در حال گرفتن اطلاعات...

مراقبت از مو - آسیب دیدن مو با این اشتباهات

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از مو تاریخ نگارش: ۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 2080

اشتباهات مراقبت‌های مو، می‌توانند آسیب‌های زیادی را به موها وارد کنند و حتی باعث موخوره شوند. با دانستن این نکات از این آسیب‌ها جلوگیری کنید.

مراقبت از مو - آسیب دیدن مو با این اشتباهات

همه ما خواهان موهای زیبا و خیره کننده هستیم و نگران آسیب دیدن مو هایمان هستیم. اما گاهی بعضی اشتباهات در مراقبت از مو، از شستشو و خشک کردن تا درست کردنشان، موجب آسیب دیدن موها می‌شود. یاد بگیرید که هیچ گاه با موهایتان بد رفتاری نکنید و به بهترین شکل مراحل مراقبت از مو را انجام دهید. توصیه‌های بین‌المللی برای مراقبت از مو

اشتباهات مراقبت از مو که موجب آسیب دیدن مو می‌شود

 

اشتباهات مراقبت از مو

 

قبل از شستشو موهایتان را شانه نمی‌زنید

 

شانه زدن مو قبل از حمام

 

اگر موهایتان بعد از خیس شدن دچار گره خوردگی می‌شوند، قبل از شستشوی آن‌ها، با یک شانه‌ی دانه درشت آن‌ها را شانه کنید تا بعد از خیس شدن به هم نپیچند. همچنین می‌توانید زیر دوش نیز موهایتان را شانه کنید. برای مراقبت از مو ابتدا مقداری نرم کننده به موهایتان بزنید و بعد از باز کردن گره‌ها به آرامی آن‌ها را شانه کنید. موها وقتی خیس هستند در شکننده‌ترین حالت خود هستند، سعی کنید در آن زمان موهایتان را شانه نزنید که موجب آسیب دیدن مو هایتان نشوید. جلوگیری از آسیب دیدن مو در تابستان

فقط نوک موها را شانه می‌زنید

شاید شنیده باشید که شانه کردن زیاد، موجب آسیب دیدن مو می‌شود و موها را می‌شکند. اما روغن پوست سر بهترین نرم کننده برای موها است. برای مراقبت از مو، با یک شانه‌ی زبر چوبی پوست سرتان را ماساژ داده و تمام موهایتان را ( از ریشه تا نوک ) شانه کنید.

در مراقبت از مو وسواس تمیزی دارید

شستشوی زیاد، موها را را خشک و بی روح می‌کند و تمام چربی‌های مفید پوست سرتان را از بین می‌برد. هر روز دوش بگیرید اما از محصولات مراقبت از مو استفاده نکنید و فقط موهایتان را با آب بشویید.

به درستی نرم کننده نمی‌زنید

شاید شنیده‌اید که فقط باید به نوک موهایتان نرم کننده بزنید. اما این باور کاملا اشتباه است. کسانی که موهای لخت دارند ریشه‌ی موهایشان بیشتر مستعد شکنندگی است، پس آن‌ها نیز باید برای مراقبت از مو در مقابل شکستگی، از نرم کننده در ریشه‌ی موهایشان استفاده کنند. زیاد از نرم کننده استفاده نکنید و طوری موهایتان را آبکشی نمایید که آبی که از موهایتان خارج می‌شود شفاف شود. سعی کنید هر از چند گاهی نیز از یک شامپوی پاک کننده برای جلوگیری از تجمع مواد استفاده کنید و از آسیب دیدن مو جلوگیری کنید.

موهایتان را شدیدا با حوله خشک می‌کنید که باعث آسیب دیدن مو می‌شود

 

آسیب دیدن مو با حوله

 

خشک کردن بیش از حد مو با حوله، کوتیکول موها را زبر می‌کند و موها را خشک و وز می‌کند. برای خشک کردن موهایتان فقط آن‌ها را با حوله جمع کرده و تارها را تکان دهید، تا از آسیب دیدن مو جلوگیری کنید.

از وسایل حرارت دادن مو استفاده می‌کنید

 

آسیب دیدن مو با وسایل حرارتی

 

حرارت سشوار، اتوی مو، صاف کننده مو و... به موهایتان شدیدا آسیب می‌رسانند! اما اگر نمی‌توانید از آن‌ها استفاده نکنید، پس از یک محصول مراقبت از مو در برابر حرارت کمک بگیرید. قبل از سشوار کشیدن موهایتان اجازه دهید که مقداری خشک شده و به مرحله‌ی مرطوب شدن برسند سپس با درجه‌ی گرم ( نه داغ ) موهایتان را سشوار بکشید، تا باعث آسیب دیدن مو نشود.

از اتوی داغ بر روی موهای مرطوب استفاده می‌کنید

موهای مرطوب آسیب پذیرترین حالت مو هستند. اگر بخواهید از اتوی داغ و یا فر کننده داغ بر روی موهای مرطوبتان استفاده کنید، فولیکول‌های موهایتان می‌سوزند و موهایتان ضعیف و شکننده می‌شوند. حتی اگر هم عجله دارید ابتدا موها را کامل خشک کنید و سپس از اتوی مو استفاده کنید.

از اسپری مو قبل از آرایش مو استفاده می‌کنید

صدای جلز و ولزی که هنگام اتو کردن مو می‌آید چیست؟ این صدا به دلیل تماس گرما با الکل موجود در اسپری‌هاست و آن‌ها را می‌سوزاند. پس بعد از اتو کشیدن مو و حرارت دادن به آن، اسپری بزنید تا موجب آسیب دیدن مو ها نشود.

به طور مرتب موهایتان را پوش می‌دهید و باعث آسیب دیدن مو می‌شوید

شانه کردن موها از نوک تا ریشه ( در جهت بر عکس ) به طور مکرر، کوتیکول‌های مو را آسیب می‌زند و موهایتان ضعیف می‌شوند. پس سعی کنید از اسپری حجم دهنده مو و سشوار استفاده کنید.

تصور می‌کنید که می‌توانید موخوره را درمان کنید !

 

درمان موخوره

 

اگر از اشتباهات مراقبت از مو خودداری نکنید، متاسفانه موهایتان از نوک شکسته می‌شوند و دچار موخوره می‌شوید. تنها راه چاره‌ی آن نیز کوتاه کردن موهایتان است. برای پنهان کردن موقت آن‌ها از یک محصول حاوی موم یا یک سرم مو حاوی روغن آرگان استفاده کنید.

مراقبت از مو کار دشواری نیست فقط کافی است که برخی از عادت‌های غلط روزانه‌مان را تغییر دهیم تا بیشتر از پیش از موهای زیبایمان لذت ببریم و از آسیب دیدن مو جلوگیری کنیم.

 

مراقبت از مو در شب

مراقبت از مو - چه عواملی به موها آسیب می رسانند؟

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید