در حال گرفتن اطلاعات...

مراقب عمل‌های زیبایی چشم باشید

بزرگنمایی
دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۶ تیر ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 972

اگر عمل زیبایی چشم به وسیله فرد غیر متخصص انجام شود مشکلاتی بیمار را تهدید می‌کند و منجر به تغییرات پلک و خشکی آن شود.

مراقب عمل‌های زیبایی چشم باشید

از نظر زیباشناسی چشم ها مهمترین جزو صورت هستند. چشم ها نشان دهنده سن فرد و منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی وی هستند. متاسفانه چشم ها و پلک ها زودتر از سایر اجزای بدن ، علائم پیری را نشان می دهند. به دلیل همین حساسیت ، هر روز افراد بسیاری با استفاده از جراحی زیبایی پلک چشم ، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از زندگی خود لذت بیشتری می برند. یک متخصص چشم و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: در صورتی که عمل زیبایی چشم به وسیله یک فرد غیر متخصص انجام شود مشکلات متعددی فرد بیمار را تهدید می‌کند.

 

برخی از بیماری‌های پلکی مادرزادی بوده و حالت ژنتیک دارد

 

جراحی چشم

 

محمد اسحاقی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و متخصص چشم ؛ با اشاره به جراحی‌های چشم اظهار داشت: برخی از بیماری‌های پلکی مادرزادی بوده و حالت ژنتیک دارد که در آن ساختار و اطراف چشم از حالت طبیعی خارج شده است و همچنین مجاری اشک چشم به دلیل بروز مسائل مختلف ژنتیکی تنگ و یا بیش از اندازه گشاد شده است.

وی بیان کرد: برای درمان بیماری‌های ژنتیکی چشم لازم است که بیماران پس معاینه کامل به وسیله متخصص تحت عمل جراحی قرار گیرند تا عیوب انکساری و یا مشکلات چشم اصلاح شود. بلفاروپلاستی - نکاتی مهم راجع به جراحی پلک

اسحاقی عنوان کرد: بیرون‌زدگی چشم در اثر بیماری تیروئید و افتادگی پلک منجر به تنبلی چشم می‌شود و همچنین هنگامی که در اطراف چشم عارضه‌ای تحت عنوان پف به وجود می‌آید به وسیه عمل جراحی لیزر می‌توان آن را درمان کرد و این کار با بی حسی موضعی صورت می‌گیرد. راهکارهایی ساده برای سلاممت چشم در مقابل مانیتور

وی تاکید کرد: اگر عمل زیبایی چشم به وسیله یک فرد غیر متخصص انجام شود مشکلات متعددی فرد بیمار را تهدید می‌کند و حتی در مواقعی منجر به افزایش تغییرات پلک و حتی خشکی آن شود و روند درمان آن را با مشکلاتی روبرو می‌کند. روش های مراقبت از چشم

این جراح چشم یادآور شد: بیماران باید برای انجام عمل‌های بیماری چشم به یک پزشک متخصص مراجعه کنند، زیرا این عضو بسیار حساس است و با کوچکترین اشتباهی می‌تواند موجب از دست دادن بینایی فرد شود. تقویت چشم ضعیف شده

 

روش های بیهوشی جراحی زیبایی پلک

عمل بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک با 3 روش بی حسی موضعی، نیمه بیهوشی و بیهوشی کامل قابل انجام است. بی حسی موضعی مثل حالتی است که در دندانپزشکی استفاده می شود. در این روش ماده بی حس کننده لیدوکایین فقط در محل عمل که در اینجا اطراف پلک  است، تزریق می شود. بدیهی است که با این کار، پلک بی حس می شود و بیمار در حین جراحی زیبایی پلک دردی را متوجه نخواهد بود، اما داروی تزریقی در جراحی زیبایی فقط درد را از بین برده است، ولی اضطراب بیمار به قوت خود باقی است.

در جراحی زیبایی پلک به روش نیمه بیهوشی ، علاوه براینکه اطراف پلک توسط جراح بی حس می شود، متخصص بیهوشی نیز از طریق رگ، داروهای ضددرد و ضد اضطراب را به بیمار تزریق می کند. این داروها بیمار را به خواب عمیق و خوشایندی می برند.

در روش بیهوشی کامل ، بیمار کاملا بیهوش است. پلک های فوقانی و تحتانی را می توان به طور مجزا یا همزمان مورد عمل جراحی زیبایی قرار داد.

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید