در حال گرفتن اطلاعات...

نکات و ترفندهایی برای کشیدن خط چشم - قسمت دوم

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 3577

برای بهتر به نظر رسیدن و زیباتر کردن چشمانتان به کمک خط چشم دچار مشکل هستید؟! پس با ترفندها و نکات زیبامون همراه باشید!

نکات و ترفندهایی برای کشیدن خط چشم - قسمت دوم

قسمت اول را در این‌جا بخوانید.

 

ترکیب کردن را فراموش نکنید

یکی از ترفندها و نکات کشیدن خط چشم این است که، موقعی که از مداد استفاده می‌کنید، برای این‌که ظاهری طبیعی‌تر داشته باشد حتما آن‌را ترکیب (Blend) کنید، مدادهایی که دو طرف آن‌ها قابل استفاده است (یک طرف مداد و طرف دیگر اسفنج یا براش) کار شما را برای این مرحله راحت‌تر می‌کنند. فشاری که وارد می‌کنید به شما نشان می‌دهد که چه مدل خطی می‌خواهید. فشار خیلی کم، خط چشمی ملایم و سبک را بدون از دست دادن استایل اصلی و کلی ایجاد می‌کند، درحالی‌که خط چشمی ضخیم باعث کمک به کشیدن سایه چشم اسموکی می‌شود.

صحبت از سایه چشم اسموکی شد، آیا می‌دانید که چگونه با کشیدن یک خط چشم می‌توانید ساده‌ترین سایه چشم اسموکی را به‌وجود بیاورید؟ آموزش آرایش اسموکی برای مبتدی ها (ویدیو)  را ببینید.

 

ترکیب کردن سایه چشم

 

کشیدن خط واترلاین با مداد چشم نود یا سفید

یکی دیگر از ترفندها و نکات آرایشی برای کشیدن خط چشم استفاده از مداد چشم نود یا سفید به جای مداد مشکی برای کشیدن واترلاین (در مورد واترلاین اصطلاحات آرایشگری زنانه - قسمت سوم را بخوانید.) است که باعث می‌شود چشم‌ها درشت‌تر و بازتر دیده شوند. یکی از بهترین راه‌های برای پوشاندن قرمزی و پف کردگی چشم‌ها است. همچنین می‌توانید از یک رنگ شامپاینی یا متالیک رزی برای درخشش بیشتر و جذاب‌تر کردن چشم‌هایتان استفاده کنید. سعی کنید از این ترفند کشیدن خط چشم در تمام خط واترلاین و گوشه‌ی داخلی چشمانتان استفاده نمایید.

 

کشیدن واتر لاین با نود

 

خطتتان را برای کشیدن خط چشم گربه‌ای ادامه دهید

ترفند بعدی و مهم دیگر برای داشتن خط چشمی زیبا این است که آن‌را به صورت گربه‌ای دنباله‌دار کنید. نیازی نیست که قبل از کشیدن حدس بزنید که چگونه و با چه زاویه‌ای کشیدن بهتر است. فقط کافی است که یک کارت ویزیت را به طور مورب در ادامه انتهای گوشه‌ی چشمتان قرار دهید و در ادامه‌ی خط چشم روی پلک و در امتداد کارت ویزیت خط چشمی بکشید. همچنین می‌توانید از یک نوارچسب برای این‌کار استفاده کنید، فقط مراقب باشید که به پوست و چشمتان آسیب نرسانید. 2 مدل خط چشم گربه‌ای در 2 دقیقه! (ویدیو) را ببینید.

 

خط چشم گربه ای

 

به دنبال یک ترفند و نکته‌ی ساده‌ی دیگر برای کشیدن خط چشم هستید؟ به جای کشیدن یک خط ممتد، از خط چشم استفاده کنید و نقاطی را روی پلک مشخص کنید و سپس نقاط را بهم وصل نمایید. این مدل خط چشم کشیدن برای خانم‌هایی که از لرزش دستشان شکایت دارند انتخاب خوبی است.

 

در موقع استفاده از خط چشم مایع، در ابتدا با مداد بکشید

ترفند و نکته‌ی مهم دیگر در کشیدن خط چشم این است که در موقع استفاده از مدل مایع، بهتر است که قبل از آن از مداد برای کشیدن شکل کلی خط چشم استفاده کنید و سپس روی آن‌را با خط چشم مایع بپوشانید. استفاده از مداد ابرو نیز برای این کار عالی است، چون رنگ کمی دارند ولی به خوبی می‌توانید با آن کار کنید. خط چشم مایع و نکات آن و بهترین خط چشم های مایع 1396 و آموزش کشیدن خط چشم برای انواع چشم ها (اینفوگرافی) را بخوانید.

 

خط چشم مایع

 

اشتباهات را با یک گوش پاک‌کن پاک کنید

ترفند بعدی برای کشیدن خط چشم این است که هرجا اشتباهی کردید، نگران نباشید، به جای کشیدن اطراف اشتباهتان، یک گوش پاک‌کن را به ماده‌ی پاک کننده آرایش چشم آغشته کنید و مانند یک پاک‌کن اشتباهتان را محو کنید. فقط به یاد داشته باشید که سرعت عمل مهم است.

 

استفاده از گوش پاک کن

 

استفاده از پرایمر

آخرین نکته و ترفند برای کشیدن خط چشم این است که اگر می‌خواهید در تمام طول روز خط چشم گربه‌ای و دنباله‌دار زیبایی داشته باشید، حتما زیر آن از پرایمر استفاده کنید! مدل سایه چشم و نکات و ترفندهای آن را بخوانید.

 

پرایمرچشم

 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید