در حال گرفتن اطلاعات...

اشتباهاتی که عینک آفتابی محبوبتان را خراب می‌کند

بزرگنمایی
دسته: لنز و عینک تاریخ نگارش: ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 4879

برای هر چیزی یک روش مراقبت وجود دارد، مثلا عینک آفتابی برای مراقبت از چشم است، اما آیا خود عینک آفتابی هم به مراقبت نیاز دارد تا کیفیتش حفظ شود؟

اشتباهاتی که عینک آفتابی محبوبتان را خراب می‌کند

استفاده از عینک آفتابی برای مراقبت از چشم ها است و نباید به آن، فقط به عنوان یک اکسسوری زینتی نگاه کرد و به کیفیت و استاندارهایش توجهی نداشت. غیر از اینکه در موقع خرید باید به کیفیت مناسب و استاندارد بودن آن برای مراقبت از چشم ها توجه کنید، باید بعد از خرید آن نیز، اصول درست و صحیح مراقبت از آن‌ها را بدانید و رعایت کنید. اگر یک عینک آفتابی گران قیمت داشته باشید، به احتمال زیاد سعی در نگهداری آن خواهید داشت ولی ممکن است از نکاتی که باعث آسیب به عینک می‌شود خبر نداشته باشید ولی اگر عینک آفتابی ارزان قیمتی دارید و برایتان مهم نیست که چگونه از آن محافظت کنید، باید بگوییم که استفاده از یک عینک آفتابی ارزان باکیفیت خیلی بهتر از یک عینک آفتابی ارزان بی‌کیفیت است! 

مراقبت از چشم‌ ها با خوراکی‌های طبیعی

 

اشتباهاتی که خیلی زود کیفیت عینک آفتابی را کاهش می‌دهد

 

گذاشتن عینک آفتابی بالای سر

عینک آفتابی برای مراقبت از چشم ها است و اگر به آن نیازی ندارید، لطفا آن را روی سر نگذارید زیرا کیفیت آن کاهش می‌یابد. چگونه؟ به این دلایلی که در ادامه می‌گوییم:

عینک‌ آفتابی با مدل خلبانی ( aviator ) و یا هر عینک دیگری که دارای گیره کوچک روی بینی هستند، وقتی روی سر قرار می‌گیرند، با موها تماس دارند و ممکن است موها به آن گیر کنند و با کشیدن آن، این گیره‌ها بشکند و یا اندازه تنظیم آن به هم بریزد و روی بینیتان شل شود و سر بخورد.

وقتی عینک را بالای سر قرار می‌دهید، به دسته‌های آن بر اساس شکل و اندازه سرتان فشار وارد می‌شود و خیلی زود عینک شل می‌شود و دیگر مانند روز اول روی چشمتان باقی نمی‌ماند و ممکن است با یک خم کردن کوچک سر، پایین بیافتد و بشکند.

 

مراقبت از عینک آفتابی

 

تنظیم عینک توسط خودتان

خیلی از افراد، دارای چهره‌ای هستند که کمی نامتقارن است که ممکن است معلوم باشد و یا نه. یا اینکه ارتفاع 2 گوش آن‌ها کمی متفاوت است و این موضوع باعث می‌شود که عینک روی صورتتان کمی کج به نظر آید و حتما خودتان بیشتر از هر کسی متوجه آن خواهید شد.

اگر این طور است، در موقع خرید عینک آفتابی حتما به این موضوع دقت کنید و از فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید، بخواهید عینک را برایتان تنظیم کند. این کار برای آن‌ها خیلی ساده است، اما اگر خودتان آن را انجام دهید، ممکن است به دسته‌های آن آسیب بزنید و یا آن را بشکنید که دیگر هرگز نمی‌توانید روی آن در مراقبت از چشم ها حساب کنید.

راه‌کارهای ساده برای مراقبت از چشم ها در برابر مانیتور

 

اصول نگهداری از عینک آفتابی

 

پرت کردن عینک داخل کیف یا روی سطوح

دوباره می‌گوییم که عینک آفتابی برای محافظت از چشم ها است و باید در مراقبت از آن هوشیار باشید. تنبلی نکنید و عینک آفتابی را بعد از استفاده دز پوشش مخصوص خودش قرار دهید و همین ظوری آن را روی میز، داشبورد ماشین یا داخل کیفتان پرتاب نکنید. این کار باعث ایجاد خط و خش روی لنز آن‌شود و کیفیت بینایی را کاهش می‌دهد.

مخصوصا درباره کیف‌ها که اجزای داخلی آن‌ها، اشیای سختی مانند دسته کلید، موبایل و... هستند.

 

عینک آفتابی

 

10 عینک آفتابی مردانه برتر سال 2017

روش تست عینک آفتابی اصل با موبایل

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید