در حال گرفتن اطلاعات...

آنچه باید درباره آرایش و آکنه بدانید

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 843

در این مطلب سعی داریم همه چیز را درباره نقش آرایش بر ایجاد آکنه و راه‌های مقابله با آن را بگوییم پس با ما همراه شوید...

آنچه باید درباره آرایش و آکنه بدانید

آکنه می‌تواند ویران کننده باشد، مخصوصا اگر شدید بوده و با قرمزی پوست و زخم نیز همراه باشد. اگر محصولات آرایشی درستی را انتخاب کرده و به درستی از آن‌ها استفاده کنید، می‌توانید جوش‌هایتان را بپوشانید، اما اینکار روی پوست‌هایی که وضیت بدی دارند بسیار چالش بر انگیز است.

انتخاب لوازم آرایش

امروزه اکثر لوازم‌های آرایشی، سبک و بر مبنای آب هستند، بنابراین منافذ پوست را مسدود نمی‌کنند، ولیکن هنوز هم احتیاج دارید تا در مورد برند و انتخاب‌هایتان دقیق باشید. لوازم آرایش خیلی ارزانی که از فروشگاه‌های عمومی می‌خرید، ممکن است دارای ترکیباتی باشند که پوستتان را بیازارد، منافذ پوستتان را مسدود کند، و باعث تولید چربی اضافی شود؛ که در نتیجه باعث خواهند شد بیشتر آکنه بزنید!

اگر کمی جوش دارید، همیشه ارزشش را دارد تا هزینه کنید و برای صورتتان محصولات بهتری بخرید تا ریسک کمتری را تحمل نمایید. همین موضوع، درباره‌ی مرطوب کننده‌ی شما نیز صحت دارد. مرطوب‌کننده‌های سنگین و چرب، باعث خواهند شد چربی بیشتری بر روی پوستتان جمع شود که شاید جوش‌ها را بدتر کنند. شما می‌توانید محصولات طبیعی، همچون روغن ویتامین E یا محصولات سبک برای پوست‌های حساس را برای رطوبتی که نیاز دارید امتحان کنید.

آرایش بیش از حد

زیاده روی در آرایش، به معنی یک لایه‌ی ذخیم از هر چیزی هم ممکن است پوست شما را اذیت کند و باعث جوش بیشتر شود.

برای تعدیل قسمت‌های چرب یا بیش از اندازه آرایش شده‌ی پوستتان، بجای پودر از کاغذهای خشک کن استفاده کنید. استفاده از پودر نیز باعث مسدود شدن منافذ پوست و در نهایت بدتر شدن آکنه خواهد شد.

نظافت ابزارهای آرایشی

ابزارهای شما برای اعمال آرایش نیز باید تمیز و تازه باشند، بنابراین چربی و آلودگی توسط اسفنج‌ها و قلم‌موها به صورت شما منتقل نخواهند شد. اسفنج‌های آرایشی‌تان را منظما بشویید و در صورت نیاز چندتایی جدید بخرید. شاید شما از انگشتان‌تان برای مالیدن فونداسیون استفاده می‌کنید، در این مورد هم مطمئن باشید که دست‌تان تمیز و خشک باشد.

قلم موهای آرایشی باید هفته ای یکبار شسته و قبل از اینکه آنها را در محفظه‌شان قرار دهید خشک شوند. اگر متوجه شدید که هر کدام از ابزارهای آرایشی‌تان بوی بدی گرفته است، وقتش رسیده تعویضش کنید! بدین ترتیب ابزارهای شما باعث نخواهند شد که آلودگی و میکروب‌ها بر چهره‌ی شما جمع شوند.

 

معرفی 5 کرم پودر برتر مخصوص پوست جوش دار

آرایش مناسب پوست مستعد آکنه چیست؟

کاور کردن جای جوش و آکنه در آموزش خودآرایی (ویدیو)

حقایقی درباره جوش و آکنه بزرگسالان و روش‌های درمان آن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید