در حال گرفتن اطلاعات...

ریمل زدن - آموزش ساده برای انواع شکل چشم

بزرگنمایی
دسته: چشم و ابرو تاریخ نگارش: ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 6788

ریمل به تنهایی برای کامل شدن آرایش استفاده می‌شود، اگر نکات مربوط به استفاده از آن را بدانید، عیوب و خطاهای چشمتان را به راحتی می‌توانید پنهان کنید.

ریمل زدن - آموزش ساده برای انواع شکل چشم

ریمل یکی از مهم‌ترین لوازم آرایشی است که هر کسی در کیف آرایش خود، آن را دارد. ریمل زدن موجب می‌شود که شکل چشم‌ های شما درشت‌تر و هوشیارتر به نظر برسند. اما همه‌ی افراد با انواع شکل چشم متفاوت به یک روش ریمل می‌زنند. باید بدانید که ریمل زدن تکنیک خاص خود را دارد و این کار برای هر شکل چشم باید متفاوت باشد، تا بیشترین تاثیر مثبت را روی چهره‌ی شما بگذارد و آرایش شما را حرفه‌ای تر نشان دهد. به طور کلی ریمل زدن برای هر شکل چشم دو قدم ساده و مشترک دارد، با رعایت این دو قدم ساده و شناخت شکل چشم هایتان می‌توانید، کار ریمل زدن را برای همیشه ساده‌تر و حرفه‌ای تر انجام دهید.

فر کردن مژه‌ها

 

نحوه ی فر کردن مژه ها برای ریمل زدن

 

فر کردن مژه قدمی مشترک برای انواع شکل چشم متفاوت است. پیشنهاد می‌شود که از یک فرمژه دارای لبه‌ی سیلیکونی استفاده کنید. به آرامی فرمژه را به سمت ریشه‌ی مژه‌هایتان فشار دهید. تا زمانی‌که انحنا با چین خوردگی چشم‌هایتان موازی شود، فرمژه را برگردانید. به آرامی فر مژه را فشار داده و بردارید. حتی اگر سرسخت‌ترین مژه‌ها را داشته باشید، با این کار می‌توانید به آن‌ها حالت زیبایی بدهید.

استفاده از ریمل به شکل اصولی

 

آموزش ریمل زدن

 

مرحله‌ی بعد ریمل زدن به پایه‌ی مژه‌ها است. پیشنهاد ما این است که چوب ریمل را به آرامی خم کنید تا به تمامی مژه‌ها دسترسی داشته باشید. یکبار از روی مژه‌ها از ریشه تا بالا را ریمل بزنید و بار دیگر نیز از زیر مژه‌ها از ریشه تا نوک را ریمل بزنید. برای پوشش بیشتر چوب ریمل را در مژه‌ها عقب و جلو ببرید. اگر می‌خواهید مژه‌هایی پرتر و بلندتر را داشته باشید، از یک ریمل حجم دهنده و یک ریمل بلند کننده استفاده کنید، یا می‌توانید، یک ریمل با برس کوچک و یک ریمل با موهای بزرگتر را با هم ترکیب کنید.

انواع شکل چشم‌ و نحوه‌ی ریمل زدن برای هر کدام از آن‌ها

 

ریمل زدن انواع شکل چشم

 

ریمل زدن چشم‌های دور از هم

دو مرحله‌ی قبل را با دقت انجام دهید، برای ریمل زدن نهایی از گوشه داخلی چشم‌هایتان به سمت وسط پلک ریمل بزنید. اگر شکل چشم ‌هایتان دور از هم باشند برای اصلاح این شکل چشم و نزدیک‌تر نشان دادن آن‌ها باید تیره‌ترین ناحیه، گوشه‌ی داخلی چشم‌تان باشد.

ریمل زدن چشم‌های نزدیک به هم

دقیقا برعکس حالت اول عمل کنید، دو مرحله‌ی قبل را با دقت انجام دهید و ریمل زدن پایه‌ی مژه را به گوشه‌ی بیرونی چشمتان بزنید. سپس از وسط مژه شروع کرده و به سمت بیرون ریمل را حرکت دهید. برای دورتر نشان دادن این شکل چشم باید گوشه‌ی خارجی چشم‌تان تیره تر شود، برای این کار از یک خط چشم مایع نیز می‌توانید کمک بگیرید و در امتداد مژه‌هایتان آن را بکشید. یا اینکه ریمل بیشتری را در ریشه‌ی مژه‌هایتان به کار ببرید.

ریمل زدن چشم‌های کوچک

باید با ریمل زدن، کاری کنیم که چشم‌ها بزرگتر به نظر برسند. پس ابتدا از یک ریمل ضخیم کننده استفاده کرده و با دقت روی تمام مژه‌ها را بکشید و بعد، از یک ریمل بلند کننده استفاده کنید و فقط روی مژه‌های وسط پلک بکشید تا توجه بر روی وسط چشم‌هایتان بیشتر شود و آن‌ها بازتر به نظر بیایند. چگونه آرایش چشم ریز و گود را درشت کنیم؟

ریمل زدن برای داشتن شکل چشم بادامی

برای آنکه یک شکل چشم بادامی داشته باشید یا آن را بیشتر نشان دهید، بر روی گوشه‌های بیرونی بالا و پایین ریمل زدن را بیشتر انجام دهید. برای مژه‌های بالا از یک ریمل ضخیم کننده استفاده کنید. لایه‌ی بعدی را از وسط پلک به سمت گوشه‌ی بیرونی بزنید. از نوک برس یک ریمل کوچک برای ریمل زدن به مژه‌های پایینتان استفاده کنید، اما فقط به گوشه‌های بیرونی مژه‌هایتان ریمل بزنید.

ریمل زدن چشم‌های گرد

برای این نوع شکل چشم ، بیشترین مقدار ریمل باید روی خط مژه‌ی بالا و گوشه‌ی بیرونی چشمتان باشد. مژه‌های پایین‌تان را اصلا ریمل نزنید. ریمل ضخیم کننده را در امتداد خط مژه‌تان بزنید. اگر میخواهید گردی چشم‌تان بیشتر شود در وسط مژه‌هایتان ریمل بزنید. اما اگر می‌خواهید که شکل چشم ‌تان بیشتر گربه‌ای به نظر بیاید، تمرکز ریمل زدن را بر روی گوشه‌ی بیرونی چشم‌تان بیشتر کنید.

ریمل زدن چشم‌های نامتقارن

باید توجه را از نامتقارن بودن پلک و شکل چشم هایتان دور کنید، پس از سایه‌های رنگی یا ریمل‌های رنگی که نامتقارن بودن را بیشتر آشکار می‌سازند، اجتناب کنید. سعی کنید که سایه چشم‌تان را به شکل گربه‌ای بزنید و سپس در امتداد خط مژه‌تان پوششی سنگین از ریمل را بزنید.

ریمل زدن چشم‌های رو به پایین

برای زیبایی بیشتر این شکل چشم ‌ها از دو رنگ ریمل استفاده کنید. برای مثال از ریمل قهوه‌ای برای پوشش دادن به مژه‌های بالا و از ریمل مشکی برای پوشش دادن به مژه‌های پایین استفاده کنید. ریمل قهوه‌ای توجه خیلی زیادی را به خود جلب نمی‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که که روی رژ لب و رژ گونه‌تان بیشتر کار کنید. تمام ریمل را در مرکز مژه‌هایتان جمع کنید و در گوشه‌ی بیرونی چشم‌تان کمترین مقدار ریمل را بزنید تا شکل چشم تان بالایی نشان داده شود.

پیدا کردن یک ریمل مناسب با برسی قوی و دانستن این ترفندهای ریمل زدن و شناخت شکل چشم می‌تواند، شما را برای داشتن آرایشی مناسب آماده کند. بهترین ریمل و مشخصات آن

 

آموزش سایه زدن برای هر مدل چشم

ریمل زدن و شخصیت شناسی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید