در حال گرفتن اطلاعات...

مراقبت از پوست - روش صحیح پاک کردن آرایش صورت

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 1866

پاک کردن آرایش هم نیاز به آموزش دارد زیرا هرگونه اشتباه در این کار، باعث ایجاد صدمه در زیبایی پوست و صورت شما خواهد شد.

مراقبت از پوست - روش صحیح پاک کردن آرایش صورت

زیبایی پوست به عوامل زیادی بستگی دارد که یکی از آن‌ها رسیدگی و تمیز نگه داشتن آن است. پاک کردن آرایش از روی صورت، کاریست که باید به درستی انجام شود تا تمام مواد آرایشی از روی پوست پاک کند و با جلوگیری از بسته شدن منافذ صورت، زیبایی پوست و شادابی آن حفظ گردد.

مراقبت از پوست - مواد طبیعی برای زیبایی پوست

 

زیبایی پوست - روش صحیح پاک کردن آرایش از روی صورت با پاک کننده‌های آرایشی

1. اول از همه و قبل از اینکه به پوستتان آب برسانید، با یک دستمال مرطوب، تمام آرایش را از روی صورت پاک کنید. بهتر است دستمالی که برای پاک کردن آرایش چشم استفاده می‌کنید، جدا از بقیه صورت باشد.

2. برای پاک کردن آرایش چشم می‌توانید از یک گلوله پنبه‌ای کمک بگیرید. کمی آن را به پاک کننده آرایشی آغشته کنید و به پشت پلک بمالید تا تمام مواد آرایشی را پاک کند. دقت کنید در این مرحله و همچنین برای حفظ زیبایی پوست صورت، لازم است که از کمترین میزان فشار دست استفاده کنید، به خصوص برای پاک کردن آرایش چشم که حساسیت بیشتری دارد، زیرا پوست اطراف چشم‌ها به شدت نازک است و با مالش محکم و خشن، دچار چین و چروک می‌شود.

3. اگر به جای استفاده از پاک کننده‌های بازاری، می‌خواهید که برای زیبایی پوست خود از یک ماده طبیعی استفاده کنید، روغن نارگیل یا جوجوبا بهترین گزینه هستند. کمی از آن را با روی انگشتان قرار دهید و با حرارت دست، گرم کنید و بعد به روی پوست و پلک بمالید. بعد از چند ثانیه، شروع به پاک کردن آرایش کنید.

4. بعد از این مراحل و وقتی که تمام مواد ارایشی را به خوبی از روی پوست پاک کردید، صورتتان را با آب ولرم و یک شوینده ملایم بشویید و بعد از آن، کرم مرطوب کننده یا تونر بزنید. تونر باعث می‌شود تا منافذ پوست بسته شوند و پوست سفت و محکم شود.

 

پاک کردن آرایش با دستمال مرطوب

 

زیبایی پوست - روش پاک کردن آرایش چشم با شامپوی بچه

1. اول آرایش بقیه صورت را پاک کنید و سپس کمی از شامپو بچه را در کف دست خود بریزید و با مالش کف دست‌ها به هم، یک کف غلیظ درست کنید. حالا با این کف، آرایش چشم را با حرکات دورانی بشویید و سعی کنید در این مدت چشم‌ها کاملا بسته باشند. بعد چشم‌ها را بشویید.

2. اگر نیاز به شستشوی بیشتر بود، دوباره این روش را تکرار کنید و در پایان تمام صورت را با شوینده ملایم بشویید و آب بکشید.

3. حتما بعد از پاک کردن آرایش ، از تونر برای پوستتان استفاده کنید تا آلودگی های موجود در منافذ را هم کاملا پاک کند و به این طریق، به زیبایی پوست تان کمک نماید.

رازهای زیبایی - زیبایی پوست با این روش ها

 

نکات مهم درباره پاک کردن آرایش از روی صورت

1. هرگز برای پاک کردن آرایش ، از روش شستشو با آب استفاده نکنید. چشم‌ها عضو بسیار حساسی هستند که با این روش دچار آسیب و گاهی نیز عفونت شدید می‌شوند. همچنین ممکن است موجب ریزش مژه‌ها و خشکی پلک شود.

2. اگر از مواد آرایشی با قابلیت ماندگاری بالا استفاده می‌کنید، ممکن است شامپوی بچه برای پاک کردن آن مناسب نباشد.

3. هرگز دستمال پاک کننده را روی پوستتان با فشار محکم نکشید. بهتر است در ابتدا به روش ضربه‌ای و با فشار کم عمل کنید و بعد با حرکت دورانی آرام، مواد آرایشی را پاک نمایید تا ضمن پاک کردن آرایش به روش صحیح و اصولی، زیبایی پوست و جوانی آن نیز حفظ شود.

4. نکته بسیار مهم که در انتها باید یادآور شویم، این است که هرگز به مدت طولانی و به دفعات زیاد، از آرایش سنگین و غلیظ صورت استفاده نکنید تا زیبایی پوست تان کاهش پیدا نکند، درست است که با آرایش کردن چهره جذاب‌تری خواهید داشت، اما بزرگ‌ترین دشمن زیبایی پوست ، همین مواد آرایشی هستند.

 

پاک کردن آرایش با مواد طبیعی

زیبایی پوست صورت با بهترین مواد خانگی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید