سفارش کالا و خدمات زیبایی

انتخاب رنگ مو بر اساس رنگ پوست

بزرگنمایی
دسته: مو تاریخ نگارش: ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 2544

اگر قصد دارید رنگ موهای خود را تغییر دهید و رنگی جدید را امتحان کنید، پیشنهاد ما این است که ابتدا رنگ پوست خود را به درستی بشناسید و سپس با توجه به رنگ پوستتان بهترین انتخاب را برای رنگ موهایتان داشته باشید. در ادامه با اصول انتخاب رنگ مو بر اساس رنگ پوست بیشتر آشنا خواهید شد.

انتخاب رنگ مو بر اساس رنگ پوست

رنگ مو از تنوع بسیار بالایی برخوردار بوده و برای اینکه بتوان انتخابی درست و مناسب داشت باید به نکات بسیاری توجه کرد. یکی از نکات مهم در انتخاب رنگ مو، توجه به رنگ پوست است.

تناسب رنگ پوست و رنگ موی انتخابی نقش بسیار موثری در زیباتر دیده شدن چهره‌ی شما خواهد داشت. در این قسمت به بررسی این نکته می‌پردازیم. با زیبامون دات کام همراه باشید.

 

مشخص کردن رنگ پوست

 

کرم پودر

 

ساده‌ترین روش برای تشخیص رنگ پوست، توئجه کردن به رنگ رگ‌هاست.

برای این منظور ابتدا چند ضربه بر روی نبض دست خود بزنید. اگر رنگ رگ‌ها آبی یا بنفش به نظر رسید، دارای رنگ پوست سرد هستید.

اگر رگ‌ها به رنگ سبز ظاهر شدند، تن پوست گرم است و در غیر این صورت دارای پوستی خنثی هستید.

 

رنگ مو بلوند دودی

 

رنگ مو بلوند دودی

 

سایه‌های مختلف رنگ بلوند مانند بلوند یخی، پلاتینی و نقره‌ای برای کسانی که دارای تن پوست سرد با ته رنگ مایل به قرمز هستند بسیار مناسب است. استفاده از رنگ‌ساژ آبی در رنگ موی بلوند هرگونه تضادی را بین رنگ پوست و رنگ مو خنثی خواهد کرد.

 

رنگ مو بلوند با تناژ روشن

 

رنگ مو بلوند با تناژ روشن

 

اگر رنگ پوستتان سرد است و ته رنگ مایل به آبی دارد، رنگ‌هایی با تناژ گرم مانند طلایی، کهربایی، کاراملی، عسلی و یا تافی برایتان مناسب خواهد بود. رنگ موی عسلی و زیتونی نیز برای کسانی که دارای پوست خنثی و متوسط (گندمی) هستند بسیار مناسب است.

 

رنگ مو قهوه‌ای با تناژ سرد

 

رنگ مو قهوه ای تیره

 

سایه‌های قهوه‌ای سرد مانند شاه بلوطی، قهوه‌ای، شکلاتی و قهوه‌ای مایل به قرمز تیره برای کسانی که دارای رنگ پوست گرم هستند بسیار مناسب است. این رنگ موها باعث می‌شوند تا رنگ پوست و چهره روشن‌تر دیده شود.

 

رنگ مو قهوه‌ای با تناژ گرم

 

رنگ مو قهوه ای روشن

 

انتخاب سایه‌های مختلف رنگ موی قهوه‌ای با تناژ گرم مانند قهوه‌ای-طلایی، عسلی، ماهاگونی و یا دارچینی برای افرادی که دارای رنگ پوست متوسط با ته‌رنگ گرم هستند مناسب است. 

 

رنگ مو قرمز با تناژ سرد

 

رنگ مو قرمز بورگاندی

 

رنگ موهایی مانند قهوه‌ای مایل به قرمز، قرمز بورگاندی (کبود) و قرمز خالص برای افرادی که دارای پوست سرد با ته رنگ قرمز هستند بسیار مناسب خواهد بود.

 

رنگ مو قرمز با تناژ گرم

 

رنگ مو قرمز مسی

 

اگر پوستتان خنثی است و یا ته‌رنگ مایل به آبی دارد می‌توانید از رنگ موهایی مانند بلوند توت فرنگی، کهربایی، مسی و یا سایه‌هایی از این رنگ‌ها را برای موهای خود را انتخاب کنید. 

 

رنگ مو مشکی

 

رنگ مو مشکی

 

اگر به رنگ موی تیره مانند قهوه‌ای، کاکائویی و یا قهوه‌ای تیره علاقه‌مند هستید، ابتدا مطمین شوید که دارای رنگ پوست سرد با ته رنگ روشن و یا خنثی هستید.

 

رنگ‌های فانتزی و نامتعارف

 

رنگ مو فانتزی

 

اگر دوست دارید رنگ‌های فانتزی و رنگین کمانی را بر روی موهای خود انتخاب کنید ابتدا به نکات زیر توجه نمایید.

رنگ موی صورتی، نارنجی و زرد برای پوست‌های سرد مناسب است و رنگ‌هایی مانند بنفش و آبی برای رنگ پوست گرم مناسب‌تر خواهند بود. اگر رنگ پوستتان خنثی و عمیق است حتما از سایه‌های تیره‌ای از رنگ موی فانتزی استفاده کنید.

 

 

رنگ موی فانتزی و جدید

رنگ موی شکلاتی

رنگ موی آبی

رنگ موی بلوند دودی

رنگ موی دارچینی

رنگ موی کاراملی

رنگ موی شاه بلوطی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
تازه‌های اینستاگرام
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید