سفارش کالا و خدمات زیبایی

چند نکته‌ ی آرایشی برای مو قرمزها

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 1253

خانم‌های مو قرمز فوق‌العاده زیبا هستند، اما اغلب با آرایش صورت‌شان کشمکش دارند، چرا که موهایشان خیلی درخشان و پوست‌شان بسیار روشن است. اگر شما هم دارای موهای قرمز هستید یا تصمیم گرفته‌اید که موهایتان را آن رنگی کنید، این نکات را در نظر داشته باشید تا به بهترین حالت ممکن جلوه کنید...

چند نکته‌ ی آرایشی برای مو قرمزها

۱. رنگ رژ لب‌تان را بدانید

دیگر نیازی به گفتن این نیست که مو قرمزها نباید رژ لب قرمز استفاده کنند، اما معمولاً رنگی روشن‌تر از قرمز آتشین بهتر است، یا چیزی تیره‌تر و نه خیلی درخشان.

۲. فونداسیون صحیح استفاده کنید

اگر شما پوستی تیره‌تر به همراه موهای قرمز دارید، به فونداسیون تیره‌تری هم احتیاج خواهید داشت، اما اگر پوستی خیلی روشن دارید، صورتی روشن‌تر یا هلویی انتخاب کنید. تصور نکنید که همه‌ی مو قرمزها پوستی روشن داشته یا این‌که به پوشش دوچندان احتیاج دارند، می‌توانید چند برند و چند رنگ مختلف را امتحان کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.

۳. از سایه چشم اکلیلی بپرهیزید

از آن‌جایی که موهای شما دارای رنگی درخشان یا سیر است، نباید بگذارید تا چشمان‌تان رغیبی برای موهای شما شود. سایه‌های طبیعی و مات را امتحان کنید.

۴. روی چشمان‌تان کار کنید

موهای قرمز باعث خواهد شد تا چشمان شما در مقابل خودی نشان دهند، پس در کل سایه چشم را نادیده نگیرید، اما رنگ مناسبی انتخاب کنید و به صورت صحیح آن‌را به کار ببرید تا واقعاً چشم‌هایتان زیبا شوند. سایه روشن بژ یا صورتی استفاده کنید تا به چشم‌هایتان درخشندگی بدهید.

۵. ابروهایتان را رنگ کنید

اگر موهایتان را رنگ کرده‌اید، خوب است که ابروهایتان را نیز رنگ کنید تا در برابر قرمزی موهایتان ساز مخالف نزنند. اگر خودتان موهایتان را رنگ کرده‌اید، در مورد رنگ کردن ابروهایتان خیلی احتیاط کنید، و فقط ۱۰ دقیقه ابروهایتان را پوشش دهید.

۶. رژ گونه‌ی مناسبی برگزینید

اکثر مو قرمزها بجای صورتی و هلویی با سایه‌ها و رژ گونه‌های مسی خیلی خوب می‌شوند. رنگ مسی بدون اینکه با رنگ موهایتان رغابت کند صورت شما را گرم می‌کند.

۷. از شامپوی مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید

رنگ قرمز به سرعت محو می‌شود، بنابراین اگر موهایتان رنگ شده است، بین هر بار رنگ کردن از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. استفاده از این شامپوها درخشندگی رنگ موهایتان را حفظ خواهد کرد.

۸. کک و مک‌هایتان را نپوشانید

اگر شما با کک و مک های صورت یا شانه‌هایتان و پوشاندن آن‌ها در کشمکش هستید، بس کنید! خیلی از مردها عاشق کک و مک هستند و برای شما که یک مو قرمز هستید ارزش بیشتری قائل خواهند شد!

۹. با رنگ‌های آرایش‌تان بازی کنید

مو قرمز بودن به این معنی نیست که شما ناچار خواهید بود تا برای روتین آرایشی‌تان فقط به بعضی رنگ‌های محدود بچسبید، پس رنگ‌های مختلف را امتحان کنید. خط چشم سرمه‌ای، یا سایه چشم گوجه‌ای یا مسی را برای بدست آوردن چهره ای دراماتیک تست کنید.

۱۰. بجای فونداسیون از مرطوب کننده‌های رنگی استفاده کنید

اگر رنگ پوست‌تان روشن است، همانند خیلی از مو قرمزها، آن‌را مخفی نکنید! در عوض استفاده از فونداسیون، مرطوب کننده‌های رنگی را برگزینید تا در کنار داشتن چهره‌ای صاف، در عوض قالب کردن فونداسیون روی پوست‌تان آن‌را مرطوب کرده باشید!

 

مدل های مختلف رنگ موی قرمز بورگاندی

رنگ موی قرمز و نکاتی درباره انتخاب آن

رنگ موی قرمز

آمبره مو به رنگ قرمز

 

 

منبع: تناسب اندام

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید