در حال گرفتن اطلاعات...

درمان موی وز - صاف کردن موهای خشک و وز

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از مو تاریخ نگارش: ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 8146

موی وز علاوه بر اینکه یک نشانه از مشکل جدی در سلامت موهاست، باید خیلی زود درمان شود چون با وجود آن، مدل دادن به موها، کار خیلی سختی خواهد شد.

درمان موی وز - صاف کردن موهای خشک و وز

موی وز نوعی بدحالتی در ظاهر موهاست که در بیشتر مواقع به دلیل کمبود رطوبت در بافت و تارهای مو ایجاد می‌شود و صاف کردن موهای خشک کار بسیار مشکلی است. ممکن است بتوانید موی وز را با موادی صاف کنید، اما بعد از مدتی، دوباره شاهد فرخوردن و وز شدن موها خواهید بود. پس بهترین کار، درمان موی وز و صاف کردن موهای خشک است که در ادامه روش‌های بسیار مفید و کاربردی آن را به شما خواهیم گفت.

صاف کردن موهای خشک و وز در خانه (ویدیو)

 

درمان موی وز - صاف کردن موهای خشک

انتخاب شامپوی مناسب

برای صاف کردن موهای خشک و درمان موی وز ، باید از شامپوی بدون سولفات استفاده کنید و در موقع خرید شامپو، دقت کنید که در آن گلیسیرین به کار رفته باشد. گلیسیرین باعث مرطوب شدن شفت مو می‌شود و تا مدت‌های زیادی رطوبت را در آن نگه می‌دارد.

 

نرم کننده مو را فراموش نکنید

نرم کننده به مرطوب شدن تارهای مو و صاف کردن موهای خشک کمک فراوانی می‌کند، پس آن را دست کم نگیرید و فکر نکنید که این فقط برای کسانی است که موهایشان را رنگ کرده‌اند! نرم کننده‌ای بخرید که دارای گلیسیرین و روغن‌های هیدراته کننده مانند روغن شی باتر یا روغن نارگیل است.

شفت تارهای موی وز ، برای جذب رطوبت باز می‌شود که در صورت وجود ماده هیدراته کننده، به سرعت رطوبت را می‌گیرد و نرم و صاف باقی می‌مانند.

 

درمان موی وز

 

نرم کننده به جای شامپو

موی وز را فقط هفته‌ای دو مرتبه با شامپو بشویید، چون بیشتر از این باعث خشک شدن بیشترش می‌شود. اما می‌توانید هر 2 روز یک بار، موها را با نرم کننده که یک شوینده ملایم هم هست، بشویید و از جهت کمک به صاف کردن موهای خشک و درمان موی وز هم خیالتان راحت باشد.

 

ماسک مرطوب کننده

برای درمان موی وز ، حداقل هفته‌ای یک بار از ماسک‌های مرطوب کننده استفاده کنید تا در صاف کردن موهای خشک کمکتان کند. اگر در فصل زمستان هستید، باید تعداد استفاده از مرطوب کننده را بیشتر کنید تا موی وز و خشکتان سریع‌تر درمان شود.

 

سشوار ممنوع

اگر موی وز دارید، باید تا حد امکان سشوار را از خودتان دور کنید. گرما و حرارت باعث خشکی بیشتر موها می‌شود و در آن صورت است که صاف کردن موهای خشک دیگر امکان پذیر نیست و باید موها را کوتاه کنید چون کاملا وز خواهند شد. اجازه موها در هوای آزاد خشک شوند.

 

شانه زدن موها

برای درمان موی وز ، بهتر است شانه زدن موها را هم اصلاح کنید. سر را به سمت پایین خم کنید و تمام موها را به شکل آویزان دربیاورید و موها را از پشت سر به سمت جلو شانه کنید. این کار هم به افزایش گردش خود در پوست سر و رشد موها کمک می‌کند و هم روغن موجود در پوست و بیخ موها را به سمت ساقه و انتهای مو هدایت می‌کند و به صاف کردن موهای خشک کمک می‌کند.

صاف کردن موها با مواد طبیعی

 

صاف کردن موهای خشک و وز

 

اسپری مو

بهتر است از اسپری حالت دهنده مو برای صاف کردن موهای خشک به هیچ عنوان استفاده نکنید زیرا استفاده از آن در طولانی مدت، باعث ایجاد موی وز می‌شود مگر در یک مورد که آن هم برای رفتن به مهمانی است. اگر موها را به شکل دم اسبی یا صاف بسته‌اید و بعضی از تارهای مو فر خورده‌اند، می‌توانید با اسپری آن را داخل موها فیکس کنید تا وزی آن معلوم نباشد.

 

روسری و روبالشی ابریشمی

جنس و بافت ابریشمی به گونه‌ای است که از خشک شدن و ایجاد موی وز جلوگیری می‌کند و رطوبت را به خود جذب نمی‌نماید. پس اگر موی وز و خشک شما آزاردهنده شده است، حتما از این جنس برای روسری و روبالشی خود استفاده کنید.

 

صاف کردن موهای خشک در 2 روز

صاف کردن موهای خشک و فر پسرها (ویدیو)

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید