در حال گرفتن اطلاعات...

باورهای غلط درباره زمانِ میوه خوردن

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 1828

تغذیه سالم یکی از راه‌های سلامتی است. برای داشتن تغذیه سالم خوردن میوه ضروری است. اما خیلی مهم است که میوه را چه زمان بخوریم؟

باورهای غلط درباره زمانِ میوه خوردن

دربین مردم یکسری عادتهای غلط برای میوه خوردن جا افتاده ایت که در اینجا با چند نمونه از آنها آشنا می‌شویم. کنترل قند خون با میوه های مناسب دیابت

 

اولین عادت غلط اینکه همیشه با معده خالی میوه بخوریم

 

بهترین زمان میوه خوردن

 

خیلی‌ها باور دارند که میوه باید با معده خالی مصرف شود در حالی که اشتباه است. این افراد اعتقاد اشتباهی که دارند این است که، اگر میوه همراه غذا مصرف شود باعث نفخ می‌شود، اگر بعد از غذا هم مصرف شود باعث ایجاد فساد در معده می‌شود. اما اینها باورهای غلط هستند. همچنین این باور که خوردن میوه با معده‌ی خالی می‌تواند طول عمر را افزایش بدهد، خستگی و ضعف و یا تیرگی پای چشم را برطرف کند، هیچ پشتوانه‌ی علمی ندارد. میوه های مناسب برای دیابتی ها

 

دومین باور غلط اینکه خوردن میوه قبل یا بعد از غذا از ارزش آن کم می‌کند

این باور اشتباه هم مثل باور غلط اول می‌باشد. در واقع خوردن میوه قبل یا بعد از غذا به هیچ وجه از ارزش غذایی آن میوه کم نمی‌کند. طول روده‌ی کوچک، ۶ متر است و حدود ۳۲۰ مترمربع، سطح جاذب دارد. مطالعات نشان داده روده‌‌ها این توانایی را دارند که دوبرابر بیشتر از مواد مغذی که یک فرد عادی در طول روز مصرف می‌کند را هم جذب کنند. داشتن چنین قدرتی برای جذب یعنی جذب مواد مغذی میوه‌ها و سایر غذاها، برای سیستم گوارش شما کاری ندارد، و فرقی هم نمی‌کند شما میوه را با معده‌ی خالی خوده باشید یا همراه غذا و با معده‌ی پُر.


 

سومین باور غلط اینکه کسانی که دیابت دارند 2 ساعت قبل یا بعد از غذا میوه بخورند

بهترین زمان خوردن میوه برای افراد دیابتی به همراه غذا می‌باشد چون باعث می‌شود قند کمتری جذب شود.

 

چهارمین باور غلط این است که بهترین زمان میوه خوردن بعد ازظهر است

پشت این ادعا هم، دلیل منطقی وجود ندارد و از نظر علمی هم ثابت نشده است. ادعا می‌شود که سرعت متابولیسم در بعدازظهر کم می‌شود و خوردن چیزهایی که قند زیاد دارند، مانند میوه‌ها، قند خون را بالا برده و در نتیجه سرعت متابولیسم را بالا می‌برد و در نتیجه برای سیستم گوارشی مفید است.

 

پنجمین باور غلط این است که نباید ساعت 2 ظهر به بعد میوه بخورید

همانطور که پیشتر گفته شد، هر غذای محتوی کربوهیدرات، قند خون را بالا خواهد برد چون گلوکز جذب خون می‌شود. اما شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد قند خون بعد از ساعت ۲ بعدازظهر یا هر زمان دیگری، بالا باقی خواهد ماند.

افرادی که در طول روز میوه و سبزی بیشتری مصرف می‌کنند کمتر به چاقی مبتلا می‌شوند. کسانی که قصد کاهش وزن دارند خوردن میوه به آنها کمک بزرگی می‌کند.

خوردن میوه همیشه و در هر زمانی مفید است، اما یکسری مسائل وجود دارند که زمان میوه خوردن را مهم می‌کند.

 

کسانی که در حال کاهش وزن هستند

کسانی که می‌خواهند لاغر شوند میوه را قبل از غذا، یا به همراه غذا میل کنند. چون میوه به علت فیبری که دارد در شما احساس سیری ایجاد می‌کند.

 

افرادی که به دیابت نوع 2 مبتلا هستند

 

تایم میوه خوردن

 

برای این گونه افراد خوردن میوه به همراه غذا مناسب تر است، چون پروتئین ، چربی، فیبر موجود در غذا باعث می‌شوند قند میوه کمتر جذب شود.جلوگیری از دیابت با مواد غذایی مفید

 

خانم‌هایی که دیابت بارداری دارند

بهتر است این افراد در صبح میوه نخورند. بهترین زمان خوردن میوه برای این خانم‌ها به همراه غذا است. میوه هایی با قند بالا

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید