سفارش کالا و خدمات زیبایی

بهترین روش استفاده از فونداسیون کدام است؟

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 410

روش‌های متعدد و مختلفی برای استفاده از فونداسیون وجود دارد. شما می‌توانید از انگشتان‌تان، قلم مو یا حتی از یک اسفنج آرایشی استفاده نمایید. اما کدام روش بهتر است؟ این سؤال سال‌هاست که مطرح می‌باشد، اما از آن‌جایی که فونداسیون‌ها دارای انواع مختلفی هستند، برای این سوال نیز چند جواب متفاوت وجود دارد...

بهترین روش استفاده از فونداسیون کدام است؟

چه زمانی از اسفنج استفاده کنیم؟

در‌ حقیقت در مواقع کمی استفاده از اسفنج بهترین راه است. زمانی که شما از فونداسیون مایع استفاده می‌کنید، استفاده از اسفنج رتبه‌ی برتر را خواهد داشت. اسفنج، مایع زیادی در خود نگاه می‌دارد، و به شما کمک خواهد کرد تا فونداسیون را به صورت مساوی در سرتاسر صورت‌تان توزیع کنید.

نوع دیگری از فونداسیون که باید توسط اسفنج استفاده شود، فونداسیون کرمی است. فونداسیون نوع ایربراش نیز باید توسط اسفنج اعمال شود، کافیست تا کمی از فونداسیون را بر روی اسفنج اسپری نمایید، سپس از آن استفاده کنید. و در آخر فونداسیون‌های نوع موس نیز باید توسط اسفنج استفاده شوند.

شیوه‌ی صحیح استفاده از اسفنج برای اعمال فونداسیون، چیزی است که احتیاج به تمرین و ممارست دارد. ابتدا باید مقدار کمی از فونداسیون را بر روی اسفنج بگذارید. سپس از پایین صورت‌تان شروع کنید و اسفنج را به سمت بالا و خارج صورت‌تان بکشید. این روش کمک خواهد کرد تا پوشش همواری از فونداسیون ایجاد شود.

اگر به اسفنج نگاه کردید و به نظرتان آمد که فونداسیون به آن جذب شده است، مجددا فونداسیون به آن اضافه نکنید! هنوز مقدار فراوانی در اسفنج و روی صورت‌تان وجود دارد که می‌توانید آن‌را بصورت مساوی پخش کنید.

چه زمانی از قلم مو استفاده کنیم؟

دو نوع فونداسیون وجود دارد که باید توسط قلم مو از آن استفاده کنید. فونداسیون‌های پودری و مینرال باید توسط قلم مو اعمال شوند. اگرچه انواع مختلف قلم مو وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده نمایید، اما قلم موهای مناسب فونداسیون، فرچه‌ی کابوکی، قلم موی زاویه‌دار یا عادی مخصوص پودر و قلم موی مخصوص رژ گونه هستند.

اگر می‌خواهید از یک فونداسیون مینرال استفاده نمایید، بهتر است که از فرچه‌ی کابوکی استفاده کنید. فرچه را در فونداسیون فرو ببرید و با ضربات آرامی مازاد آن را بتکانید. پودر، در داخل فرچه خواهد ماند. سپس به صورت حرکات دایره‌وار برای بدست آوردن پوششی هموار از آن استفاده کنید.

برای فونداسیون‌های پودری می‌توانید از انواع دیگر قلم موها نیز استفاده نمایید. قلم موی زاویه‌دار را از آن جهت پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانید مناطقی مانند گوشه‌های بینی خود را نیز پوشش دهید. این قلم مو را نیز بصورت حرکات مدور استفاده نمایید تا حداکثر پوشش را بصورت هموار بدست بیاورید.

یک نکته‌ی خوب درباره این نوع فونداسیون، این است که اگر بیش از حد از آن استفاده کردید، می‌توانید به استفاده از قلم مو ادامه دهید تا در مقدار آن تعدیل شود.

چه زمانی از انگشتان استفاده کنیم؟

معمولا انگشتان شما می‌تواند به جای اسفنج مورد استفاده قرار بگیرد. اگر چه این کار واقعا توصیه نمی‌شود، چرا که ممکن است بیش از اندازه از فونداسیون استفاده نمایید. اما زمانی که استفاده از انگشتان مفید است و توصیه می‌شود، زمانی است که می‌خواهید از کانسیلر استفاده کنید.

مقدار کمی از کانسیلر را بر روی نوک انگشتان‌تان قرار دهید و با ضربات آرامی به مناطقی که به کانسیلر نیاز دارد اعمال نمایید. انگشت شما بهترین نتیجه را برایتان به ارمغان خواهد آورد! همچنین مرطوب کننده‌ی رنگی را نیز می‌توانید توسط انگشتان خود استفاده کنید، چرا که فرمول سبکی داشته و رنگ زیادی ندارد.

 

10 فرمان برای فونداسیون آرایشی صورت

چگونه فونداسیون مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه فونداسیون مناسب پوست را انتخاب کنیم؟

فونداسیون صورت و اشتباهات آرایشی آن

 

 

منبع: تناسب اندام

 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید