در حال گرفتن اطلاعات...

سردرد خود را با این روش ها به سرعت درمان کنید

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 2517

امروزه خیلی‌ها دچار سردرد می‌شوند و این علت‌های مختلفی دارد و بنا به نوع سردر درمان مختلف وجود دارد که ما روش‌های درمان سردرد ارائه دادیم.

سردرد خود را با این روش ها به سرعت درمان کنید

امروزه بخاطر شرایط جوی و محیطی و مشکلات گوناگون روزمره اکثر افراد مشکل سردرد دارند که این سردرد دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد. هر نوع سردردی برای درمانش روش خاص خود را دارد. با رعایت یکسری مواردی که در ادامه مطلب ذکر شده می‌توانید تا حدی از میزان سردرد خود بکاهید. برای رفع سردرد چه کنیم

 

سردرد شما از چه نوعی است

 

علت سردرد

 

اکثر سردرد های امروزی بیشتر به علت استرس کم خوابی و خستگس و آلودگی هوا و عصبانیت آدم ها است که اکثرا سردرد شدیدی دارند که به میگرن تبدیل شده است. بهتر است که علت سردرد خود را بدانید تا راحتتر بتوانید به درمان سردرد بپردازید. با عوامل ایجاد کننده میگرن آشنا شوید

 

استفاده از انواع قرص‌های ضد سردرد

سعی کنید همیشه با کوچکترین احساس سردرد از قرص استفاده نکنید. چون زمانی که سردرد شدید بگیرید دیگر این قرص ها به درمان سردرد شما کمک نمی‌کند و هیچ قرصی تاثیر گذار نیست. فقط طمانی که سردرد شدید گرفتید از قرص های مسکن استفاده کنید تا تاثیر گذار باشد. اکثر داروهای مسکن بعد از دو ساعت تاثیر می‌گذارند بنابراین توقع نداشته باشید به محض استفاده از آن قرص بتواند به درمان سردرد شما کمک کند.

 

بهترین زمان برای مراجعه به پزشک

 

مراجعه به پزشک برای سردرد

 

هنگامی که فقط سردرد تنها شما را اذیت می‌کرد زیاد نگران نباشید. اما اگر سردرتان با عوامل دیگری همراه بود باید به سرعت به پزشک مراجعه کنید چون خطرناک است و ممکن است این سردرد نشانه ی مشکلات بدتری از جمله سکته باشد به همین علت باید این مشکلات را جدی بگیرید و حتما با پزشک درمیان بگذارید. این عواملی که ممکن است با سردرد رخ دهند عبارتند از:

اختلال در بینایی فرد و یا اختلال در انجام کارهای حرکتی فرد

گرفتن عضلات گردن و احساس درد شدید در ناحیه گردن

احساس تهوع شدید و استفراغ فرد بیمار

داشتن تب بالا و گر گرفتگی بدن

علائمی شبیه به غش کردن و از حال رفتن فرد

بی  حس شدن یک طرف بدن بیمار

احساس ضعف و بی حالی در تمام بدن بیمار

 

احتیاط در مصرف کافئین

 

قرص سردرد

 

مصرف کافئین و نوشیدنی و خوراکی‌های کافئین دار بسته به نوع سیستم بدن افراد تغییر می‌کند. خیلی از افراد با مصرف کافئین به درمان سردرد خود کمک می‌کنند اما در بدن بعضی افراد باعث ایجاد سردرد بیشتر شود. بنابراین باید دقت کنید. 

 

مصرف آب را بالا ببرید تا جایی که می‌توانید آب بنوشید

یکی از عوامل اصلی سردرد در بیشتر افراد کم آبی بدن است. بنابرین اولین راه برای درمان سردرد نوشیدن یک لیوان آب است. برای اینکه سردرد نگیرید در طول روز 8 لیوان آب بنوشید تا مایعات در بدنتان جریان داشته باشد. اگر این کار ر روزانه تکرار کنید سردردتان کاهش می‌یابد.

 

در مکان های ساکت و تاریک استراحت کنید

در اتاق هایی که نور ندارد و تاریک است به دور از هیچ گونه سرو صدایی است بخوابید. در شرایطی که احساس سردرد کردید بهترین راه برای درمان سردرد دراز کشیدن در اتاق آرام و بدون نور است. در این شرایط به درد فکر نکنید و تمرکزتان را روی تنفستان بگذارید. 

 

تمرین هایی که مخصوص آرامش است را انجام دهید

ورزش ها و تمریناتی که مخصوص آرامش و آزاد کردن عضلات هستند را انجام دهید. به عنوان مثال یوگا یکی از ورزش های بسیار آم بخش است و به آرامش جشم و ذهن بسیار کمک میکند. تمام تمرکز در ورزش یوگا بر روی آرامش است. چشم های خود را ببندید نفس عمیق بکشید و بر روی آزاد کردن عضلات و آرامشتان تمرکز کنید. همچنین برای درمان سردرد می‌توانید عضلات سر و پیشانی را با دست فشار دهید و ماساژ دهید این کار هم به کاهش سردرد کمک خوبی می‌کند. 

 

کمپرس سرد

هنگامی که احساس سردرد کردید یکی از راه های درمان سردرد استفاده از یک کیسه کمپرس نرم و خنک است. این کیسه را روی پیشانی و پشمتان قرار دهید باعث منقبض شدن رگ های خونی می‌شود و به کاهش درد کمک می‌کند.اگر سردر شما بیشتر در ناحیه شقیقه ها و سینوس ها باشد این روش بهترین کمک را به درمان شما خواهد کرد.

 

ماساژ دادن

ماساژ بهترین و آرام بخش ترین راه های درمان سردرد است. چون ماساژ به گردش خون و جریان آن در بدن کمک بسیار مهمی می‌کند. و از شدت سردرد می‌کاهد. ماساژ دادن بهترین روش برای سردردهای عصبی می‌باشد. با سر انگشتانتان تمام قسمتهای سر و پیشانی را ماساژ دهید. این کار را در حمام هم می‌توانید انجام دهید.

 

ماساژ دادن عضلات گردن

هنگام درد عضلات گردن و شانه را با دست به آرامی ماساژ دهید و این کار را ادامه دهید تا زمانی که احساس آرامش و راحتی به شما دست دهد. این ماساژ دادن مزیتی که دارد این است که می‌تواند از گرفتگی گردن بکاهد.سردرد و سرگیجه هنگام سفر

 

تمرین های مخصوص تنفس

.یکی از راه های درمان سردرد تنفس عمیق می‌باشد. همه انسانها همیشه نفس می‌کشند اما تنفسی که با تمرکز و آرامش و طبق اصول خودش انجام شود خیلی تاثیر گذار است دلایل عجیب سردرد

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید