در حال گرفتن اطلاعات...

اپلیکاتور فونداسیون - کدام نوع آن مناسب است؟

بزرگنمایی
دسته: لوازم آرایشی تاریخ نگارش: ۱۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 2977

انتخاب یک اپلیکاتور مناسب برای پخش کردن فوندانسیون دشوار نیست اگر نکات مربوط به انتخاب آن را بدانید و با روش مناسبی از آنها استفاده و نگهداری کنید.

اپلیکاتور فونداسیون - کدام نوع آن مناسب است؟

با وجود اپلیکاتورهای متفاوت موجود در بازار اعم از قلم موهای طبیعی و مصنوعی، اسفنج‌های آرایشی یکبار مصرف یا قابل استفاده مجدد، انتخاب نوع مناسب اپلیکاتور فوندانسیون مشکل به نظر می‌رسد. پس توصیه‌های «کیندرا مان» هنرمند آرایشگر با ۱۰ سال سابقه که افرادی مانند «رزاری داوسون» و «گابریل یونیون» جزو مشتریان او هستند را بخوانیدآموزش مرحله به مرحله آرایش صورت

مشخصات انواع اپلیکاتور فوندانسیون و نحوه تمیز کردن آن‌ها

به گفته کیندرا با توجه به فرمولی که می‌خواهیم اپلیکاتور فوندانسیون خاصی را باید انتخاب کنیم. مثلا برای داشتن حداکثر پوشش با فوندانسیون‌های پودری یک قلم موی طبیعی می‌تواند بهترین انتخاب ما باشد. اما بیشتر به سلیقه‌ی شما مربوط است که کدام را انتخاب کنید. به گفته کیندرا از هر اپلیکاتور فوندانسیونی که با آن راحتید استفاده کنید.

اسفنج آرایشی گرد و قابل استفاده مجدد

 

اسفنج آرایشی گرد

 

مناسب: پوششی صاف و بدون خطوط مشخص بر روی پوست، فوندانسیون مایع

شاید شما هم اسفنج‌های آرایشی یکبار مصرف گرد و یا زاویه دار یا مثلثی را در داروخانه‌ها دیده باشید. خطوط موجود روی سطح این اسفنج‌ها باعث ایجاد خطوطی ناهموار بر روی سطح پوست می‌شوند. اما این اسفنج‌های دارای قابلیت استفاده مجدد به دلیل داشتن سطح گرد، پوششی صاف و هموار را روی پوست ایجاد می‌کند و حتی می‌تواند اشتباهات آرایشگری را اصلاح کند. این اسفنج‌ها می‌توانند فوندانسیون پودری را با بیشترین مواد و پوشش بر روی سطح پوست پخش کنند.

به گفته کیندرا، او طرفدار اسفنج‌های تخم‌مرغی شکل است و این نوع اپلیکاتور فوندانسیون را برای پخش کردن فوندانسیون مایع استفاده می‌کند.

نحوه نگهداری از اسفنج گرد و قابل استفاده مجدد

 

شست و شوی اسفنج آرایشی گرد

 

از آنجایی که این اسفنج‌ها قابل استفاده مجدد هستند پس باید زود به زود شسته شوند و مواد خشک شده روی سطح آن‌ها پاک شود. کیندرا توصیه می‌کند که حداقل هفته‌ای یکبار این کار را انجام دهید. تمیز کردن اسفنج‌های آرایشی به بهترین شکل (ویدیو)

قلم موهای مخصوص فوندانسیون

 

قلم موی آرایشی

 

مناسب: پوشش با ظاهر طبیعی، ترکیب آسان و کانتورینگ با هر نوع فونداسیون

قلم موهای طبیعی بسیار بهتر از قلم موهای مصنوعی هستند زیرا فوندانسیون پودری را در خود نگه می‌دارند و باعث آرایش صافتر و طبیعی‌تر می‌شوند. این قلم‌موها برای ایجاد پوشش سبک تا متوسط مناسب هستند. قلم موها از موهای حیواناتی چون سنجاب، اسب، بز و راسو تهیه می‌شوند. برای استفاده از فوندانسیون‌های کرمی یا مایع می‌توانید از قلم‌موهای مصنوعی یا طبیعی استفاده کنید. قلم‌موها برای کانتورینگ در امتداد خط مو، خط آرواره، گونه‌ها و بینی نیز بسیار خوب هستند. آموزش کانتور یا گریم صورت

نحوه نگهداری از قلم مو

 

نگهداری از قلم موی آرایشی

 

باید این قلم موهای آرایشی را نیز مانند اسفنج‌های آرایشی هفته‌ای یکبار بشویید. برای خشک کردن آنها نیز می‌توانید از این وسیله استفاده کنید:

به طور کلی کیف‌های آرایشی محل رشد میکروب‌ها هستند پس ابزارهای آرایشی خود را در داخل آن‌ها نگه ندارید. اگر می‌خاهید قلم مو خود را به مسافرت ببرید آن را داخل یک کیسه پلاستیکی زیپ دار یا داخل کیف نگه دارید و از نشستن گرد و خاک بر روی آن جلوگیری کنید. تمیز کردن قلم موهای آرایشی

انگشتان دستتان برای فوندانسیون!

مناسب: کرم‌های رنگ دهنده BB یا CC و یا مرطوب کننده‌های رنگی مخصوصا برای پوست خشک

به گفته‌ی کیندرا اگر پوست خشکی دارید از انگشتان‌تان برای پخش کردن محصولات پایه بر روی پوستتان استفاده کنید تا قسمت‌های زبر را حس کنید تا با آن قسمت‌ها ملایمت بیشتری داشته باشید. از طرفی گرمای دست به جذب بهتر محصول توسط پوستتان کمک می‌کند مخصوصا زمانی که از کرم مرطوب کننده استفاده می‌کنید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید