در حال گرفتن اطلاعات...

مژه مصنوعی و عوارض استفاده از آن

بزرگنمایی
دسته: چشم و ابرو تاریخ نگارش: ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 2612

هر انسانی زیبایی را دوست دارد، زیرا میل به زیبایی در فطرت هر انسانی وجود دارد. معمولا خانم‌ها از ترفند‌های بیشتری برای زیباتر شدن استفاده می‌کنند. یکی از این ترفند‌ها، استفاده از مژه مصنوعی می‌باشد.

مژه مصنوعی و عوارض استفاده از آن

خیلی از افراد از چهره شان خیلی راضی نیستند، به همین دلیل هزار و یک کار انجام می دهند تا به ظاهر دلخواه شان برسند. یکی از این اقدام ها استفاده از مژه مصنوعی است. شاید فکر می کنید مژه مصنوعی به نظر خیلی هم خطرناک نمی رسد، فوقش با یک چسب می چسبانیدش و اگر خوش تان هم نیامد می کَنیدش اما اگر بگوییم ممکن است باعث کوری چشم تان شود چه واکنشی نشان می دهید؟ البته همه موارد به کوری ختم نمی شوند. اگرچه استفاده گهگاهی از مژه مصنوعی صدمه زیادی به چشم‌ها وارد نمی‌کند، ولی استفاده پشت سر هم و طولانی‌مدت از این وسیله، مضرات زیادی برای سلامت چشم خواهد داشت. در این مطلب، مهم ترین این مضرات را برایتان می‌گوییم.

 

رساندن آسیب به مژه طبیعی فرد

 

مژه

 

• نصب مکرر و طولانی مدت مژه مصنوعی و سپس برداشتن آن از روی چشم، به مژه‌های اصلی فرد آسیب می‌رساند.

• همانطور که می‌دانید برای نصب مژه مصنوعی، از نوعی چسب مخصوص استفاده می شود که باید به موازات ریشه مژه اصلی بر روی پلک بالایی مالیده شود تا مژه مصنوعی بر روی آن قرار گیرد.

• اگر فرد دقت نکند، ممکن است مقداری از این چسب بر روی مژه اصلی ریخته شود و در هنگام برداشتن، تعدادی از مژه های اصلی هم کنده شوند.

• اگر نصب مژه مصنوعی به طور مکرر انجام گیرد، فرصت جبران و رشد مجدد را به مژه‌های اصلی فرد نمی‌دهد و در نتیجه فرد به مرور زمان، به مژه های خود آسیب زده و تعداد آنها کم می‌شود. زیباترین مژه ها را داشته باشید

 

اگزما و حساسیت به چسب روی شاخش است

یکی از مشکلاتی که مژه های مصنوعی می توانند به وجود بیاورند، اگزما و حساسیت به چسب مورد استفاده است. با توجه به اینکه پوست لبه پلک نازک است، خطر ایجاد حساسیت در آن بالاست و احتمال به وجود آمدن التهاب، خارش و قرمزی دور چشم نیز وجود دارد.

 

برای گل مژه آماده شوید

مژه مصنوعی احتمال ابتلا به عفونت، به ویژه گل مژه را افزایش می دهد و این مسئله در افرادی که استعداد ابتلا به گل مژه را دارند خیلی بیشتر اتفاق می افتد. به طور کلی، افرادی که از مژه های مصنوعی استفاده می کنند به دفعه های بیشتری به گل مژه مبتلا می شوند.

 

 پرپشتی مصنوعی به قیمت کم پشتی واقعی

یکی از مهمترین عوارض مژه های مصنوعی آسیب رساندن به مژه های طبیعی است چون خونرسانی را در سطحی که مژه روی آن چسبانده شده کم می کنند و باعث کم پشتی مژه های طبیعی می شوند.

 

التهاب و عفونت چشم

 

مژه بلند

 

مواد شیمیایی موجود در چسب مژه مصنوعی در برخی افراد ایجاد حساسیت می‌کند، حتی ممکن است در اثر چند بار استفاده مداوم از مژه مصنوعی، مکان مناسبی برای رشد باکتری‌های مضر بر روی چشم ایجاد شود و چشم دچار عفونت گردد. همچنین مالیدن ریمل چشم بر روی مژه‌هایی که به باکتری آلوده شده است، برای افراد دیگر هم می‌تواند مضر باشد. البته این کار بیشتر در آرایشگاه‌های زنانه انجام می‌گیرد که یک ریمل و خط چشم را برای افراد متعددی استفاده می‌کنند و باکتری را از یک فرد به فرد دیگر انتقال می‌دهند. آرایش هایی با مژه‌های فریبنده

 

تاری دید

یکی از خطراتی که در کمین افراد استفاده‌کننده از مژه مصنوعی می‌باشد، تاری دید و یا حتی کور شدن دائمی در اثر ریختن چسب مژه مصنوعی به داخل چشم فرد است. لذا افراد باید هنگام استفاده از چسب مژه مصنوعی خیلی دقت کنند. لزوم این دقت زمانی بیشتر بیشتر می‌شود که فرد استفاده‌کننده از مژه مصنوعی، از لنز هم استفاده کند. در این صورت به محض احساس سوزش در چشم، باید بلافاصله لنز را از چشم درآورد و مژه مصنوعی را نیز برداشت و چشم‌ها را شست، زیرا استفاده غلط از مژه مصنوعی در حین نصب آن، می‌تواند صدمات جبران ناپذیری را به بینایی فرد وارد کند. آرایش صورت با مژه های مصنوعی اینستاگرامی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
برچسب ها:
مو
مژه
مژه مصنوعی
EXT
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید