در حال گرفتن اطلاعات...

خمیر دندان سفید کننده مفید یا مضر؟

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 2016

دوست دارید دندان‌هایتان سفیدتر باشند؟ قطعا ساده‌ترین راهی که به نظرتان می‌رسد، استفاده از خمیردندان‌های سفیدکننده است!

خمیر دندان سفید کننده مفید یا مضر؟

آیا این خمیردندان‌ها به دندان‌های شما آسیب می‌زنند؟

کار خمیردندان‌های سفیدکننده فقط این است که لکه‌های روی سطوح خارجی دندان‌ها را که در اثر چای، قهوه، سیگار و... ایجاد می‌شوند، پاک کنند و نمی‌توانند رنگ طبیعی آن‌ها را تغییر دهند، اما بسیاری از این خمیردندان‌ها حاوی اجزای کوچکی با خاصیت سایشی هستند که مینای دندان را می‌سایند بنابراین لایه خارجی دندان برداشته و لایه زیری که سفیدتر است، دیده می‌شود.

اگر در استفاده از آن‌ها افراط کنید، درخشندگی دندان‌هایتان و مینای دندان‌تان از بین می‌رود و دیگر تشکیل نمی‌شود و نبود مینای دندان هم بعد از گذشت مدتی باعث پوسیدگی خواهد شد. وقتی از خمیردندان‌هایی استفاده می‌کنید که دندان‌تان را خراش می‌دهند، طبیعی است که دندان‌هایتان حساس می‌شوند و زمانی که لایه مینای دندانتان نازک می‌شود، عاج آن آسیب‌پذیرتر می‌شود. عاج دندان، در زیر مینای آن قرار دارد و در آن لوله‌های زیادی که شبیه روزنه هستند، وجود دارند که مستقیم به عصبی که در میانه دندان است می‌رسند. وقتی لایه رویی این روزنه‌ها برداشته می‌شود، به سرما و گرما واکنش نشان می‌دهند و احساس درد می‌کنید.

خمیردندان‌هایی که مخصوص دندان‌های حساس هستند، این روزنه‌ها را پر می‌کنند و احساس درد را از بین می‌برند ولی خمیردندان‌های سفیدکننده عکس این کار را انجام می‌دهند. اگر نمی‌توانید خمیردندان سفیدکننده‌تان را کنار بگذارید، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید آسیب‌های آن را به حداقل کاهش دهید.

برای این کار از خمیردندان سفیدکننده ملایم و مسواک بسیار نرم استفاده کنید تا خاصیت سایندگی آن را کاهش دهید، مرتب از این خمیردندان استفاده نکنید و گاهی خمیرهای معمولی را جایگزین کنید. درضمن بهتر است از خمیرهای حاوی فلوراید استفاده کنید که به تقویت مینای دندان کمک می‌کنند. علاوه بر این‌ها، مرتب به دندان پزشک مراجعه کنید و به یاد داشته باشید که او هم می‌تواند دندان‌هایتان را سفید کند یا توصیه‌های متفاوتی برای شما داشته باشد که بتوانید دندان‌هایتان را به شیوه دیگری سفید و درخشان کنید.

 

جرم گیری دندان با مواد طبیعی

سفید کردن دندان با تغذیه

لاک سفید کننده دندان

کاربردهای جالب جوش شیرین (قسمت اول)

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید