در حال گرفتن اطلاعات...

رنگ مو، رنگ موی طبیعی و گیاهی

بزرگنمایی
دسته: مو تاریخ نگارش: ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 21258

اگر دوست دارید در رنگ موهایتان تنوع ایجاد کنید و موهایتان آسیب نبیند به عطاری محلتان بروید و یکسری گیاهان دارویی را تهیه کنید.

رنگ مو، رنگ موی طبیعی و گیاهی

همه‌ی خانم‌ها دوست دارند همیشه مرتب و جذاب باشند و در همه حال به ظاهر خودشان برسند. یکی از این رسیدگی‌ها همان رنگ کردن مو می‌باشد. چه بهتر است که این رنگ موی طبیعی از رنگ مو گیاهی درست شده باشد و به موها آسیب نرساند. و باعث زیبایی چهره شود.

 

رنگ مو گیاهی مشكی پركلاغی با روناس

 

رنگ مو گیاهی مشکی

 

اگر تصمیم گرفتید موهایتان را مشکی پرکلاغی کنیدبه شما پیشنهاد می‌دهیم که به عطاری مراجعه کنید و محلول گیاه دارویی روناس را خریداری کنید و از آن برای رنگ کردن موهایتان استفاده کنید. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که این رنگ دوام زیادی ندارد و فقط برای مدت زمان کوتاهی روی موهای شما ماندگار است. اما مزیتی که دارد یک رنگ موی طبیعی محسوب می‌شود. فرمول های مختلف ترکیب رنگ موی کنفی

برای تهیه این رنگ مو گیاهی فقط باید 4 قاشق غذاخوری روناس را داخل 3 لیوان آب بریزید و روی حرارت گازقرار دهید تا بجوش بیاید. این محلول را بعد از اینکه سرد شد روی موهای‌تان بریزید و ماساژ دهید و اجازه بدهید که رنگ خوب به خورد ریشه موهایتان برود. ‌در گذشته مردم قدیم از این رنگ برای رنگ آمیزی پارچه و نخ استفاده می‌کردند. رنگ موی جدید و تابستانی

 

رنگ موی طبیعی طلایی روشن با گیاه اسپرك 

 

رنگ گیاهی طلایی روشن

 

اگر جز آن دسته از خانم هایی هستید که طرفدار رنگهای روشن هستید و همیشه به سمت رنگهای طلایی روشن یا بور می‌روید بهترین روش برای داشتن رنگ موی طبیعی بور استفاده از گیاه اسپرک می‌باشد. این گیاه انواع مختلفی دارد که هر نوعش کاربرد خاصی دارد و فقط یک نمونه از آن مخصوص رنگ مو است. هنگام خرید این گیاه در عطاری حتما به فروشنده بگویید که می‌خواهید از این گیاه برای رنگ مو استفاده کنید که نمونه‌های اشتباه به شما ندهند. برای تهیه این رنگ موی طبیعی لازم است 4 قاشق غذاخوری از اسپرک را در 3 لیوان آب بجوشانید و پس ازصاف كردن و سرد شدن آن را روی موهای خود بریزید و خوب ماساژ دهید تا کاملا ریشه ها رنگ بگیرند. با چندین بار زدن این رنگ مو گیاهی به مرور زمان موهایتان به رنگ طلایی و بعد از مدتی بور در می‌آید.

 

رنگ موی طبیعی مسی با رنگ مو گیاهی

 

رنگ مو مسی

 

خانوم‌هایی كه طرفدار رنگ موی طبیعی مسی هستند می‌توانند از یك رنگ مو گیاهی بسیار ساده و در دسترس برای به دست آوردن این رنگ برای موهای‌شان استفاده كنند. برای تهیه این رنگ مو گیاهی باید به تركیب رنگتان مقداری گل ریواس و مقداری گل بابونه و مقداری حنا اضافه كنید. برای بدست آوردن این ترکیب باید به میزان مساوی (4 قاشق غذاخوری) از هر 3 گیاه دارویی گل ریواس، گل بابونه و حنا را در ظرف مورد نظرتان ریخته و آن را با 3 لیوان آب ترکیب کنید و روی حرارت بگذارید. پس از جوشیدن این ترکیب آن را صاف كرده و روی موهای‌تان بمالید و خوب ماساژ دهید تا تمام تارهای مویتان رنگ بگیرد. این ترکیبی که برایتان توضیح دادیم باعث بدست آمدن رنگ موی مسی زیبایی روی موهای شما می‌شود و جذابیت خاصی به چهره‌ی زیبای شما می‌دهد.

 

رنگ موی طبیعی طلایی با رنگ مو گیاهی گل بابونه

 

رنگ مو طلایی طبیعی

 

خانم‌هایی که طرفدار رنگ موی طلایی هستند می‌توانند برای بدست آوردن این رنگ روی موهایشان بدون اینکه آسیبی به موهایشان برسد از عصاره گل بابونه و گل ریواس برای این کار كمك بگیرند. تركیب این 2 گیاه دارویی یكی از بهترین رنگ موهای طبیعی برای خانم‌هایی است كه موهای سفید زیادی دارند.

