سفارش کالا و خدمات زیبایی

نارنج و عرق بهار نارنج برای سلامت بدن

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 2701

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی آن می‌پردازیم گیاه دارویی عرق بهار نارنج است. به فارسی ( نارنج)، ( نارنگ) نامیده می شود.

نارنج و عرق بهار نارنج برای سلامت بدن

بهار نارنج، شکوفه درخت نارنج است که در عطرسازی و ساختن اسانس، انواع نوشیدنی های فصلی و عرقیجات و تهیه مربا، گز، سوهان و ... کاربرد بسیار دارد. باببل و شیراز در اردیبهشت‏ ماه، با رایحه سحرانگیز بهار نارنج، هر رهگذری را سرمست می کند به نحوی که این دو شهر را شهر بهارنارنج می نامند. از بهارنارنج عرق تهیه می کنند که طبیعت گرم داشته و مقوی جسم و روح است . از اشکال دارویی گل بهار نارنج روغن، دم کرده، عرق و اسانس است. بهارنارنج درمان مشکلات گوارشی مهم ترین خاصیت دارویی بهار نارنج تأثیر آن روی سیستم عصبی بدن است. بهار نارنج آرامش بخش و ضدهیجانات دستگاه عصبی است و سردردهای میگرنی را کاهش  می دهد.

 

درمان گیاهی سرفه با نارنج

 

درخت نارنج

 

طبق نظر حکمای طب سنتی پوست زرد و شکوفه بهار نارنج گرم و خشک است و عصاره  ترش آن سرد و خشک است. از نظر خواص تمام اعضا میوه به غیر از عصاره  ترش آن از بالنگ یا اترج قویتر است، در عصاره ترش آن یک ماده لزجی وجود دارد که برای رفع ترشحات سینه و سرفه های گرم خوب است. درمان خانگی سرفه خشک

 

درمان گیاهی دل پیچه با نارنج

اگر نارنج را از وسط دو نیم کرده تخمهای آن را بیرون آورده و قدری نبات کوبیده در آن بپاشند و بر آتش گذارند که ۳-۲ جوش بخورد و سپس برداشته نیم گرم صبح ناشتا آن را بمکند یا بخورند برای سینه و سرفه  گرم بسیار خوب است. آب نارنج با شکر مسهل صفراست وحدت خون و صفرا را تسکین میدهد. ضرر نارنج برای اعصاب خیلی کمتر از سایر عصاره های ترش است. ولی اسراف در خوردن آن برای کبد مضر است، خصوصاً که ناشتا خورده شود. از این نظر باید با شکر و عسل خورده شود، برای تسکین قی و آشفتگی و دلپیچه و خارج کردن کرم شکم بسیار مجرب است و ضمادی که از پخته له شده تمامی میوه اعم از پوست و گوشت و مغز و تخم آن تهیه شود.

 

نارنج داروی گیاهی تقویت مو سر

موی سر بسیار مؤثر است. جوشانده  پوست نارنج قوی معده و کمی صفرابر است. عرق بهار نارنج گرم و خشک است و از نظر خواص مقوی و فرح آور است و گرفتگی ها را باز می‌کند و درد سینه را تسکین می‌دهد. حنای بی رنگ برای تقویت مو

 

عرق بهار نارنج داروی گیاهی تقویت اشتها

 

شکوفه نارنج

 

برای تقویت اشتها ونیروی جنسی و رفع آروغ، باد گاز و دلپیچه نافع است و اگر تا یک هفته هر روز ۰ ۶ گرم عرق بهار نارنج با مقداری شکر و با یک گرم مرجان ساییده و خورده شود برای طحال بسیار مجرب است.

 

بهار نارنج درمان گیاهی سنگ کلیه

همچنین برای اخراج سنگ کلیه و مثانه نافع است. اگر بهار نارنج با شکر صبح ناشتا خورده شود.

 

درمان گیاهی اسهال با نارنج

برای قطع اسهال رطوبی مفید است و شیاف آن برای ازدیاد ترشح حیض و منظم کردن وضع رحم مجرب است. گذاشتن پوست و گل آن مابین لباسها مانع از بید زدن است.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید