در حال گرفتن اطلاعات...

شخصیت شناسی، از روی مدل راه رفتن شما

بزرگنمایی
دسته: طالع بینی تاریخ نگارش: ۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 8232

از نظر شخصیت شناسی مدل راه رفتن آدم‌ها معنی دار است. و ما از روی مدل راه رفتن آن‌ها احساسات و رفتار و شخصیت آن‌ها را قضاوت می‌کنیم.

شخصیت شناسی، از روی مدل راه رفتن شما

شخصیت شناسی از روی راه رفتن هم یکی دیگه از مسائلی است که مثل تیپ و نگاه و چشم می‌توان به شخصیت شناسی افراد پرداخت. هر شخصی یک مدل خاصی راه می‌رود و هر مدل راه رفتن هم شخصیت شناسی  خاص خودش را دارد. از روی راه رفتن افراد می‌توانیم دریابیم که از نظر شخصیت شناسی افرادی بسیار جدی و سرسخت هستند یا اینکه افرادی بسیار بیخیال و سر به هوا هستند. یا حتی از روی راه رفتن مردم می‌توان فهمید که آنها الان شاد هستند و یا غمگین و ناراحت هستند. شخصیت شناسی از روی کفش مورد علاقه شما

 

شخصیت شناسی از روی مدل راه رفتن مثل تاب خوردن یا نوسان داشتن

روانشناسان آمریکایی دریافتند که دو مدل راه رفتن وجود دارد. که مدلخای راه رفتن یکی به سبک جوانانه است و دیگری به سبگ بزرگسالانه. راه رفتن به سبک جوانان از نظر شخصیت شناسی ریتم فنری بیشتری دارد. و فرد هنگام راه رفتن بدنش را بیشتر تاب می‌دهد. و همچنین بازوهایشان را بیشتر حرکت و تکان می‌دهند و قدمهایشان سریع تر و تندتر است. در حالی که بزرگسالان در راه رفتن از نظر شخصیت شناسی بیشتر خم می‌شوند به جلو  و سخت تر و آهسته تر راه می‌روند. البته باید بگویم که این نکته را هم در نظر بگیرید که شیوه راه رفتن افراد لزوما با سن آنها ارتباط ندارد. در واقع ممکن از فردی سنش بالا باشد اما خیلی سریع و پر توان و با کمری صاف راه برود. کسانی که به سبک جوانانه راه می‌روند از نظر شخصیت شناسی افرادی شاداب و خوشحال و سرزنده هستند.

این تحقیقات ثابت کرده است که که مردم به طور مرتب یکدیگیر را با توجه به مدل راه رفتن قضاوت می‌کنند و مورد بررسی قرار می‌دهند تا به شخصیت یکدیگر پی ببرند. اما نمی‌توان با قاطعیت کامل گفت که آیا این نظرات صحیح هستند یا نه . برای این کار به مطالعاتی که در انگلیس و سوئیس انجام شده می‌پردازیم. در این مطالعه مردم رتبه بندی خودشان از شخصیتشان را با رتبه بندی  مردم که بر اساس شخصیت آنها گفتند و بر اساس نقطه های روشن روی یک زمینه تیره ایجاد  شد مقایسه می‌کنند.شخصیت شناسی از روی شکل ناخن ها

بر اساس بررسی های انجام شده در مورد 2 سبک مختلف راه رفتن دریافتند که :

 

سبک راه رفتن به شیوه جوانانه از نظر شخصیت شناسی

این افراد با این مدل راه رفتن از نظر شخصیت شناسی افرادی دارای صمیمیت و ماجراجو و قابل اعتماد و برون گرا هستند.

 

سبک راه رفتن به شیوه بزرگسالان از نظر شخصیت شناسی

 

مدل راه رفتن

 

آنها افراد آرام و با ثبات عاطفی بالا هستند. این افراد آهسته راه می‌روند. در اینجا نکته مهم این است که این قضاوتهای ناظران نادرست بود. این دو سبک راه رفتن با این صفاتی که گفته شد همخوانی زیادی نداشت.

 

تصور غلط درباره راه رفتن آدمها و شخصیت شناسی آنها

 

شخصیت شناسی راه رفتن

 

همه ما آدمها را از روی نوع لباس پوشیدن و فرم چهره و راه رفتن قضاوت می‌کنیم اما باید بدانید که حدسیات ما درباره شخصیت افراد از روی چهره آنها همیشه درست است اما بر عکس آن فرضیات ما بر اساس نوع راه رفتن افراد اغلب اوقات نادرست از آب در می‌آید.

سعی کنیم تا جایی که می‌توانیم همدیگر و یا راه رفتن یکدیگر را قضاوت نکنیم و شخصیت یکدیگر را به چالش نکشیم. اما نکتۀ شرورانۀ دیگری دربارۀ قضاوت‌های ما درمورد همدیگر بر اساس شیوۀ راه رفتنمان وجود دارد، نکته‌ای که به آسیب‌پذیری ما مربوط می‌شود.

برخی از قدیمی‌ترین یافته‌ها نشان داده که مردان و زنانی که گام‌هایی کوتاه‌تر، تاب بازوی کمتر و راه رفتن آهسته‌تری دارند احتمال می‌رود آسیب پذیرتر به نظر می‌رسند. مطالعه ای که در چند سال اخیر در کشور ژاپن انجام شد نشان داد که وقتی از مردان می‌پرسند که چقدر احتمال دارد تا با دانش آموزان دختر سر صحبت را باز کنند یا اینکه به بدنشان دست بزنند آنها در پاسخ این سوال می‌گویند که آنها بیشتر به سراغ زنانی می‌روند که روحیه آسیب پذیر تری دارند. به عنوان مثال زنانی که خیلی درونگرا هستند یا اینکه از نظر احساساتی ضعیف هستند.

نگران‌کننده‌تر این که، تحقیقات نشان داده است که زندانیان دربندکشیده‌شده که درجۀ اختلالات روانی بالاتری دارند، به‌طور خاص در شناسایی افرادی که در گذشته مورد حمله قرار گرفته‌اند دقیق‌تر هستند؛ آن هم تنها با دیدن کلیپ‌های تصویری قدم‌زدنِ آدم‌ها در سالن.

به نظر می‌رسد که برخی از زندانیان از این توانایی به طور کامل آگاه بودند: آن‌هایی که در اختلالات روانی درجه بیشتری داشتند، به طور خاص بیان کردند که هنگام قضاوت‌کردن دربارۀ آدم‌ها، به راه رفتن آن‌ها توجه می‌کنند. این موارد با شواهد نقل‌شده تطبیق دارد. برای مثال مشهور است که قاتلی زنجیره‌ای گفته بود می‌تواند یک قربانی (زن) را از روی راه‌رفتنش در خیابان تشخیص دهد.

تمام این حوزۀ پژوهشی این سؤال را به‌وجود می‌آورد که آیا می‌توانید سبک راه رفتنتان را طوری تعدیل کنید تا تأثیراتی که می‌گذارید را تغییر دهید؟ برخی تحقیقات نشان می‌دهند شما می‌توانید یاد بگیرید طوری راه بروید که پیامِ آسیب‌ناپذیری ارسال کنید (تندتر با گام‌های بلندتر یا حرکات بازوی جسورانه‌تر) و این‌که زنان به طور غریزی نشانه‌های این سبک را زمانی که در محیط ناامن‌تری هستند، اتخاذ می‌کنند. اما روان‌شناسانی که نمایه‌های شخصیتی مرتبط با آن سبک‌های راه‌رفتنِ تند یا آرام و با آرامش را بررسی کرده‌اند، می‌گویند به هیچ وجه مشخص نیست که آیا این مدلِ خاصِ راه‌رفتن را می‌توان یاد گرفت یا نه.شخصیت شناسی از روی رنگ چشم افراد

در نهایت به این نتیجه می‌رسیم که از روی مسائل مختلفی می‌توان به شخصیت شناسی افراد جامعه پرداخت. اما باید همیشه سعی کنیم حدسی که درباره شخصیت افراد می‌زنیم را به سرعت و تا زمانی که از آن مطمئن نشدیم بازگو نکنیم. و در این زمینه از نظرات و روش های روانشناسان و محققان کمک بگیریم تا در نهایت بتوانیم یک حدس درست بزنیم و به شخصیت شناسی افراد بپردازیم. در این مطلب هم به این نتیجه رسیدیم که شخصیت شناسی از روی راه رفتن افراد کار هر کسی نیست  بنابراین راحت به خودمان اجازه ندهیم تا شخصیت دیگران را به چالش بکشیم. شخصیت شناسی از روی رفتار و حرکات

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید