در حال گرفتن اطلاعات...

آرایش زیاد چه تاثیراتی دارد؟

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 3553

آرایش زیاد یک تعریف نسبی است اما با این حال، آرایش کردن می‌تواند تاثیراتی را بر روی پوست، رفتار، شخصیت و ... داشته باشد! با این تاثیرات بیشتر آشنا شوید.

آرایش زیاد چه تاثیراتی دارد؟

آرایش کردن یکی از علاقه‌مندی‌های اکثر خانم‌هاست و هرکسی متناسب با شرایط خود از آن استفاده می‌کند به همین دلیل است که آرایش غلیط و یا آرایش بیش از حد برای هر فرد یک تعریف مشخص دارد. به هر حال آرایش کردن دارای عوارض و تاثیراتی است که علاوه‌بر پوست ممکن است رفتار، شخصیت و سایر عوامل مربوط به هر فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

در این قسمت به برخی از تاثیرات آرایش اشاره خواهیم کرد. با زیبامون دات کام همراه باشید و اطلاعات خود را در این زمینه نیز افزایش دهید.

نکات آرایشی - بهترین رنگ آرایش متناسب با رنگ پوست

 

مسدود شدن منافذ پوست

 

مسدود شدن منافذ پوست

 

بسیاری از متخصصان پوستی بر این باورند که آرایش زیاد با مسدود شدن منافذ پوستی و تحریک‌پذیرتر شدن پوست همراه است. لوازم آرایشی معمولا از انواع روغن‌های طبیعی، مواد آرایشی شیمیایی و ... ساخته شده‌اند که با استفاده از آن‌ها، پوشش تقریبا ضخیمی بر روی پوست ایجاد می‌شود. ترکیب شدن این مواد آرایشی با آلودگی و گرد وغبار و در اثر استفاده‌ی زیاد و مداوم می‌تواند به مسدود شدن منافذ پوست منجر شود.

اگر به آرایش کردن و استفاده از لوازم آرایشی مختلف علاقه‌مند هستید حتما از روش‌های درست برای پاک کردن آرایش نیز استفاده کنید تا زیبایی و طراوت طبیعی پوستتان نیز حفظ شود. روش صحیح مراقبت از پوست صورت را بخوانید!

 

افزایش خطر ابتلا به عفونت

 

ریمل زدن

 

علاوه‌بر اینکه باید پوست را از مواد آرایشی پاک کنید باید به این نکته نیز توجه کنید که کیف لوازم آرایشی‌تان نیز تمیز و مرتب باشد! لوازم آرایشی می‌توانند بعد از هربار استفاده، زمینه را برای رشد باکتری‌های مختلف فراهم کنند. به همین دلیل است که باید لوازم آرایشی که مستقیما با چشم و دهان تماس دارند مانند براش‌های مختلف، ریمل، خط چشم، فرمژه، رژلب و ... همیشه تمیز بوده و نکات بهداشتی را در رابطه با این لوازم بیشتر رعایت کنید.

برای جلوگیری از این مشکل لازم است تا محصولات آرایشی قدیمی خود را دور بریزید و هیچ‌گاه لوازم آرایش خود را با دوستانتان به اشتراک نگذارید!

 

افزایش چین‌وچروک پوست

 

افزایش چین و چروک پوست

 

یکی دیگر از تاثیرات آرایش زیاد وخیم‌تر شدن اوضاع چین‌وچروک پوست است. بیشتر افراد در هنگام آرایش پوست خود را لمس می‌کنند این کار احتمال افزایش چین‌وچروک را در پوست بیشتر خواهد کرد. زیرا در اثر مالش، کشیدن پوست اطراف چشم یا پلک و ... حالت کشسانی و آلاستیک پوست به تدریج کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه با آرایش زیاد و زیادتر، چین‌وچروک بیشتری در اطراف چشم ایجاد خواهد شد. 

پوست صورت ظرافت و حساسیت بیشتری نسبت به سایر قسمت‌های بدن دارد بنابراین برای اینکه دچار چین‌وچروک زودرس نشوید لازم است تا با آرامش و ملایمت بیشتری آرایش کنید.

راهنمای کامل برای آرایش کردن چشم ها

 

افزایش استفاده از مواد پاک‌کننده‌ی آرایش

 

استفاده از پاک کننده های ارایشی بیشتر

 

اگر شما در طول روز از آرایش زیاد استفاده می‌کنید باید در انتهای روز، از مواد پاک‌کننده‌ی بیشتری نیز برای پاک کردن پوست خود استفاده نمایید. با این حال ممکن است این مواد پاک‌کننده‌ی آرایش نیز حاوی مواد مضری باشند که در اثر باقی‌ماندن آن بر روی پوست، اثرات مخرب‌تری را بر جای بگذارند.

تمام محصولات پاک‌کننده‌ی ارایش دارای فرمول یکسانی نیستند بنابراین قبل از انتخاب یک محصول حتما مواد تشکیل‌دهنده‌ی آن را به درستی مطالعه کنید و انتخابی خوب و مناسب برای خود داشته باشید. همیشه سعی کنید بعد از استفاده از پاک‌کننده‌های آرایشی حتما پوست خود را دوباره بشویید تا باقی‌مانده‌ی آرایش و مواد شیمیایی نیز از روی پوست شسته شود. 

پاک کردن آرایش صورت با روغن جوجوبا

 

ممکن است بیشتر خجالتی شوید

 

خجالتی شدن

 

بعد از آرایش کردن  معمولا احساس زیبایی خواهید داشت. اما زمانی که زیبایی خود را وابسته به آرایش زیاد کنید، در حقیقت به یک مسیر نادرست وارد شده‌اید! اگر احساس می‌کنید که بدون آرایش کردن نمی‌توانید از خانه خارج شوید وقت آن رسیده‌ است که درباره‌ی رابطه‌ی خود با لوازم آرایشی تجدید نظر کنید. 

در یک مطالعه جامعه شناسی و روان‌شناسی اجتماعی به این نتیجه رسیده‌اند که زنان خجالتی به ظاهر خود بیشتر اهمیت می‌دهند و علاقه بیشتری به آرایش زیاد دارند این درحالی است که زنان دارای اعتمادبه‌نفس بالا، نسبت به این قضیه بی‌تفاوت هستند!

اگر احساس می‌کنید که اعتمادبه‌نفستان به آرایش زیاد وابسته است بهتر است به تدریج این عادت خود را ترک کنید. مطمینا احساس بهتری خواهید داشت.

آرایش ساده صورت در منزل

 

احساس زیبایی بیشتر

 

دختر جذاب

 

بدون هیچ قصد و غرضی از لباس و آرایش خود احساس خوبی داشته باشید! آرایش زیاد می‌تواند به طور موقت اعتمابه‌نفستان را افزایش دهد. این کار ممکن است قبل از اولین دیدار، انجام یک کار مهم و یا زمانی که عصبانی هستید مفید باشد اما باید دقت داشته باشید که احساس خوب بودن خود را وابسته به لوازم آرایش ندانید!

طی یک مطالعه‌ در یک مجله روانشناسی، تصویر دختران دانشجو "با و بدون آرایش" مورد بررسی قرار داده شد. آن‌ها به این نتیجه رسیدند که شرکت کنندگان زمانی که با آرایش زیاد بودند، احساس بهتری نیز به خود داشتند. این درحالی بود که تصویر بدون آرایش این افراد تفاوت بسیاری با تصویر آرایش شده آن‌ها داشت.

به عبارت دیگر، افرادی که آرایش زیاد داشتند احساس بهتری نیز نسبت به خودشان داشتند و احساس آن‌ها نسبت به تصویر بدون آرایششان خیلی بدتر بود!

کامل ترین آموزش حرفه ای آرایش صورت ملایم

 

بزرگتر از سن به نظر رسیدن

 

دو دختر نوجوان

 

یاد بگیرید که چه آرایشی را برای چه موقعیتی استفاده کنید! مطمینا آرایشی که برای عروسی و مهمانی انجام می‌شود با آرایشی که برای خرید رفتن انجام می‌گیرد بسیار متفاوت خواهد بود! هیچ یک از ما به یاد نمی‌آوریم که یک دختر نوجوان ( مثلا کلاس ششم ) جلوی آیینه‌ ایستاده باشد و صورت خود را با آرایشی سنگین از سایه چشم و رژلب پررنگ بپوشاند!

بنابراین چه اتفای می‌افتد که دختران نوجوان به سمت آرایش زیاد تمایل دارند؟ در طی مطالعه‌ای که در یک مجله رفتارشناسی صورت گرفته است، به این نتیجه رسیده‌اند که این افراد خیلی سریع خود را از دنیای کودکی جدا کرده‌اند و به دنیای بزرگسالان وارد شده‌اند. 

بنابراین اگر مشاهده کردید که دختر نوجوان شما تمایل زیادی به استفاده از سایه چشم پررنگ و رژلب‌های براق دارد، با او به تندی برخورد نکنید. فقط به خاطر بیاورید که او در مرحله مهمی از زندگی خود قرار دارد و به مرحله‌ی جدیدی وارد می‌شود. همراه او باشید و سعی کنید بدون خشونت تعادل را در رفتار او ایجاد نمایید.

 

تاثیر بر روی تخمک‌گذاری و باروری

 

زن خوشحال

 

اگر گاهی اوقات از آرایش زیاد استفاده می‌کنید بهتر است این بار تقویم را بهتر بررسی کنید. در یک مطالعه‌ی روانشناسی، رابطه‌ای را میان چرخه‌ی قاعدگی زنان و آرایش زیاد پیدا کرده‌اند.

به گفته محققان، زنان معمولا در زمان تخمک‌گذاری آرایش بیشتری می‌کنند! شاید این یک فطرت طبیعی در وجود زنان است که تمایل دارند در زمان باروری و تخمک‌گذاری جذابیت بیشتری داشته باشند!

 

ممکن است مردم شما را قضاوت کنند

 

دختریبا موهای بلوند و موج دار

 

آرایش زیاد می‌تواند یکی از مسایل داغ باشد. زمانی که به یک تصویر قبل و بعد از آرایش نگاه می‌کنید ممکن است بسیار متعجب شوید و گاهی ممکن است زنان به خاطر آرایش زیاد متهم به فریبکاری نیز شوند! زمانی که از آرایش زیاد استفاده می‌کنید طبیعی است که به یک فرد کاملا متفاوت تبدیل شوید. اما همیشه باید توجه داشته باشید که آرایش کردنتان در جهت افزایش زیبایی طبیعی چهره باشد و زیبایی طبیعی خود را به هیچ عنوان از بین نبرید!

بسیاری از آرایشگران حرفه‌ای معتقدند که آرایش کردن باید به زیباتر شدن شما کمک کند و خروجی آن برای دیگران نیز زیبا و جذاب باشد. بنابراین علاوه‌بر اینکه باید از نظر خودتان زیبا شوید، باید از نظر معیارهای جامعه و دید دیگران نیز این زیبایی معقول باشد تا کمتر مورد قضاوت قرار بگیرید. 

 

چگونه پوست خود را بازسازی کنیم؟

 

بازسازی پوست

 

در نهایت اگر تصمیم دارید از آرایش زیاد و سنگین استفاده کنید باید به خودتان کمی زحمت نیز بدهید و یک روند مناسب و خوبی را  برای مراقبت از پوست خود داشته باشید. اولین مرحله برای پاک‌سازی پوست پاک کردن آرایش است. زیرا اگر یک پوست تمیز و سالم داشته باشید، آرایشتان نیز بسیار زیباتر و جذاب‌تر خواهد شد. همیشه قبل از رفتن به رختخواب آرایشتان را پاک کنید و از کرم دور چشم و سرم‌های ضدپیری استفاده کنید. اگر خیلی خسته بودید حتما صورت خود را با یک دستمال مرطوب پاک کنید!

به خودتان عادت بدهید که هرشب صورتتان را بشویید و هفته‌ای یک بار از پوست خود لایه‌برداری کنید و از این طریق زیبایی و درخشش پوست خود را افزایش دهید. لایه‌برداری از پوست سلول‌های مرده را از بین می‌برد، منافذ پوست را باز می‌کند و باقی مانده‌ی آرایش را از سطح پوست پاک خواهد کرد.

ماسک خاک رس بهترین گزینه برای لایه برداری از پوست صورت است. خاک رس دارای اثر سابنده بوده و هیچ‌گونه ماده شیمیایی نیز ندارد. برای درست کردن این ماسک تنها به مقداری خاک رس، چند قطره سرکه سیب و ژل آلوئه‌ورا نیاز دارید. این مواد را تا حدی که حالت خمیری ایجاد شود با یکدیگر مخلوط کنید و روی پوست ماساژ دهید.

 

همیشه از پوست خود به درستی مراقبت کنید و سپس از هر مدل آرایشی که دوست دارید برای زیبایی چهره خود استفاده نمایید. مطمینا با مراقبت از پوست آرایشی زیباتر، جذاب‌تر و بهتر خواهید داشت.

 

ممنون که با زیبامون همراه هستید!

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
سبا حسینی
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
من اعتقاد دارم که آرایش زیاد واقعا صورت و زیبایی چهره را داغون میککنه
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید