در حال گرفتن اطلاعات...

تزریق چربی - مراقبت های بعد از تزریق فیلر

بزرگنمایی
دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۲۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 5065

تزریق ژل یا چربی برای هدف‌های گوناگونی صورت می‌گیرد که با مراقبت‌های ویژه‌، می‌توان ماندگاری و تاثیر این تزریق را در زیبایی و پوست صورت بیشتر کرد

تزریق چربی - مراقبت های بعد از تزریق فیلر

یکی از روش‌های درمانی و زیبایی که برای جوانسازی پوست به کار می‌رود، تزریق انواع فیلرها مانند تزریق چربی و تزریق ژل در زیر پوست صورت است که نیاز به مراقبت‌های ویژه بعد از تزریق دارد که هم نتیجه آن بهتر شود و هم عمر و ماندگاری این تزریق چربی بیشتر گردد. تزریق چربی به این دلیل که یک روش غیر جراحی است، نتیجه سریع و دوران نقاهت اندکی دارد، بسیار پرطرفدار و محبوب است و معمولا عوارض خیلی کمی دارد. همچنین این روش را می‌توان برای جوانسازی پوست بخش‌های متفاوت صورت و بدن مورد استفاده قرار داد.

جوان‌سازی پوست با PRP

 

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی برای جوانسازی پوست

1. تا 6 ساعت بعد از تزریق چربی و دیگر فیلرها، اصلا به محل مورد درمان دست نزنید و اگر صورتتان مورد درمان قرار گرفته است، از آرایش کردن آن ناحبه خودداری کنید. این کار از احتمال عفونت کردن محل درمان می‌کاهد.

2. تا 24 ساعت بعد از تزریق چربی و فیلر از انجام ورزش ایروبیک خودداری کنید.

3. برای کاهش تورم و پف محل درمان، می‌توانید مستقیما یک کیسه یخ تمیز را روی آن قرار دهید و می‌توانید از مسکن‌هایی که به طور معمول استفاده می‌‌کنید، برای کاهش دردتان کمک بگیرید ولی این کار ممکن است بهبود کبودی را طولانی مدت کند.

4. در صورت داشتن درد و ناراحتی در موضع تزریق چربی ، می‌توانید از اسپری بی‌حسی استفاده کنید ولی توصیه پزشکان این است که تا حد امکان از این کار اجتناب کنید.

 

ماندگاری تزریق چربی

 

5.ممکن است 7 تا 14 روز بعد از تزریق چربی و فیلر احساس خارش داشته باشید که در این صورت حتما پزشکتان آنتی‌هیستامین برای شما تجویز می‌کند ولی در هر صورت از خاراندن پوست جدا خودداری کنید.

جوانسازی پوست با لیفت صورت

6. اگر نزدیک به روز تزریق چربی و یا بعد از آن دچار تبخال شدید (در صورتی که تزریق چربی و فیلر به لب‌ها و اطراف آن باشد)، حتما آن را با پزشکتان در میان بگذارید تا با تجویز دارو آن را درمان کند ولی از دستکاری کردن و انجام کارهای خودسرانه خودداری کنید.

7. تا 4 روز یا یک هفته بعد از تزریق چربی و فیلر از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و گرمای سونا جلوگیری کنید، این کار به ماندگاری این روش جوانسازی پوست کمک خواهد کرد.

8. بهتر است تا مدتی از کرم‌های حاوی آلفاهیدروکسی اسید، استفاده نکنید.

 

تزریق فیلر چربی و ژل

 

9. حتما موضع تحت درمان خود را (حتی لب‌ها) با ضدآفتاب بپوشانید و این کار را 30 دقیقه قبل از اینکه از خانه بیرون بروید انجام دهید.

10. بعد از تزریق چربی و انواع فیلرهای دیگر، حداقل تا دو هفته از انجام لیزر درمانی و دیگر روش‌های مراقبتی و زیبایی و جوانسازی پوست خودداری کنید.

11. از ماساژ دادن محل مورد درمان خودداری کنید، مگر اینکه ماساژ را با حوله گرم و کاملا با دقت و به آرامی انجام دهید.

 

در صورت هر گونه احساس ناراحتی غیر طبیعی ، درد و تورم زیاد حتما در اولین فرصت موضوع را با پزشکتان در جریان بگذارید.

 

روش‌های جوانسازی پوست و صورت با آرایش

فواید اکسیژن درمانی برای جوانسازی پوست

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید