در حال گرفتن اطلاعات...

بوی بد دهان - علت های اصلی بوی دهان

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 3863

بوی بد دهان یک مشکل بسیار آزاردهنده است، این مشکل آزاردهنده خود می‌تواند نشانه‌ای از یک بیماری بسیار سخت باشد. اما چه بیماری‌هایی پشت این نشانه است؟

بوی بد دهان - علت های اصلی بوی دهان

بوی بد دهان می‌تواند موجب کاهش اعتماد به نفس در روابط اجتماعی و زندگی روزمره ما باشد. به علاوه بوی بد دهان ممکن است نشانه‌ای از عدم سلامت بدن و یا وجود برخی بیماری‌ها باشد. ممکن است روش‌های زیادی برای پنهان کردن بوی بد دهان انجام دهید، اما پیدا کردن علت بوی دهان می‌تواند بسیار مهم‌تر از پنهان کردن آن باشد. از بین بردن بوی بد بدن با 10 روش ساده خانگی

سرطان علت بوی دهان

بر اساس تحقیقات، بوی بد دهان و یا تنفس بد بو می‌تواند نشانه‌ای از دو سرطان معده و مری باشد.

رفلاکس معده علت بوی دهان

ممکن است رفلاکس معده علت بوی بد دهان شما باشد. بازگشت اسید معده به مری نشانه‌هایی مانند سوزش سردل، درد قفسه سینه و سوء هاضمه دارد، در اینصورت دهان نیز مزه‌ی تلخی پیدا کرده و نفستان بدبو می‌شود.

خروپف و آپنه خواب علت بوی دهان

 

خر و پف کردن در خواب

 

بوی بد دهان به ویژه بوی ترش آن، می‌تواند نشانه‌ای از مشکل خواب باشد. هنگامی که از مشکلات خواب رنج می‌برید، دهان مدت زیادی را در شب باز می‌ماند در آنصورت بزاق دهان خشک شده و باکتری‌های تولید کننده بوی بد در دهان تجمع پیدا می‌کنند. اگر از آلرژی‌ها و عفونت‌های تنفسی نیز رنج می‌برید این شرایط برای شما به وجود می‌آید.

نارسایی قلبی علت بوی دهان

بیمارانی که نارسایی قلبی دارند، یک نشانه تنفسی ویژه‌ای دارند. تنش در قلب این بیماران موجب شکل گیری تغییرات قابل شناسایی در ایزوپرن‌های نفس می‌شود، که ترکیبات آلی فرار منتشر شده از بافت عضلانی هستند. بنابراین ممکن است بوی بد دهان از نارسایی قلبی منشا بگیرد. ستاره های هالیوود و بوی بد؟!

دیابت علت بوی دهان

بوی میوه‌ای و شیرین نشانه‌ی مشکلات قند خون است. اگر بدن نتواند انسولین تولید کند، سلول‌های گلوکز برای تامین سوخت خود چربی سوزی را آغاز می‌کنند. سوزاندن چربی به جای قند موجب تولید کتون‌ها شده و در خون و ادرار تجمع می‌کنند. شما در معرض شرایط خطرناکی به نام کتواسیدوز دیابتی قرار می‌گیرید که یک بوی میوه‌ای به نفس می‌دهد.

بیماری لثه علت بوی دهان

 

دندان و لثه سالم با لبخند زیبا

 

بیماری پریودنتال، یک عفونت در لثه‌ها می‌باشد. یکی از دلایل اصلی افتادن دندان‌ها در بزرگسالان این بیماری است. این بیماری کاملا بدون درد است و بسیاری از افراد مبتلا، به آن آگاهی ندارند. باکتری‌های تولید کننده این بیماری باعث ایجاد بوی بد دهان با بوی فلزی می‌شوند.

باکتری علت بوی دهان

باکتری به نام، هلیکوباکتر پیلوری، می‌تواند باعث ایجاد زخم و سرطان معده شود. که از نشانه‌های آن بوی بد دهان می‌باشد.

نارسایی کبدی علت بوی دهان

بوی بد دهان می‌تواند از نشانه‌های عملکرد غیر عادی کبد باشد. کبدها وظیفه تجزیه چربی در بدن و استخراج مواد مضر از خون را دارند. اگر بدن قادر به سوخت و ساز چربی نباشد، ناخالصی‌ موجود در خون افزایش یافته و در این شرایط باکتری‌های موجود در دهان افزایش پیدا می‌کند و بوی بد دهان ایجاد می‌شود. فتور هپاتیکوس، یک رایحه کپکی و از نشانه‌های مرحله نهایی نارسایی کبدی است.

نارسایی کلیوی علت بوی دهان

 

بیمار و پرستار

 

نشانه‌های نارسایی کلیوی در تنفس بوی ادرار مانند، آمونیاکی و یا ماهی مانند است. همانطور که می‌دانید کلیه‌ها وظیفه دفع سموم و ادرار را دارند، اگر اینکار به درستی انجام نشود، مواد زائد در خون جریان یافته و بوی بد دهان به بیرون نشست می‌کند.

 

مواد غذایی و بوی بد بدن

موثرترین روغن های گیاهی برای سلامتی بدن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید