همین دلیل لوازم آرایش با سایز کوچک تولید می‌کند! خوب، همینطور برای راحتی در سفر، اما ما بیشتر درباره هدر ندادن و عدم استفاده از لوازم آرایش تاریخ مصرف گذشته نگرانیم.

ثانیا، وقتی یک رژ لب می‌خرید، قبل از استفاده از آن، می‌توانید آن را به ۴ یا ۵ قسمت تقسیم کرده و آن را داخل یک ظرف برق لب محفوظ از هوا قرار دهید. هر چند این کار باعث نمی‌شود که رژلب تا ابد باقی نماند و استفاده از آن را کمی دشوار می‌کند، اما ماندگاری آن را افزایش می‌دهد، خصوصا اگر قسمت‌های استفاده نشده را تا وقتی به آن‌ها نیاز ندارید در یخچال نگهدارید.

چطور رنگ رژ لب روی لب‌های ما تاثیر بد می‌گذارد؟

رنگدانه‌های رژ لب حاوی مواد شیمیایی خشن و زبری هستند که به پوست آسیب می‌رسانند و منجر به سیاه شدن و حتی بی‌رنگ شدن پوست لب (مثل بیماری برص) در اثر تخریب ملانوسیت‌ها (سلول‌های تولیدکننده رنگدانه پوست) می‌شوند.

از کدام مواد موجود در رژ لب باید پرهیز کرد؟

رژ لب حاوی مواد مضر زیادی است، خصوصا فلزات سمی سنگین مانند سرب، کادمیوم، جیوه و آنتیموان دارد.

رژ لب حاوی فرمالدئید (ماده نگهدارنده مواد آرایشی و سرطان زا)، مواد روغن‌های معدنی (که منافذ پوست را می‌بندند) و پارابن (همانند فرمالدئید اغلب برای جلوگیری از فساد مواد آرایشی به کار می‌رود) است.

همچنین تولیدکنندگان رژ لب از مواد پتروشیمی برای تولید مواد آرایشی لب مانند رژ استفاده می‌کنند.

 

رنگ رژلب سال 96

رژلب متالیک و اکلیلی برای بهار 2017

رنگ‌های رژلب بهار 2017

رژلب مرجانی برای تابستان 2017

 

 

منبع: تناسب اندام _ تبیان

 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید