در حال گرفتن اطلاعات...

چگونه جویدن ناخن‌ هایم را متوقف کنم؟

بزرگنمایی
دسته: ناخن تاریخ نگارش: ۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 1772

با توجه به اینکه ناخن‌های دست، یکی از اولین اعضایی است که در ملاقات با دیگران دیده می‌شود، پس نباید ظاهر زشتی پیدا کنند.

چگونه جویدن ناخن‌ هایم را متوقف کنم؟

شاید بنظرتان بیاید که جویدن ناخن‌ها که بعضی‌ها زمانی که استرس دارند یا دستپاچه باشند بصورت ناخوداگاه انجام می‌دهند، عادتی است که هیچ ضرری ندارد، اما باید بدانید که این عادت مشکلات جدی‌ای را در بلند مدت در سلامت و زیبایی شما ایجاد خواهد کرد. انگشتان دست شما به نسبت بقیه ی اعضای بدن‌تان،‌ با میکروب های بیشتری در تماس هستند.

مقدار زیادی از این میکروب‌ها در زیر ناخن‌های شما جمع آوری می‌شوند. جویدن آن‌ها، بطور جدی باعث بیماری شما خواهد شد، همچنین ظاهر ناخن‌هایتان را زشت خواهد کرد.

افزایش مصرف کلسیم

کلسیم باعث خواهد شد تا ناخن‌ها سالم و قوی‌تر رشد کنن و شکنندگی کمتری داشته باشند. اگر شما مبتلا به کمبود کلسیم باشید، ناخن هایتان شکننده و ضعیف خواهند شد و به همین ترتیب دیگر جذابیتی نخواهند داشت. داشتن ناخن‌های خوب به تنهایی برای اینکه دیگر جویدن ناخن‌هایتان را متوقف کنید بس است.

استفاده از مقدار کافی ویتامین و مواد مغذی همچنین به کاهش استرس نیز کمک زیادی می‌کنند. شما می‌توانید منابع اصلی کلسیم را در سبزیجات سبز و برگ دار، محصولات لبنی و میوه‌های خشک بیابید.

ناخن‌هایتان را تلخ کنید

محصولات زیادی در بازار وجود دارد که اختصاصا برای توقف جویدن ناخن‌ها طراحی شده‌اند! به راحتی محلول را مانند لاک ناخن، بر روی ناخن های خود می مالید، تا زمانی که ناخن‌هایتان را می جوید مزه‌ی تلخی بدهند. مشکل اینجاست که بسیاری از آدم‌ها پس از مدتی به طعم‌ها عادت می‌کنند، و مشکل دیگر این است که هر بار که دست‌تان را بشویید، باید مجددا از محلول استفاده کنید.

هر بار، یک ناخن

سعی کنید هر بار، یک ناخن از هر دست‌تان را نجات دهید! همه‌ی ناخن‌هایتان را بجوید مگر آن یکی. آن یک ناخن را تا جایی که می‌توانید سالم نگاه دارید. پس از چند هفته ناخن دیگری را انتخاب کنید که دیگر آن‌را هم نجوید. این کار را همچنان ادامه دهید تا تمام ناخن‌هایتان نجات پیدا کنند.

حواس خودتان را پرت کنید

اگر علت جویدن ناخن‌هایتان خستگی است، سعی کنید عادت دیگری را برای خودتان ایجاد کنید تا ذهنتان را از جویدن ناخن‌هایتان دور کند. یک توپ استرس را فشار دهید، یا هر فعالیت دیگری که انگشتان‌تان را درگیر کند.

ناخن مصنوعی بکارید

اگر خیال ندارید که ناخن مصنوعی بکارید، این را بدانید که آن‌ها می‌توانند مانند یک سپر محافظتی عمل کنند. ناخن مصنوعی از رسیدن شما به ناخن واقعی‌تان جلوگیری می‌کند. ناخنی با ظاهری زیبا بیابید و ببینید که راه رفتن با ناخن‌هایی سالم و زیبا چه حسی دارد. وقتی از شما تعریف کردند متعجب نشوید. همین اتفاق انگزیه ی کافی را برایتان ایجاد خواهد کرد تا دیگر ناخن‌هایتان را نجوید و اجازه دهید ناخن های واقعی‌تان بلند و زیبا شوند.

آن‌ها را شکیل نگاه دارید

دائم مانیکور کنید و ناخن هایتان را تمیز و سالم نگاه دارید. مانیکور باعث می‌شود که دیگر ناخن‌تان لبه‌های زبر و تیزی نداشته باشد که برای جویدن‌شان وسوسه شوید. جویدن ناخن‌های مانیکور شده فقط باعث خراب شدن ظاهر زیبایشان می‌شود. همینکه ببینید ناخن‌هایتان چقدر زیبا شده‌اند به شما کمک خواهد کرد تا دیگر ناخن‌هایتان را نجوید.

 

چگونه ناخن های خوش فرم و زیبا داشته باشیم؟

از جویدن ناخن کودکان جلوگیری کنیم

علت ریش ریش شدن پوست اطراف ناخن

بیماری های ناخن

خطرات ناخن های اکریلیک

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید