در حال گرفتن اطلاعات...

جشن عروسی لاکچری باشکوه، و هزینه های آن

بزرگنمایی
دسته: تشریفات تاریخ نگارش: ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 2798

امروزه دیگر جشن عروسی مثل قدیم برگزار نمی‌شود. امروز عروس دامادها دوست دارند که مراسمشان بسیار لاکچری برگزار شود. و اما هزینه آن چقدر است؟

جشن عروسی لاکچری باشکوه، و هزینه های آن

رسم و رسومات جشن عروسی در قدیم به گونه ای بود که عروسی با توافق هر دو طرف در حیاط بزرگ خانه برگزار میشد. حیاط را میزصندلی میچیدند و چراغانی میکردند و با صرف یک نوع غذا و میوه و شیرینی مراسم به خیر و شادی به پایان میرسید. و صفا و صمیمیت در آن مجالس بیشتر بود. اما امروزه این گونه نیست و دختران و پسران راضی به یک مراسم ساده نیستند و همه دنبال لاکچری بازی و یک جشن عروسی باشکوه هستند. لاکچری و جنتلمن باشیم! آقایان بخوانند

 

میز شام عروسی

 

 امروزه زندگیها خیلی پر زرق و برق شده و دیگر آن بوی سادگی قدیم را نمیدهد. جوانها دنبال تجملات و یک جشن عروسی با هزینه های بالا هستند. امروزه هزینه هایی که صرف یک جشن عروسی به اصطلاح لاکژی میکنند، با حقوق یک سال یک کارگر برابری میکند. ساعت مچی مردانه - 5 برند لاکچری و شیک

امروزه جوان ها بر حسب علاقه و یا چشم و هم چشمی حاضرند برای یک جشن عروسی ملیونها و یا حتی ملیاردها هزینه کنند. آیا این همه هزینه ضامن خوشبختی زوج جوان می‌شود؟ هزینه ها سرم سام آور شده است. از هزینه باغ و تالار بگیر تا آرایشگاه و لباس و آتلیه. و هر روز هم که میگذرد هزینه ها و تجملات بیشتر می‌شوند. 

خیلی ها اعتقاد دارند که جشن عروسی فقط یک شب است و دیگر تکرار نمیشود، و یک روزی است که خاطره باقی میماند برای همین برای آن روز از هیچ هزینه ای دریغ نمیکنند. اما وقتی تمام مخارج آن روز را جمع می‌زنیم از جمع هزینه ها انگشت به دهان می‌مانیم و تعجب می‌کنیم. 

 

جشن عروسی لاکچری و آرایشگاه مجلل چندملیونی

آرایشگاه عروس برای عروس خانم ها جز اولویت کارشان است. در واقع باید گفت آرایشگاه عروس جز مخارجی حساب می‌شود که تعرفه مشخصی ندارد. قیمتها صعودی بالا میرود، و هرچه منطقه و نوع سالن و مهارت آرایشگر بیشتر باشد هزینه ها هم بالاتر است. در خیلی از مناطق بالاشهر تهران قیمت ها سرسام آور است و لیست قیمت عروس از 3 ملیون شروع می‌شود، و هر چه تایم ماندن در آرایشگاه و خدمات بیشتر باشد قیمت بالاتر می‌رود. اما عرف چیز دیگری را می‌گوید که خیلی از آرایشگران اصلا به قیمت عرف هیچ توجهی ندارند.

 

جشن عروسی لاکچری با فیلمبرداری هالیوودی

 

عروس داماد لاکچری

  

وقتی پا به آتلیه ها می‌گذاریم حیرت زده میشویم، و میفهمیم که قیمتهای اینها از آرایشگاه هم بالاتر است. امروزه آتلیه داران خوب یاد گرفتند که با چندتا اصطلاح عجیب غریب مخصوص کار خودشان سر مردم و زوج های جوان بیچاره را شیره بمالند، و جیبشان را به بهانه اینکه این یک شب خاطره میشود خالی میکنند. تازه وقتی آتلیه داران به بیان قیمتهای خود با توجه به وسایلشان میپردازند، میفهمیم که قیمت آرایشگاه عروس در برابر این چیزی نبوده است. بازرس اتحادیه عکاسان تهران در مورد قیمت‌گذاری خدمات عکاسی و فیلمبرداری می‌گوید: «لازمه این حرفه، هنر و خلاقیت است و وجه دریافتی را نوع هنر صورت گرفته در کار مشخص می‌کند، چون عکاسان و فیلمبرداران آن‌چنان نفعی از  فعالیت و نوع کار خود در جامعه ندارند به تناسب نوع خدماتی که ارائه می‌دهند، هزینه دریافت می‌کنند.»؛ همین دست اظهارات و فقدان تعرفه مشخص باعث شده که یکی از عکاسی‌های مشهور تهران، برای انجام خدمات عکاسی و فیلمبرداری شب عروسی، مبلغ ۱۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دریافت کند یا حتی یک آتلیه در سایت خود، بدون هراس از اعلام چنین قیمت‌های عجیبی، پکیج فیلمبرداری و عکاسی عروسی را ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت بزند تا زوج‌های تجمل‌گرا را جذب خدمات خود - از جمله تصویربرداری با هلی‌شات- کند. تعرفه‌های عکاسی لوکس مراسم عروسی در حالی این گونه بدون سقف اعلام می‌شوند که هر فرد نسبتا آشنا با عکاسی و فیلمبرداری، می‌داند که هزینه اجاره و درنظر گرفتن استهلاک لوازم و دسمتزد کاربران تجهیزات یک پنجم این رقم‌ها نیز نمی‌شود و باقی این چند ده میلیون‌ تومان‌ها، از جیب لاکچری‌پسندها، روانه جیب آتلیه‌دارانی می‌شود که نور نظارت اتحادیه و نهادهای تعزیراتی بر آنها تابیده نمی‌شود!

 

جشن عروسی لاکچری و لباسِ عروس فاخر ، عنصر اصلی مراسم

 

مزون لباس عروس

 

بعد از تمام این صحبتها میرسیم سر اصل موضوع. درواقع یعنی همون لباس عروس لاکچری برای یک جشن عروسی شاهانه! لباس جز یکی از مسائل اصلی برای برگزاری جشن عروسی لاکچری می‌باشد. در قدیم اینگونه نبود و زن های خیاط فامیل همه به کمک هم برای عروس خانم یک دست لباس شیک میدوختند، که البته در زمان خودشان لاکچری بود اما امروزه از مد افتاده است. امروزه توقع عروسها بالا رفته، و به لباسهای 1 ملیونی راضی نمی‌شوند. و مزون داران هم خوب راه لاکچری بازی را بلد شدند و جیب ملت را خالی می‌کنند. خیلی از مزون دارها با گفتن جمله لباس ترک و لباس از خارج آمده همان لباس ایرانی را با چندین ملیون اضافه تر به مشتری می‌فروشند، و آن عروس خانم هم با آن لباس حس لاکچری بودن پیدا میکند و هر شب به امید فرا رسیدن جشن عروسی لاکچری و پوشیدن لباس عروس شیک و مجلل می‌خوابد. امروزه قیمت لباس عروس لاکچری خیلی بالا رفته و تقریبا برای خرید یک دست لباس باید هزینه ای بالای 7 ملیون تومان پرداخت کرد. امروزه تجمل گرایی بین مردم زیاد شده و به همین دلیل است که همش به دنبال چیزهای گران هستند. علاوه بر خرید لباس مزون داران قیمت کرایه لباس را هم خیلی بالا میگیرند. یعنی بابت کرایه کردن یک لباس عروس لاکچری برای برگزاری جشن عروسی لاکچری، باید هزینه ای حدود 4 ملیون تومان به بالا پرداخت کنند. و این بسیار دور از انصاف است. همین مخارج سنگین است که دامادها از ازدواج و از ترس مخارج بالای آن فرار می‌کنند. 

 

جشن عروسی لاکچری با یک ماشین عروس لاکچری با تزیینات و گلهای گران‌قیمت

 

ماشین عروس لاکچری

 

از تمام این خرج ها که بگذریم نوبت به ماشین عروس می‌رسد، از کرایه ماشین عروس بگیر تا تزیینات و گل آرایی ماشین. در قدیم عروس داماد ها با اسب و شتر و درشکه به محل عروسی میرفتند. چندین سال که گذشت اگر کسی در فامیل ماشین داشت، آن را به صورت رایگان و افتخاری به تمام فامیل قرض میداد. و از اینکه توانسته بود کمک کوچکی در حق عروس داماد کند بسیار خوشحال میشد. اما امروزه دل جوانها به ماشین های ساده راضی نمی‌شود. حتی خیلی ها هستند که حاضر نیستند از ماشین زیر پای خودشان به عنوان ماشین عروس استفاده کنند. انگار مد شده است که برای یک شب و برای برگزاری یک جشن عروسی لاکچری از یک نمایشگاه ماشین لاکچری یک ماشین عروس لاکچری را با قیمتهای بالا اجاره می‌کنند. این نمایشگاه های خودروهای لاکچری ماشین را فقط برای چند ساعت و با قیمت 2 ملیون به بالا اجاره می‌دهند و این اصلا مقرون به صرفه نیست. از هزینه کرایه ماشین لاکچری که بگذریم، به تزیینات و گل آرایی لاکچری ماشین عروس می‌رسیم. گل آرایی ماشین هم جز مواردی است که هیچ عروس و دامادی از خیر آن نمی‌گذرند. هر چه گل آرایی و زیبایی گلها بیشتر شود قیمتها هم اضافه تر می‌شوند. البته گل فروشی هم بسته به موقعیت مکانی که در کدام نقطه شهر باشد، و مهارت گل فروش و نوع و جنس گلهایی که استفاده می‌کند تفاوت دارند. در واقع گل آرایی ماشین عروس لاکچری جز مواردی است که تا زمانی که تمام تزیینات تمام نشود نمی‌توان قیمت نهایی را اعلام کرد. علاوه بر گل آرایی ماشین لاکچری هزینه دسته گل عروس لاکچری هم به هزینه های یک جشن عروسی لاکچری اضافه می‌شود. دسته گل هم بستگی به نوع گل و میزان گل مصرفی قیمتهای متفاوتی دارند.  

 

جشن عروسی لاکچری در فضای لاکچری؛ مکمل عروسی

اگر همه این مسائلی که گفته شد را شما به روش لاکچری انجام داده باشین و سنگ تمام گذاشته باشید، ولی از یک تالار لوکس و لاکچری و یک باغ زیبای لاکچری دریغ کنید تمام هزینه هایتان بر باد رفته است. اگر به دنبال یک تالار لاکچری نروید در واقع جشن عروسی لاکچری هم نخواهید داشت و تمام تلاشتان برای تجمل گرایی بر باد میرود. در قدیم کسی به دنبال تالار نبود، برای زوج های جوان قدیمی برگزاری جشن عروسی در فضای باغ یا حیاط خانه  به معنای برگزاری یک جشن عروسی لاکچری بود. در آن زمان قدیم با وجود امکانات کم و نبود این لاکچری بازی ها، عروسی ها بیشتر خوش میگذشت و مردم بیشتر شاد بودند و صفا و صمیمیت در دل تمام میهمانان موج می‌زد. پیرامون قیمت‌ها، مبلغی از سوی صاحبان باغ‌ها و تالارها اعلام نمی‌شود، اما می‌شود با کمی اصرار و خواهش، از حداقل و حداکثر قیمت‌ها باخبر شد. می‌گویند ورودی باغ‌های اطراف تهران – که عمدتا مختص عروسی‌های مختلط است – چند میلیون تومانی آب می‌خورد. این ورودی بر اساس بزرگی و کوچکی باغ و امکانات و البته بحث همیشگی شهرت آن قیمت‌گذاری می‌شود و گاهی به ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان هم می‌رسد. در مقابل، منوهای مختلفی پیش روی زوج‌های در آستانه ازدواج قرار می‌گیرد که در بازه ۶۰ تا ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر میهمان متغیر است! با این تفاسیر یک مراسم عروسی با ۴۰۰ میهمان، در یکی از باغ‌های اطراف تهران به صورت میانگین حدود ۱۰۰ میلیون تومان تمام می‌شود؛ آن هم بدون هزینه‌های اضافی احتمالی که اعلام نشده‌اند و قطعا بعد از پایان مراسم به سراغ جیب داماد خواهند رفت! در مورد هتل‌ها، اما قیمت‌ها به تعرفه‌های مصوب نزدیک‌تر است. هتل از دیرباز مختص عروسی‌های لوکس بوده و امروز هم از این قاعده مستثنا نیست؛ بنابراین منوها به ازای هر نفر میهمان از حدود ۷۰- ۸۰ هزار تومان شروع شده و به ۲۰۰ هزار تومان هم می‌رسند. منتخب لوکس ترین لوازم آرایش در دنیا

 

حرف آخربرای برگزاری یک جشن عروسی لاکچری

حرف آخر این است که هر کسی اختیار جیب خود و اموال خود را دارد اما آیا این همه هزینه های گزاف در کشوری که این همه فقیر و بدبخت دارد روا است. آیا این همه تجمل گرایی و به قول خودشان لاکچری بازی ضامن خوشبختی عروس دامادها می‌شود؟ آیا ارزش دارد که برای یک شب آن هم برای چند ساعت کوتاه این همه هزینه صرف کرد؟ بنابراین شما زوج های جوان کمی چشم و هم چشمی را کنار بگذارید و منطقی و با دیدی روشن و باز به قضیه نگاه کنید. آیا ارزش دارد که برای یک جشن عروسی لاکچری این همه هزینه صرف کنید؟ آرزوی ما برای تمام جوانان این است که دلشان و عشقشان و مهرو محبت بینشان لاکچری باشد و کمی از ظاهر بگذرند و به باطن و درون یکدیگر اهمیت بدهند. برندهای لاکچری زنانه

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید