در حال گرفتن اطلاعات...

آموزش ساخت بدلیجات دست ساز-دستبند و گردنبند مردانه

بزرگنمایی
دسته: اکسسوری تاریخ نگارش: ۸ تیر ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 12129

درست کردن هدیه برای مرد مورد علاقه‌تان یکی از بهترین تفریحات و لذت‌ها است! آموزش به همراه ایده، برای خلق اثر هنری!

آموزش ساخت بدلیجات دست ساز-دستبند و گردنبند مردانه

ساخت بدلیجات – دستبند و گردنبند مردانه:

 

آیا به دنبال پیدا کردن هدیه‌ای خاص برای او هستید؟ از طرفی دوست دارید که هدیه را خودتان طراحی کنید و بسازید؟ بنابراین باید این آموزش ساخت دستبند و گردنبند دست‌ساز که هم بسیار ساده است و هم بسیار ارزان‌قیمت را ببینید. مهره‌های شش ضلعی هم بسیار ارزان هستند و هم پیدا کردنشان واقعا ساده است (می‌توانید از هر مغازه تاسیساتی بخرید) و از طرفی تنوع زیادی نیز دارند. با آموزشی که در ادامه می‌خوانید یاد می‌گیرید که چگونه دستبند مورد علاقه‌تان را برای خود یا مرد زندگی‌تان درست کنید.

با چند مهره و استفاده از ریسمان چندلا (نخ قند) می‌توانید یک قطعه جواهر دست‌ساز و بسیار خاص درست کنید که هم برای آقایان و هم خانم‌ها مناسب است. فقط به یک نخ چند لا ضخیم و تعدادی مهره، واشر و یا هر وسیله فلزی گرد دیگری که در جعبه ابزارتان پیدا می‌شود نیاز دارید. به 16 مهره و حدود 46 سانتی متر از نخ چندلای کتانی، جیر و یا هر نخ دیگری که دوست دارید نیازمند خواهید بود.

 

ساخت دستبند مردانه

 

3 ریسه از نخ را ببرید، کنار هم قرار دهید و انتهای آن را گره بزنید و شروع به بافت معمولی کنید.

 

ساخت دستبند مردانه 1

 

(می‌توانید سر گره زده شده را با چسب نواری به میز وصل کنید تا راحت‌تر ببافید) بعد از حدود 5 سانتی متر، شروع به اضافه کردن مهره‌ها بکنید. یکی از مهره‌ها را به داخل نخی که در قسمت خارجی قرار دارد وارد کنید و بافت را ادامه دهید.

 

ساخت دستبند مردانه 2

 

این عمل را تا جایی که حس می‌کنید جذابیت دست‌بند برایتان کفایت می‌کند انجام دهید. سپس به صورت معمولی ببافید و یک گره‌ی دایره‌ای درست کنید که به عنوان گیره دستبند عمل می‌کند.

 

ساخت دستبند مردانه 3

 

ساخت دستبند مردانه 4

 

 

حالا آموزش دستبند دوم

اگرچه این دستبند از جنس آهن است، ولی همچنان می‌تواند جذاب و باشکوه به نظر برسد. اگر تکنیک گره‌ی مربعی (Macrame Technique) را بلد باشید، می‌توانید دستبند دیگری نیز درست کنید. البته در ابتدا ممکن است کمی سخت به نظر برسد.

 

ساخت دستبند مردانه 7

 

4 ریسه نخ دارید: 2 عدد در وسط (کوتاه‌تر) و دو عدد در کناره‌ها (در این‌جا به رنگ مشکی و به طول 1 متر و نیم).

فقط نخ‌های مشکی را گره خواهیم زد، در تصویر اول (بالا سمت چپ) دقت کنید:

ابتدا نخ مشکی دست راست را گرد کرده و از روی دو نخ وسط عبور می‌دهید، بعد نخ مشکی دست چپ را از زیر تمام نخ‌ها عبور داده و به رو می‌آورید و از داخل منحنی نخ دست راست که از قبل تشکیل شده بود، رد کرده و محکم می‌کنید، حالا این عمل را برای نخ دست چپ نیز انجام دهید، هر جایی که نیاز بود یک مهره را از دو نخ وسط رد کنید و دور آن را مانند توضیح بالا ببافید.

 

ساخت دستبند مردانه 5

 

انتهای دستبند را نیز مانند توضیح دستبند قبلی گره بزنید، یک دکمه بردارید و یکی از انتهای نخ‌های وسط را از داخل آن رد کنید و در زیر گره بزنید. می‌توانید کمی چسب نیز برای محکم شدن آن بزنید.

 

ساخت دستبند مردانه 6

 

درست کردن گردنبند

برای درست کردن گردنبند دست‌ساز، ابتدا یک واشر بزرگ بردارید، سپس چندین واشر کوچک‌تر برای تزئین انتخاب کنید، واشرهای کوچک را به صورت گره با سیم به واشر بزرگ اضافه کنید.

 

آموزش ساخت گردنبند مردانه2

 

ابتدا یک سر سیم را از داخل واشر بزرگ رد کرده و گرد کنید، سپس یک واشر کوچک را به آن اضافه کرده و حلقه را محکم نمایید، همین عمل را برای بعدی نیز انجام دهید، تا جایی که تمام دور واشر بزرگ پر شود. در انتها سیم را از وسط تمام واشرهای کوچک رد کنید و در بالای قسمت آویز مجکم کنید. حالا می‌توانید بند چرمی از آن عبور دهید و استفاده کنید!

 

ساخت گردنبد مردانه 1

 

آموزش ساخت دو مدل گردنبند طوقی را بخوانید.

دستبند چرم زنانه با سنگ کوارتزی را بخوانید.

آموزش ساخت بدلیجات دست ساز - زیور آلات رزینی را بخوانید.

آموزش ساخت گردنبند را بخوانید.

آموزش ساخت بدلیجات در خانه را بخوانید.

بدلیجات دست ساز - ساخت گردنبند گیپوری را بخوانید.

آموزش ساخت بدلیجات دست ساز - گردنبند مرواریدی کریستالی را بخوانید.

بدلیجات دست ساز - گوشواره پیچی را بخوانید.

گردنبندهای دست‌ساز با دکمه زنجیر و سنگ کریستالی! را بخوانید.

گردنبندهای دست‌ساز با مروارید و سنگ کریستالی! را بخوانید.

درست کردن کیف آرایش رولی در خانه را بخوانید.

آموزش ساخت بدلیجات دست ساز - دستبند سیمی و سنگی را بخوانید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید