در حال گرفتن اطلاعات...

خطرات سفید کردن دندان ها با پودرهای سفید کننده

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 2397

رییس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با اشاره به پودرهای سفیدکننده که امروزه افراد بسیاری از آن استفاده می‌کنند، گفت: دندان‌پزشکان به هیچ وجه استفاده از پودرهای سفیدکننده را توصیه نمی‌کنند زیرا مواد داخل این پودرها سیلیس بوده که خاصیت سفیدکنندگی و تمیزکنندگی دارد...

خطرات سفید کردن دندان ها با پودرهای سفید کننده

رییس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با بیان این‌که استفاده طولانی مدت پودرهای سفیدکننده خطرات زیادی برای سلامت دهان و دندان دارد، افزود: مواد داخل این پودرهای سفیدکننده در طولانی مدت خراش‌هایی را برای روی دندان ایجاد می‌کند که خود آن‌ها باعث می‌شود، به دلیل گیرکردن موادغذایی و رنگدانه‌های غذا در این خراش‌ها سلامت دندان به خطر افتاده و دندان‌ها دچار پوسیدگی شوند.

رییس انجمن دندانپزشکان عمومی استفاده از خمیردندان‌های ایرانی را به دلیل تازه بودن مواد داخل آن‌ها توصیه کرد و گفت: مواد خمیردندان‌های ایرانی مانند فلوراید مورد استفاده در آن‌ها تازه بوده و به همین دلیل برای سلامت دندان مفیدتر است.

او عنوان کرد: در انتخاب خمیردندان مصرفی باید به برچسب و این‌که برای چه افرادی خمیردندان توصیه شده توجه کرد، بر روی برخی خمیردندان‌ها نوشته شده ضدحساسیت، اما فردی که این خمیردندان را استفاده می‌کند هیچ حساسیتی ندارد، علاوه بر این برخی خمیردندان‌ها برای افرادی که مشکلات لثه‌ای دارند تولید شده، با این حال یک فرد عادی از آن استفاده می‌کند که این درست نیست و برای سلامت دهان و دندان خطرآفرین است.

وی یادآور شد: هر فردی باید مسواک و خمیردندان مناسب خود را مصرف کند تا سلامتی دهان و دندان خود را به خوبی حفظ کند.

همه آن‌چه که برای سفید کردن دندان‌هایتان نیاز دارید محصولات خانگی ساده‌ای هستند که به سادگی یافت می‌شوند.

 

پولی که با دست خود به سختی بدست آورده‌اید را صرف خرید سفید کننده‌های گوناگون از داروخانه نکنید! می‌توانید بصورت کاملاً رایگان همان نتایج را در خانه حاصل نمایید! پول خود در کلینیک‌های گران‌قیمت برای سفید کردن دندان‌هایتان خرج نکنید! می‌توانید با موادی که احتمالاً هم اکنون در جعبه داروها و کابینت آشپزخانه‌تان موجود است اقدام به سفید کردن دندان‌هایتان نمایید.

خودتان را با ژل‌های مخصوصی که مجبورید روی دندان‌هایتان نگه دارید اذیت نکنید. از خرید دهان شویه‌های مربوط به افراد سیگاری صرف‌نظر کنید! شما به همه آن‌چه که برای درخشان و سفید کردن دندان‌هایتان نیاز دارید هم‌اینک در خانه دسترسی دارید. به یاد داشته باشید که این دستورالعمل ساده و کارا می‌باشد. 1. جوش شیرین 2. خوردن کرفس و سیب 3. استفاده از پراكسید هیدروژن (یا آب اكسیژنه) 4. توت فرنگی بخورید 5. استفاده از پوست پرتقال و برگ‌های درخت برگ بو

 

لاک سفید کننده دندان

کاربردهای جالب جوش شیرین (قسمت اول)

سفید کردن دندان با تغذیه

سفیدکردن سریع دندان در کمتر از 3 دقیقه! (ویدیو)

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران _ سلامت نیوز

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
فاطمه
۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۶
اگه مرتب مسواک بزنیم احتیاج به این کارا میست
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید