در حال گرفتن اطلاعات...

رژ لب - نکات مهم در آرایش لب

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 3868

بعد از انتخاب رنگ رژ لب متناسب با رنگ پوست و نوع لب‌هایتان، باید بدانید که چگونه لب‌های طبیعی و زیبا را به سادگی در خانه آرایش کنید.

رژ لب - نکات مهم در آرایش لب

شاید برای شما هم پیش آمده، با این که وقت زیادی را برای رژ لب زدن می‌گذارید اما بعد از آرایش لب ، شاهد پوسته پوسته شدن لب‌هایتان باشید. با انجام این نکات آرایشی در رژلب زدن و خط لب زدن، شاهد زیبایی بیشتر لب‌هایتان باشید. آیا رژلب ها نیز تاریخ مصرف دارند؟

نکات مهم در رژلب زدن و آرایش لب

 

لب زیبا با رژ لب قرمز

 

رژ لب نزدن روی لب‌های ترک خورده

می‌توانید با خوردن آب کافی از ترک خوردن لب جلوگیری کنید. همچنین می‌توانید قبل از رژ لب زدن از وازلین و یا مرطوب کننده‌های لب استفاده کنید.

لایه برداری کردن لب‌ها قبل از آرایش لب

علاوه بر آنکه باید لب‌هایتان را مرطوب کنید، لایه برداری از آن نیز امری ضروری است. پس با استفاده از یک لایه بردار ملایم و مرطوب کننده، پوست‌های اضافی روی لب‌های خود را از بین ببرید. لایه برداری پوست مرده روی لب، لب‌های شما را نرم و آماده برای آرایش لب می‌کند.

استفاده از خط لب

 

خط لب زدن

 

خط لب باعث زیاد ماندن رژلب و مانع از پخش شدن رژ لب در اطراف می‌شود. زدن خط لب به شما کمک می‌کند که بدانید دقیقا در کدام قسمت‌ها از رژلب استفاده کنید. رژلب - برندهای مختلف رژلب ضدآب

استفاده درست از خط لب

درست است که قبل از آرایش لب ، استفاده از خط لب ضروری است، اما شما خط لب می‌کشید که فقط چهره‌ و لب‌هایتان زیبا به نظر بیایند نه آنکه برای خود لب‌های جدیدی را طراحی کنید! برای اینکه آرایش لب زیبا و طبیعی داشته باشید، خط لب را فقط در مرکز دهان خود بزنید.

استفاده نکردن از خط لب تیره

خط لب باید مکمل رنگ رژلب تان باشد، برای مثال اگر از خط لب تیره رنگ استفاده می‌کنید، تمام لب خود را از آن زده و رژ لب خود را با خط لب تان در گوشه‌ها ترکیب کنید. برای خرید خط لب ، رنگی را انتخاب کنید که بیشترین تطابق را با رنگ رژ لب ‌تان داشته باشد، در اینصورت آرایش لب شما طبیعی و زیبا جلوه خواهد کرد.

استفاده از رنگ مناسب پوست

 

رنگهای مختلف رژ لب

 

رژلب دارای تن‌های مختلفی است که برای بهتر دیده شدن آرایش لب هایتان نیاز است که مناسب‌ترین تن آن را انتخاب کنید. اگر تن پوستی زرد دارید، رنگ‌های گرم برای آرایش لب شما بهتر است و اگر تن پوست شما صورتی است، رنگ‌های آبی یا بنفش مناسب پوست شماست. پوست‌های رنگ پریده نباید از رژلب های روشن یا به رنگ زرد استفاده کنند. پوست‌های تیره رنگ نیز نباید از رژ لب های روشن یا کمرنگ استفاده کنند، تن رنگی تیره برای این افراد مناسب‌تر است.

استفاده از رنگ مناسب اندازه لب

رژ لب می‌تواند لب‌های شما را بزرگتر و یا کوچکتر نشان دهد و این بستگی به رنگی دارد که انتخاب کرده‌اید. اگر لب‌های کلفتی دارید و می‌خواهید نازکتر دیده شوند از رژ لب های تیره رنگ و اگر لب‌های شما نازک است و می‌خواهید که پرتر نشان داده شوند از رژ لب های روشن‌تر و براق‌تر استفاده کنید.

چطور رژ لب بزنیم؟

 

رژ لب قرمز زدن با قلم

 

بهترین شیوه برای آرایش لب آن است که ابتدا روی لب پایینی رژ بزنید و سپس لب‌هایتان را روی هم بمالید تا لب‌های بالایی‌تان هم رنگ بگیرد، سپس با انگشت این رنگ را روی لب‌هایتان یکنواخت کنید. اگر می‌خواهید دوام رژ لب روی لب‌هایتان بیشتر شود، ابتدا با مداد لب همرنگ رژتان روی لب را پوشش داده و سپس رژ لب بزنید.

 

رژلب - منتخب گرانترین برندهای رژلب

شخصیت شناسی از روی رنگ رژلب

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید