در حال گرفتن اطلاعات...

رفع تیرگی دست و پا، با درمان خانگی

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 3197

دست و پا معمولا بر اساس تابش آفتاب و عوامل دیگر در معرض تیرگی پوست قرار می‌گیرند. که امروزه درمان خانگی به کمک این مشکل می‌رسد.

رفع تیرگی دست و پا، با درمان خانگی

همه افراد عادت کردند که فقط به پوست صورت خود توجه کنند. در صورتی که زیبایی فقط شامل صورت نمی‌شود. باید به زیبایی و سفید بودن دست و پا هم توجه کرد. تیرگی دست و پا بر اثر عوامل مختلف پدید می‌آید ممکن است نور آفتاب باعث این عامل شده باشد یا حتی خاک و آلودگی های شیمیایی دیگر. سعی کنید همیشه به تمام قسمتهای بدنتان توجه کنید تا بعد دچار آسیب نشوید. البته هرچند که برای تیرگی دست و پا درمان خانگی زیادی وجود دارد. اما باز هم باید مراقب بود. راه هایی برای سفید کردن زیربغل

 

درمان خانگی تیرگی دست و پا با لیموترش

 

لیمو برای سفید کردن پوست

 

یک درمان خانگی راحت و ارزان و مفید و پرخاصیت لیموترش است. لیموترس ضد تیرگی دست و پاست و باعث روشن شدن رنگ پوست می‌شود. لیموترش حاوی مقدار زیادی ویتامین سی است و به رشد سلولهای تازه و جوان در پوست کمک می‌کند. خاصیت سفید کنندگی لیمو ترش مثل عسل است و باعث شفاف شدن پوست می‌شود.  

برای برطرف کردن تیرگی دست و پا توسط درمان خانگی لیموترش ابتدا باید یک لیمو بردارید و آن را از وسط نصف کنید. و روی سطح آن مقداری شکر بپاشید. سپس با آن لیمو پوست را ماساژ دهید. با این کار آلودگی های روی پوست و سلولهای مرده برطرف می‌شوند. بعد از ماساژ دادن لیمو روی پوست به مدت چند دقیقه صبر کنید. و بعد پوستتان را بشویید. هفته ای یکبار این کار را انجام دهید. علاوه بر لیمو می‌توانید از ترکیب لیموترش و عسل استفاده کنید. سپس این ترکیب را بر روی تیرگی دست و پا بمالید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید. یادتان باشد بعد از شستن لیمو از روی پوست حتما پوست خود را با کرم مرطوب کننده و آبرسان چرب کنید تا خشک نشود. سعی کنید تا چند ساعت بعد از انجام این کار نور آفتاب به پوست شما نخورد. تاثیرات سیب زمینی بر زیبایی پوست

 

درمان خانگی برای رفع تیرگی دست و پا با ماست

ماده ای در ماست وجود دارد که خاصیت سفید کنندگی فوق العاده ای دارد و ماست را به یه درمان خانگی مفید برای رفع تیرگی دست و پا تبدیل کرده است. ماست می‌تواند پوست را لایه برداری کند و به مرطوب شدن پوست کمک کند.در ضمن در ماست یکسری پروتئین و ویتامین وجود دارد که به نرمی و درخشندگی پوست کمک بسیار مهمی می‌کند. از ماست برای تیرگی دست و پا استفاده کنید و اجازه دهید چند دقیقه روی پوست بماند. سپس پوست را با آب بشویید. سعی کنید برای رفع تیرگی دست و پا این درمان خانگی را 2 بار در طول روز انجام دهید.

 

درمان خانگی برای رفع تیرگی دست و پا با خیار

خیار یک درمان خانگی مهم است که به تیرگی دست و پا کمک مهمی می‌کند. خیار به روشن شدن پوست کمک بسیار مهمی می‌کند. ویتامین آ موجود در خیار به روشن شدن و لطیف شدن پوست شما کمک می‌کند. خیار علاوه بر روشن کنندگی خاصیت آبرسان به پوست هم دارد. برش های یک خیار تازه و محلی را به پوست بمالید به مدت یک ربع صبر کنید تا بماند سپس پوست را با آب سرد بشویید. علاوه بر خیار تنها می‌توانید از ترکیب خیار و آبلیمو هم استفاده کنید. این کار را روی 2 بار انجام دهید. آب خیار و آب لیموی ترکیب شده را روی تیرگی دست و پا بمالید و این بهترین ترکیب برای سفید شدن پوست است.

 

درمان خانگی برای رفع تیرگی دست و پا با آلوئه‌ورا

آلوورا خاصیت های فراوانی برای پوست دارد. می‌تواند رنگ پوست را تغییر دهد و به رنگ اصلیش دربیاورد. آلوئه ورا باعث شفافیت و درخشندگی پوست می‌شود. یک راه دیگر اینکه میتوانید روغن بادام را با ژل آلوئه ورا ترکیب کنید و روی تیرگی دست و پا بمالید. 20 دقیقه صبر کنید سپس پوست را بشویید.

 

درمان خانگی برای رفع تیرگی دست و پا با پوست پرتقال

یک درمان خانگی راحت و در دسترس پوست پرتقال برای رفع تیرگی دست و پا است که ما همیشه آن را دور می اندازیم. پوست پرتقال حاوی ویتامین سی است و به روشن شدن پوست کمک میکند. میتوانید پوست پرتقال را با ماست و یا شیر ترکیب کنید و برای لایه برداری استفاده کنید.

 

درمان خانگی برای رفع تیرگی دست و پا با گوجه فرنگی

 

گوجه برای روشن کردن پوست

 

گوجه داری خاصیت سفید کنندگی پوست است و یک درمان خانگی برای  رفع تیرگی دست و پا می‌باشد. مصرف گوجه بر روی پوست باعث سفید شدن آن می‌شود.آنتی اکسیدانی که در گوجه وجود دارد به سفید شدن پوست کمک میکند. یک گوجه بردارید آن را حلقه حلقه کنید و روی پوست بگذارید و اجازه دهید بماند. و صبر کنید تا آب آن خشک شوداین کار را هرروز تکرار کنید و سپس صورتتان را با آب سرد بشویید.

 

درمان خانگی برای رفع تیرگی دست و پا با زردچوبه

مقداری زردچوبه را با سیر سرد مخلوط کنید تا حالت خمیری بدست آید. ان را روی پوست بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند سپس پوست را با آب ولرم بشویید. این کار را در طول روز 2 مرتبه انجام دهید. و هر بار اجازه دهید 10 دقیقه بماند. این کار را می‌توانید ۳ بار در هفته انجام دهید.

 

درمان خانگی برای رفع تیرگی دست و پا با گیاه صندل

یک درمان خانگی دیگر برای رفع تیرگی دست و پا صندل است. گیاه صندل به روشن کردن پوست تیره کمک بسیار مهمی می‌کند. یکی دیگر از فواید صندل بر طرف کردن لکه های تیره روی پوست است. لکه های ناشی از نور خورشید و یا لکه های قهوه ای پوستی. یک نصفه آب لیموترش را با مقداری پودر صندل ترکیب کرده و کمی عصاره گل سرخ به آن اضافه کنید تا حالت خمیری پیدا کند. سپس آن را روی قسمت های تیره پوست بمالید. و به مدت 20 دقیقه صبر کنید سپس پوست را بشویید. این کار را هر روز تکرار کنید.

 

درمان خانگی برای رفع تیرگی دست و پا با خربزه درختی یا پاپایا

 

پاپایا برای سفیدی پوست

 

خربزه برای روشت کردن تیرگی دست و پا یک درمان خانگی بسیار مهم است. خربزه حاوی ویتامین هایی است که برای درخشش و سلامتی پوست بسیار مهم است. خربزه را در مخلوط کن بریزید و له کنید سپس آن را با یک قاشق چایخوری آبلیمو و یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید تا حالت خمیری پیدا کند سپس آن را روی تیرگی دست و پا بمالید. اجازه دهید نیم ساعت بماند و این کار را 2 بار در هفته انجام دهید تا نتیجه بخش باشد.

 

درمان خانگی برای رفع تیرگی دست و پا با برنج

مقداری برنج خشک را آسیاب کنید تا پودر شود سپس آن را با کمی شیر مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند. برنج بهترین درمان خانگی برای تیرگی دست و پا است. این خمیر را روی پوست قرار دهید. اجازه دهید نیم ساعت بماند سپس آن را آبکشی کنید. این کار را 3 مرتبه در طول هفته انجام دهید. کار دیگری که میتوانید به عنوان درمان خانگی انجام دهید این است که هنگامی که دارید برنج آبکش میکنید چند لیوان از آب آن را بردارید و با آن دست و پاهایتان را بشویید. این خمیر حکم لایه بردار برای پوست را دارد. یادتان باشد که برنج حاوی ماده ای است که حکم ضدآفتاب طبیعی را دارد. راه حل خانگی برای روشن کردن زیر بغل

در نهایت دریافتیم که مراقبت از پوست و زیبایی محدود به پوست صورت نمی‌شود بلکه باید از تمام بدن مراقبت کرد و به زیبایی آن اهمیت داد. نگران نباشید چون تیرگی دست و پا قابل درمان است با این مواردی که گفته شد میتوانید به درمان خانگی تیرگی دست و پا بپردازید. اگر با انجام این روش ها رنگ پوستتان بهبود نیافت بعد انجام تمام این درمان های خانگی میتوانید به پزشک متخصص مراجعه کنید و تیرگی دست و پا را درمان کنید. و سعی کنید همیشه زمانی که در معرض آفتاب هستید از ضد آفتاب استفاده کنید تا به تیرگی پوست مبتلا نشوید. درمان سیاهی زیر چشم

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
زهرا
۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
چگونه در یک روز سفید شوم
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید