در حال گرفتن اطلاعات...

با دیدن چه نشانه هایی باید از بدنتان سم زدایی کنید ؟

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 3376

سموم موجود در بدن، به خون جریان یافته و مستقیما می‌توانند روی سیستم اعصاب تاثیر بگذارند. وجود نشانه‌هایی در بدن خبر از انباشته شدن این سموم می‌دهد.

با دیدن چه نشانه هایی باید از بدنتان سم زدایی کنید ؟

قرار گرفتن بدن در مقابل سموم مواد غذایی، پاک کننده‌های خانگی، دستگاه‌های الکترونیکی و... ایجاب می‌کند که بدن با مکانیسم خاص خود مانند دفع و تعریق این سموم را از بدن خارج کند. با این حال برای مبتلا نشدن به برخی از بیماری های مزمن، بدن ما نیاز به سم زدایی دارد.

بی خوابی نشانه‌ای برای سم زدایی از بدن

 

مشکل خواب داشتن

 

سموم موجود در بدن باعث کاهش سطح ملاتونین یعنی هورمون تنظیم کننده چرخه خواب می‌شود. بنابراین بی خوابی و داشتن مشکلات خواب می‌تواند نشانه‌ای از وجود سم در بدن و بیماری باشد. با شروع سم زدایی از بدن، تغییرات چشم گیری را در چرخه‌ی خواب و درمان این بیماری می‌توان مشاهده کرد.

افزایش چربی شکم نشانه‌ای برای سم زدایی از بدن

سموم توانایی بدن را برای تنظیم سطح کلسترول و گلوکز کاهش می‌دهند و همین موجب تجمع چربی در اطراف شکم و بیماری های مختلف می‌شود. کاهش وزن و سم زدایی بدن با بهترین نوشیدنی های طبیعی - قسمت دوم

احساس گرمای بیش از حد نشانه‌ای برای سم زدایی از بدن

 

گرم بودن و باد زدن با باد بزن

 

انباشتگی سموم در بدن موجب افزایش حرارت و گرما در بدن می‌شود و کبد را وادار به کار بیش از اندازه می‌کند. در آنصورت تعریق در بدن افزایش می‌یابد زیرا بدن به دنبال راهی برای افزایش دفع توکسین‌ها از طریق پوست می‌گردد.

زبان زرد یا سفید نشانه‌ای برای سم زدایی از بدن

در حالت طبیعی رنگ زبان شما باید صورتی روشن یا قرمز کم رنگ باشد. اما اگر زبان شما به رنگ زرد یا سفید است و نفس بدبویی دارید و همیشه از بوی دهان رنج می‌برید، این بیماری ممکن است به دلیل وجود سم در بدن باشد.

یبوست نشانه‌ای برای سم زدایی از بدن

سموم موجود در خون، مستقیما روی سیستم‌های عصبی تاثیر گذاشته و واکنش‌های منفی مانند بیماری سردرد را به وجود می‌آورد. روده‌ها در دفع توکسین‌ها نقش زیادی دارند. مشکل دفع مدفوع و یبوست ناشی از حبس شدن سموم زیادی در بدن است. این مسئله باعث ایجاد بیماری هایی مانند التهاب، دل درد و بروز مشکل در جذب مواد مغذی موجود در مواد غذایی شود.

مشکلات پوستی نشانه‌ای برای سم زدایی از بدن

 

داشتن پوست زیبا و شفاف

 

زمانیکه سموم زیادی در خون شما جریان داشته باشد، پوست مانند آینه‌ای این بیماری جدی را با ایجاد آکنه، واکنش‌های آلرژیک و ضایعات پوستی انعکاس می‌دهد. از دیگر علائم الزام سم زدایی وجود گودی و سیاهی زیر چشم، اگزما و پسوریازیس پوست می‌باشد، بعد از مشاهده‌ی این نشانه‌ها و بیماری ها به پزشک مراجعه کنید.

سردردهای مداوم نشانه‌ای برای سم زدایی از بدن

همانطوری که گفته شد سموم موجود در خون روی سیستم‌های عصبی تاثیر مستقیم دارند و سردردهای مداومی را ایجاد می‌کنند. بافت‌های عصبی روی مواد زاید بسیار حساس هستند و به همین دلیل است که این بیماری را با این دردها بروز می‌دهند.

سنگ کیسه صفرا نشانه‌ای برای سم زدایی از بدن

سنگ کیسه صفرا می‌تواند نتیجه‌ی تجمع ترکیبات اضافی در صفرا باشد. کبد برای سم زدایی شروع به تولید صفرای غلیظ‌تری در کیسه صفرا می‌کند، در نتیجه روند سنگسازی و این بیماری نیز افزایش می‌یابد.

بدن در درون خود یک سیستم یا دستگاه بزرگ سم زدا دارد و بیماری و تمام سموم موجود در داخل بدن را دفع می‌کند. این سیستم شمال کبد، روده بزرگ و کلیه می‌باشد. اما گاهی این سموم و بیماری ها افزایش یافته و باید خودتان نیز دست به کار شوید. می‌توانید با انواع روش‌های طبیعی به دفع این سموم از بدنتان بپردازید. به طور کلی برای دفع سموم از بدن و درمان بیماری نیاز به چشمه‌های آب معدنی یا درمان خاصی وجود ندارید، بلکه راه‌های ساده‌ای که وجود دارند می‌توانند شما را بیشتر از همیشه سر حال و سالم‌تر کنند. کاهش وزن با سم زدایی

 

لکه های زرد داخل چشم نشانه بیماری دیابت

علامت های خطر بیماری‌ ام اس

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید