در حال گرفتن اطلاعات...

آموزش نکات مهم در آرایش چشم برای مبتدی ها

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۱۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 4789

آرایش چشم یکی از مهم‌ترین بخش‌های آرایش صورت است، پس حتما باید نکات مهم و تاثیرگذار در زیبایی آن را بدانید تا چشم‌های جذاب و گیرایی داشته باشید.

آموزش نکات مهم در آرایش چشم برای مبتدی ها

 چشم‌های زیبا و جذاب باعث گیرایی چهره و صورت می‌شوند و انجام یک آرایش اشتباه، روی این زیبایی تاثیر بسیار بدی دارد که خیلی زود همه را متوجه خودش می‌کند. اگر در آرایش کردن مبتدی هستید و یا حتی تا حدودی در آن سررشته دارید، لازم است که نکات مهم آن را بدانید.

 

آموزش نکات مهم در آرایش چشم‌ها

نکات مهم در کشیدن خط چشم

خط چشم در آرایش چشم بسیار مهم و ضروری است، حتی اگر قصد استفاده از سایه چشم و ریمل هم نداشته باشید، با کشیدن خط چشم می‌توانید چشم‌های زیباتری داشته باشید.

اول از همه با یک پاک کننده آرایشی، پلک‌ها را تمیز کنید تا مطمئن شوید که روغنی روی پلک‌ها وجود ندارد و به راحتی می‌توانید خط چشم بکشید.

برای شروع کشیدن خط چشم، با چشم‌های باز به سمت آینه و به طور مستقیم نگاه کنید و خط چشم را از گوشه داخلی چشم‌ها شروع کنید.

با دستتان پلک‌ها را به طرف بالا نکشید! این یک کار اشتباه است که خیلی‌ها آن را در موقع کشیدن خط چشم انجام می‌دهند. این کار باعث می‌شود خط چشم موج‌دار و نامتقارن شود.

درست بالای خط رویش مژه‌ها، خط چشم بکشید و امتداد آن را با هر پهنایی که دوست دارید و فکر می‌کنید که با مدل چشم‌هایتان هماهنگ است، تا انتها ادامه دهید.

در انتها هم باید کمی خط چشم را با زاویه 45 درجه و یا بیشتر به سمت بالا بکشید.

(خط چشم مناسب برای هر مدل چشم)

کشیدن خط چشم

 

نکات مهم در ریمل زدن

ریمل زدن را از ریشه مژه‌ها شروع کنید تا هم به مژه‌ها حجم دهد و هم آن‌ها را فر کند.

برای اینکه عمر ریمل و مایع آن بیشتر شود، از بالا و پایین بردن براش ریمل در قوطی آن خودداری کنید تا هوا وارد آن نشود و فقط براش را در آن بچرخانید تا به مایع ریمل آغشته شود.

اگر خواستید فرمژه بزنید، مطمئن شوید که ریمل نیمه خشک است نه خشک یا خیس!

(دانستنی های مهم درباره ریمل و آرایش مژه)

ریمل

 

نکات مهم برای سایه چشم

حتما برای سایه چشم، چندین نوع و اندازه براش مخصوص تهیه کنید. برای مالیدن سایه چشم روی پلک از براش مسطح و برای محو کردن آن روی پلک از براش پرمانند و قلمویی استفاده کنید.

اگر می‌خواهید که سایه چشم ماندگاری بیشتری روی پلک‌ها داشته باشد،  قبل از زدن سایه چشم، روی پلک با مداد سفید یا سایه چشم سفید، هاله سفید رنگ بکشید تا رنگ‌ها را هم بهتر نشان دهد.

بهتر است در هر آرایش، بیش از سه رنگ سایه چشم استفاده نکنید.

حتما با توجه به مدل چشم‌ها سایه بزنید. برای این کار باید حتما آموزش مناسب این مورد را هم در زیبامون دات کام بیاموزید. (آموزش سایه زدن اسموکی برای هر مدل چشم)

سایه چشم

 

صرفه‌جویی در خرید براش‌های آرایشی

آرایش‌هایی برای جوان‌تر شدن چشم‌ها (اینفوگرافی)

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید