در حال گرفتن اطلاعات...

آیا سیلیكون درون مواد آرایشی بی خطر است؟

بزرگنمایی
دسته: لوازم آرایشی تاریخ نگارش: ۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 1152

انواع زیادی از لوازم آرایشی دارای سیلیکون هستند اما آیا این ماده برای پوست خطرناک است؟ به چه شکل می‌تواند خطرناک باشد؟

آیا سیلیكون درون مواد آرایشی بی خطر است؟

هنگامی كه به واژه‌ی سیلیكون فكر می‌كنید، به چیزی می‌اندیشید؟ ممكن است به ماده‌ای فكر كنید كه زمانی برای كاشت سینه از آن استفاده می‌شد، یا ماده‌ای كه برای درزگیری لوله‌كشی خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت! در حقیقت سیلیكون ماده‌ای ژله‌ای است و می‌تواند با مواد شیمیایی دیگر برای استفاده در انواع كاربردها تركیب شود.

انواع بسیاری از مواد آرایشی، مخصوصا پرایمرها، از ترکیبات سیلیكون هستند. ماده‌ای كه به لوازم آرایش كمك می‌كند تا به جای تهنشین شدن در منافذ پوست، بر روی پوست شناور بمانند. پرایمر هم بیشترش سیلیكون و كمی مواد دیگر برای نرم ماندن دارد، به همین دلیل به آرایش شما اجازه می‌دهد تا بر روی صورتتان بنشیند و به منافذ پوست و چین و چروك‌های صورتتان نفوذ نكند.

آیا سیلیكون بی‌خطر است؟

سوال خوبی و مهمی است. چرا كه تنها در دهه‌های اخیر كه سازندگان لوازم آرایش به جای اینكه فقط به فكر زیبا کردن چهره‌ی شما باشند، به فکر مواد تشکیل دهنده‌ی لوازم آرایش هستند، و ما باید بپرسیم که آیا همه‌ی این مواد بی خطر هستند؟ امروزه اكثر برندهای لوازم آرایشی، مخصوصان فونداسیون‌ها، از ترکیبات بی خطری ساخته می‌شوند، حتی بسیاری از این ترکیباتبرای پوستتان مفید هم هستند، این خیلی برای خانم‌ها مهم است.

در اغلب موارد، سیلیكون استفاده شده درون مواد آرایشی كاملا بی‌خطر است، برای اینكه به منافذ پوستتان نفوذ كند بیش از اندازه بزگ است، و مواد شیمیایی مشابهی همچون محصولات سیلیكونی دیگر، مثل درزگیر لوله یا مواد ایمپلنت سینه، ندارد. علاوه بر این، جون سیلیمون موجود در پرایمر می‌تواند جلوی نفوذ مواد آرایشی به درون منافذ پوست را بگیرد و بین پوستتان و عوامل خارجی مثل آلودگی، حصاری فراهم كند، می‌تواند برای شما مفید هم باشد.

این بدین معنی است كه شما می‌توانید از پرایمرتان به همراه لوازم آرایشی دیگری كه سیلیكون دارند، بدون نگرانی از اینكه آنها در كل چه اثراتی بر پوست شما دارند، استفاده كنید.

 

مدل های آرایش با خط چشم

آموزش آرایش سریع مو در خانه

مدل آرایش اروپایی عروس به همراه عکس قبل از آرایش

کانال آرایش صورت (زیبامون و زیبایی)

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید
صفحات مرتبط