کسانی که موی سفید دارند با ماساژ این ترکیب گیاهی روی موهایشان باعث می‌شود تار موهای سفیدشان به رنگ طلایی زیبایی در بیاید. برای تهیه این رنگ موی طبیعی طلایی فقط باید 5 قاشق گل بابونه و 5 قاشق گل ریواس را درون 3 لیوان آب بریزید و این مخلوط را روی حرارت ملایم قرار دهید و اجازه دهید تا خوب باهم مخلوط شوند و هیچ ناخالصی در ترکیب وجود نداشته باشد. بعد از مدت زمان 20 دقیقه كه گل بابونه در آب خوب جوشید این محلول آماده استفاده بر روی موها است. آن را صاف كرده و پس از خنك شدن ترکیب آن را روی موهای خود بمالید و خوب ماساژ دهید دقت کنید تمام موها خوب رنگ بگیرند. این كار را تكرار كنید تا رنگ موی طبیعی طلایی دلخواهتان روی موهایتان بدست آید.

 

رنگ موی طبیعی با هایلایت آبی زیبا

 

رنگ مو طبیعی با هایلایت آبی

 

خانم‌های جوانی که در سنین جوانی موهایشان سفید شده و این سفیدی بسیار زیاد است می‌توانند برای از بین بردن این موهای سفید مزاحم از عصاره گیاه آقطی برای رنگ کردن موهای‌شان استفاده كنند. برای استفاده از این رنگ مو گیاهی باید گیاه آقطی را از نزدیك‌ترین عطاری به منزل خودخریداری کنید و آن را با نیم لیتر آب روی حرارت ملایم گاز بگذارید تا به جوش بیاید.

پس از مدت زمان 10 دقیقه عصاره‌ای که از این گیاه به دست می‌آید را روی سر و موهای خود خوب ماساژ دهید این کار موجب تیره رنگ شدن موهای سفید شده‌ی شما می‌شود. البته باید توجه داشت كه گیاه آقطی به‌دلیل تناژ آبی كه در خود دارد باعث  آبی‌شدن تارهای سفید شده و جلوه‌ای خاص به موهای شما می‌بخشد. در واقع این رنگ مو گیاهی بسیار شبیه به رنگ موهای فانتزی است.

 

حنا معروف‌ترین رنگ موی طبیعی 

 

رنگ مو با حنا

 

حنا جز گیاهان پر طرفدار بخصوص در میان زنان قدیم بوده است. آنها علاوه بر رنگ کردن موهایشان با حنا برای رنگ کردن ناخن‌هایشان هم از این گیاه پر خاصیت استفاده می‌کردند. خانم‌هایی که به دنبال رنگ موی طبیعی و بی ضرر هستند همیشه حنا را برای موهایشان انتخاب می‌کنند. حنا نه تنها به پوست سر و ریشه مو آسیب نمیزند بلکه باعث پرپشت شدن موها و ضخیم شدن ریشه مو و تقویت ریشه می‌شود و خواص درمانی و ویتامین‌های بسیار زیادی برای مو دارد. خانم‌هایی که از رنگ بسیار تیره‌ی موهایشان راضی نیستند ‌می‌توانند با استفاده از رنگ مو گیاهی حنا رنگ موهایشان را به قهوه ای برسانند. حنا وقتی  روی موهای تیره زده می‌شود علاوه بر رنگ شکلاتی زیبایی که بدست می‌آید برق خاصی به موهایتان می‌دهد. همچنین اگر حنا را روی موهای روشن امتحان کنید در نهایت یک رنگ قهوه‌ای روشن با تناژ قرمزی خاصی به شما می‌دهد.

 

تست کردن رنگ موی طبیعی بر موها

نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که قبل از اینکه این رنگ مو گیاهی را روی سرتان امتحان کنید ابتدا آن را روی قسمت کمی از مو امتحان کنید و بعد اگر راضی بودین روی تمام موهایتان بزنید. سعی کنید همیشه هنگام رنگ کردن موهایتان در دمایی باشید که نه خیلی سرد باشد و نه خیلی گرم باشد. همیشه برای رنگ کردن موها در دمایی مثل دمای طبیعی بدن باشید تا موهایتان به خوبی رنگ باز کند.رنگ موی رز گلد

 

موهای سفیدمان را چطور بپوشانیم

قبل از به وجود آمدن رنگهای صنعتی و شیمیایی که امروزه خیلی استفاده می‌شود تمام مردم از رنگ مو گیاهی استفاده می‌کردند. در عصر حاضر هم تمامی پزشکان استفاده از رنگ مو گیاهی را توصیه می‌کنند چون بی‌ضررتر است. این پزشکان طب سنتی برای پوشاندن تار موهای سفید به مراجعان خود توصیه می‌كنند 2 قاشق غذاخوری تنباكو را با 2 لیوان آب به‌مدت زمان نیم ساعت بجوشانند و سپس موهای خود را با محلول خنك شده تنباكو خوب ماساژ دهند تا تارهای موی سفید شده به رنگ مشكی در آیند این رنگ مو گیاهی روی موهای سفید خیلی خوب جواب می‌دهدرنگ مو برای پوست گندمی

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
پریا
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
سلام، ممنون از مطلب زیبا تون، میخواستم ببینم ت گیاه آقطی روی مو های مشکی هم تاثیر میزاره؟ چون من تار موی سفید ندارم فقط دنبال یه رنگ موی فانتزی و طبیعی هستم
پاسخ
س م
۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
این رنگهای گیاهی که گفتین مدت ماندگاریشون زیاده یعنی مثل حنا یا رنگهای شیمیایی هستن یا نه به مرور زمان پاک میشن مثل رنگهای فانتزی؟
پاسخ
ندا
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
منم همین سوال رو داشتم پاک میشه
Zahra
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
خیلی خوب بود
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید