در حال گرفتن اطلاعات...

درمان پوست چرب، با ماسک های خانگی و طبیعی (قسمت دوم)

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 1106

پوست چرب یکی از انواع مختلف پوست است که معمولا مستعد جوش بوده، منافذ باز بسیاری دارد. برای کم کردن چربی پوست می‌توان از ماسک های خانگی و طبیعی استفاده کرد. قسمت دوم!

درمان پوست چرب، با ماسک های خانگی و طبیعی (قسمت دوم)

محصولات مراقبت از پوست شیمیایی بسیاری برای از بین بردن و یا کم کردن و درمان چربی پوست وجود دارد اما راه بهتر و سالم‌تری نیز وجود دارد و آن هم استفاده از ماسک‌های خانگی و مواد طبیعی است. در قسمت دوم از این مقاله به معرفی چند ماسک خانگی و موثر دیگر برای درمان پوست چرب می‌پردازیم.  قسمت اول را در اینجا مطالعه کنید.

 

ماسک سیب و عسل

 

 سیب و عسل

 

برای درست کردن این ماسک به مواد زیر نیاز داریم:

1 سیب

4 قاشق عسل

سیب را به‌طور کامل خرد کرده و 4 قاشق عسل را به آن اضافه کنید. این مواد را به طور کامل با یکدیگر مخلوط کنید و ماسک آماده شده را برای مدت 10 دقیقه روی پوست خود قرار دهید. بعد از گذشت این زمان، پوست صورت را با آب ولرم بشویید.

 

ماسک آرد برنج

 

آرد برنج

 

مواد لازم برای تهیه‌ی این ماسک:

آرد برنج

عسل

چای سبز

2 قاشق آرد برنج را با 2 قاشق عسل مخلوط کنید و سپس 1 قاشق کوچک چای سبز (دم کرده) به آن اضافه نمایید. به جای چای سبز می‌توانید از عسل بیشتر و یا شیر نیز استفاده کنید.

بعد از اینکه تمام مواد را به خوبی مخلوط کردید، ماسک صورت آماده است. آن را روی پوست صورت ماساژ دهید و اجازه دهید به مدت 20 دقیقه روی پوست باقی بماند. سپس پوست صورت را به مدت 30 ثانیه با آب ماساژ دهید و آن را به روش معمول بشویید.

 

ماسک پوست پرتقال و شیر

 

پوست پرتقال

 

برای تهیه‌ی این ماسک به 1 قاشق پوست پرتقال خشک شده و 3 قاشق شیر نیاز داریم. 

پوست پرتقال خشک شده را آسیاب کنید و 1 قاشق از آن را با 3 قاشق شیر مخلوط نمایید. ماسک را روی صورت قرار دهید و بعد از گذشت 15 تا 20 دقیقه آن را با روش معمول و با آب ولرم بشویید. پوست صورت صاف و شفاف با پوست پرتقال

 

ماسک شیر و یخ

 

شیر

 

همانطور که از نام این ماسک مشخص است به شیر و یخ نیاز داریم. 

2 قطعه مکعبی یخ را درون یک کاسه کوچک شیر قرار دهید. سپس این قطعه یخ را درون یک پارچه تمیز و نخی قرار دهید و  روی پوست صورت ماساژ دهید. این کار را به مدت 10 تا 15 دقیقه تکرار کنید. هر چند دقیقه یک بار، یخ را درن شیر غوطه‌ور کنید تا دوباره به شیر آغشته شود و سپس روی پوست صورت ماساژ دهید.

 

 

از همراهی شما با زیبامون سپاسگزاریم!

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید