در حال گرفتن اطلاعات...

جذابیت - راهکارهای افزایش دوست داشتنی بودن

بزرگنمایی
دسته: هنر و سبک زندگی تاریخ نگارش: ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 3845

آیا جذابیت فقط به معنای زیبایی ظاهری است؟ از دیدگاه روانشناسان جذابیت می‌تواند اکتسابی باشد و با راهکارهایی پرورش یابد. اما این راهکارها چه هستند؟

جذابیت - راهکارهای افزایش دوست داشتنی بودن

شاید شما هم حس کرده باشید که در نگاه اول چه قدر می‌توانید جذابیت داشته باشید و یا دوست داشتنی بودن خود را نشان دهید. مثلا در هنگام ورود به اتاقی که افرادی در آن حضور دارند چه چیزی می‌تواند دوست داشتنی بودن شما را جلوه بدهد؟ آیا شما از آن دسته از افراد هستید که وقتی وارد یک اتاق و جمعی می‌شوید به هنگام خروج از آن جا چندین دوست جدید پیدا کرده و یا قرار شامی هم با آن‌ها می‌گذارید؟ آیا شما فقط خوش شانس هستید؟ یا جذابیت و دوست داشتنی بودن یک موهبت ذاتی است؟ اما همه‌ی این‌ها به کنار همه چیز می‌تواند یک پشتوانه‌ی علمی نیز داشته باشد. بر اساس نظریات، افراد از روی ظاهر ما قضاوت می‌کنند، حتی این قضاوت می‌تواند در کمتر از 10 ثانیه نیز شکل بگیرد. اما این برتری و جذابیت فقط به ظاهر صورت ما بستگی دارد؟ از نظر روانشناسان دوست داشتنی بودن می‌تواند به حرکات صورت و بدن نیز مرتبط باشد.

برای دوست داشتنی بودن همیشه لبخند بزنید

 

افرایش جذابیت با لبخند زدن

 

تغییر دادن حالت چهره فقط به معنای این نیست که اجزای چهره خود را تغییر دهیم، گاهی یه راه ساده‌تر می‌تواند تاثیر چند برابر برای دوست داشتنی بودن داشته باشد و این راه ساده همان لبخند زدن است. یکی از مهم‌ترین راهکارهای دوست داشتنی بودن لبخند زدن است. لبخند زدن موجب می‌شود که افراد به کسانی که چهره‌ی شادتری دارند بیشتر اعتماد کنند و آن‌ها اجتماعی و صمیمی و با جذابیت بالاتر فرض شوند.

اما اگر اثر گذاری شما بر روی افراد خیلی خوب پیش نرفته باشد می‌توانید حمایت و توافق افراد را در رابطه با موضوعی به خود جلب کنید و یا به جای قضاوت از روی نگاه به آن‌ها اجازه دهید که در رابطه با موضوعی درک و صحبت‌های شما را بشنوند، در این صورت افراد دیگر قضاوتی که از شما داشته‌اند را فراموش می‌کنند و درباره‌ی شما فکر دیگری می‌کنند و جذابیت شما را بیشتر حس خواهند کرد.

نگاه خود را به جذابیت تغییر دهید

 

تغییر نگاه به جذابیت

 

بر طبق کتاب "افسانه‌های کاریزما" جذابیت به معنی دوست داشتنی بودن و شادی بخش بودن است. دوست داشتنی بودن مزایای زیادی در اجتماع دارد. برای مثال، کارآفرینی که رفتار اجتماعی بهتر و جذابیت بیشتری دارد، شانس بسیاری برای رسیدن به موفقیت خواهد داشت. یا کارمندی که شخصیت جذابی دارد، پیشرفت بیشتری می‌تواند داشته باشد.

بر اساس تمامی این نظریه‌ها مشخص می‌شود که انسان‌ها می‌توانند در راه جذابیت و کاریزماتیک بودن آموزش ببینند و در این راه نیز پیشرفت کنند. راه های کاریزماتیک شدن

"جانی کارسون" مجری تلوزیون و طنز پرداز از دیدگاه روانشناسان نمونه‌ی یک شخصی است که همیشه دوست دارد تنها باشد و با کسی معاشرت نکند اما او مهارت‌های خود را جوری تعلیم داده که در مقابل دوربین بر عکس شخصیت درونی‌اش شخصی اجتماعی و برونگرا به نظر برسد و بسیار جذابیت داشته باشد، در حالی که بعد از اتمام کارش و در راه خانه با هیچکس معاشرت ندارد.

برای دوست داشتنی بودن عکس العمل نشان دهید

 

عکس العمل نشان دادن به صحبت ها

 

همه‌ی ما یک سری علائم را هنگام برخورد با افراد از خود نشان می‌دهیم که سه مورد اصلی آن‌ها، حرکت ابروها که بسیار سریع انجام می‌گیرد، تکان دادن سر به آرامی و لبخند زدن است. با این حرکات به راحتی می‌توان جذابیت داشت و بر روی افراد نفوذ داشت. بر اساس نظریه‌ها افراد کسانی را که به آن‌ها توجه می‌کنند و به آن‌ها حس خوبی را می‌دهند را بیشتر دوست دارند، برای مثال اگر شخصی در حال صحبت کردن درباره‌ی موضوعی است با این حرکات خودتان را مشتاق شنیدن حرف‌های او کنید و با تمام وجود به او گوش دهید. حتی اگر چندان هم حرف‌های شخص برایتان جذابیت نداشت، به این شکل وانمود کنید و با شخص تماس چشمی برقرار کنید. حتی می‌توانید با گفتن جملاتی مثبت احساسات شخص مقابل خود را برانگیزید و دوست داشتنی بودن خود را از این راه نشان دهید. اما برای گفتن نقاط قوت افراد آن‌ها را به شکل مستقیم نگویید و فقط سعی کنید که به آن نقاط اشاره کرده و اجازه دهید که شخص خودش به نقاط قوتش پی ببرد.

برای دوست داشتنی بودن زمینه‌های مشترکی را با افراد پیدا کنید

 

پیدا کردن زمینه های مشترک با افراد

 

این بدان معنی است که در بحثی حتی اگر هم در تضاد هستید، زمینه‌های مشترکی را در بحثتان پیدا کنید. افراد با جذابیت بالا و موفق در حین تضاد داشتن می‌توانند مشترکات را نیز بیابند. در هنگام شنیدن حرف‌های مخالف، با دقت به حرف‌های مقابلتان گوش داده و به دنبال پاسخ دادن‌های بر ضد آن‌ها نباشید. یکی از این راهکارها این است که به دنبال اخبار هنری، علمی و... باشید زیرا در این موارد افراد با هم نظرهای موافق‌تری دارند.

برای دوست داشتنی بودن به زبان بدن افراد توجه کنید

 

توجه به زبان بدن افراد

 

یکی دیگر از روش‌های دوست داشتنی بودن و جذابیت داشتن، شناخت رفتارهای شخص مقابل است، با شناخت آن‌ها و تکرار آن رفتارها یک حس دوستی و تفاهم را با افراد ایجاد می‌کنید و خود را صمیمی‌تر نشان می‌دهید. ترفند زبان بدن که شما را دوست‌ داشتنی می‌ کند

برای دوست داشتنی بودن چه مقدار از خود صحبت کنید

 

ترفندهای صحبت کردن با افراد

 

یکی از اشتباهاتی که بیشتر افراد آن را انجام می‌دهند، صحبت کردن درباره‌ی تمام اطلاعات و تمامی مسایل شخصی و یا خانوادگی است. این کار باعث می‌شود که دیگر جذابیت خود را از دست بدهید.

بهتر است که پله پله درباره‌ی اطلاعات خود با فرد مورد نظر صحبت کنید، و اشتیاق و علاقه‌اش را برای شنیدن حرف‌هایتان بیشتر کنید و علاوه بر آن خودتان را با جذابیت بالاتری نشان دهید.

حتی برای روابط دوستی نیز باید تمام اطلاعات مربوط به خود را به تدریج و به آرامی مطرح کنید که فرد با سرعت غیر عادی به شما علاقه‌مند نشود و بیشتر نسبت به شما حس کنجکاوی و اشتیاق داشته باشد و دوستی‌تان ادامه پیدا کند.

اگر درباره‌ی هر یک از این موارد سوالی دارید و یا راهکار دیگری را برای افزایش دوست داشتنی بودن و جذابیت می‌شناسید، آن‌ها را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

ایده های آرایشی برای جذابیت بیشتر در مهمانی ها - قسمت سوم

جذابیت بیشتر با استفاده بهتر از عطر

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید