سفارش کالا و خدمات زیبایی

رفع ترک پا

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 1902

اگر شما جز آدم‌هایی هستید که به طور طبیعی پاهای نرم و بدون ترکی دارید، باید به شما تبریک بگوییم چون ترک پا برای بسیاری از مردان و زنان مسئله‌ای آزاردهنده است و از نظر زیبایی، بدشکلی در پا ایجاد می‌کند. ضمن اینکه این مشکل قطعا در صورت حاد بودن، دردناک است و در طول روز در پوست پا، ایجاد سوزش می‌کند. چه بسا فعالیت‌های روزانه را نیز مختل کند و کار کردن با این وضعیت دشوار و طاقت‌فرسا شود.

رفع ترک پا

خشکی کف پا برای مردان آزاردهنده و برای زنان یک کابوس وحشتناک است. زیبایی در زنان باید عمومی باشد که در این صورت کف پا نیز شامل آن می‌شود. اما چرا کف پا به این صورت خشک می‌شود تا اینکه کار به ترک‌های بزرگ و دردناک و حتی گاهی اوقات ایجاد خونریزی در آن می‌شود؟

در پوست کف پا هیچ نوع غده چربی وجود ندارد و از این لحاظ کف پا به طور طبیعی خشک است. اما مسائلی مانند عدم توجه به مرطوب کردن کف پا، آلودگی پا و محیطی که در آن راه می‌روید و یا کفش و جوراب و بیماری‌هایی مانند اگزما، دیابت، تیروئید و پسوریازیس باعث ایجاد خشکی در کف پا و ترک در آن می‌شوند.

 

چه چیزهایی باعث ایجاد ترک در کف پا می‌شود؟

حتما شما هم شنیده‌اید که بهترین درمان، پیشگیری است. پس بهتر است دلایل ایجاد ترک در کف پا را بشناسید و با دوری از آن‌ها، در مرتبه اول از ایجاد آن جلوگیری کنید.

1. ایستادن طولانی مدت باعث خشک و سخت شدن پوست کف پا می‌شود و در نهایت باعث ترک خوردن آن می‌گردد. بنابراین بهتر است از کفش‌های مناسب و راحت با کفی نرم استفاده کنید و هنگام ایستادن پاها را جابه‌جا کنید تا خون در آن به گردش درآید.

2. وزن زیاد! یکی از دلایل ایجاد ترک در پا، چاقی و اضافه‌وزن زیاد است که باعث تحمیل فشار زیاد به پاها و ترک و شکاف خوردن آن می‌شود.

3. اگر همیشه از یک نوع پاشنه کفش ثابت و یک شکل استفاده می‌کنید، باید رویه خود را تغییر دهید تا گردش خون و فشار در همه جای پا پخش شود.

4. قرار گرفتن پاها به مدت طولانی در معرض آب و رطوبت.

5. افزایش سن و افزایش خشکی در پوست که باید با کرم زدن مرتب جبران شود.

6.  شرایط پزشکی مانند کمبود ویتامین، دیابت، مشکلات تیروئید و پسوریازیس نیز می‌تواند از عوامل ایجاد پاشنه ترک خورده باشد.

7. استفاده از صابون‌های تند و به شدت خشک کننده را کنار بگذارید.

8. کمبود آب در بدن.

رفع ترک پا

 

درمان‌های موثر برای ترک پا

1. در فواصل زمانی مرتب، پاها را پدیکور کنید تا مشکلاتی مانند خشکی و پوسته اضافی در آن از بین برود.

2. قبل از رفتن به رختخواب، پاها را بشویید و با حوله کاملا خشک کنید و بعد کرم مرطوب کننده و نرم کننده بزنید. اگر بتوانید این کار را هر شب انجام دهید، بسیار عالی خواهد بود.

3. نوع کفش خود را تغییر دهید.

4. در محل کارتان حتما کفشی با جنس مناسب و کفی راحت استفاده کنید.

5. حتما بدن خود را از لحاظ پزشکی و بیماری چک کنید.

رفع ترک پا

 

پاهایی نرم و بدون ترک داشته باشید

درمان خانگی قارچ انگشتان پا

نکاتی برای مراقبت و بهبود ترک پاشنه پا

از شر تیرگی قوزک پا خلاص شوید!

درمان ترک کف پا در خانه

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
فاطمه نبی
۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
مرسی از توضیحاتتون
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید