در حال گرفتن اطلاعات...

وضعیت مو نشانه ای از بروز مشکل در سلامتی بدن

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از مو تاریخ نگارش: ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 2519

وضعیت بد موهای شما می‌توانند نشانه‌ای از وجود مشکل در بدن شما باشند. با شناخت آنها، در درمان این بیماری‌ها آگاهانه اقدام کنید.

وضعیت مو نشانه ای از بروز مشکل در سلامتی بدن

موی هر فرد سرنخ‌هایی از سلامتی بدن آن شخص نشان می‌دهد. پس به تغییرات جدید موهای خود توجه کنید. برای مثال، وضعیت مو و پرپشتی مو می‌تواند نشان دهنده مشکلات سلامتی بدن همچون بیماری تیروئید باشد. اما برخی از تغییرات به وجود آمده روی مو ممکن است ارثی و ژنتیکی باشد. بنابراین ما تغییراتی را برای شما آورده‌ایم که می‌توانند نشانه‌ای از بروز مشکلاتی در سلامتی بدن باشند.

موی شکننده نشانه‌ای از وجود مشکل در سلامتی بدن

 

موی شکننده

 

بر اساس تحقیقات داشتن موی شکننده، نشان دهنده بیماری سندروم موشینگ می‌باشد. این موهای شکننده به دلیل کورتیزول اضافی به وجود می‌آیند که علاوه بر این سندروم و وضعیت مو ، علائمی مانند فشار خون بالا، کمر درد و خستگی را نشان می‌دهد. این سندروم می‌تواند به دلیل مصرف برخی داروها حاصل شود، ممکن است با تغییر در دوز این داروها، درمان شود اما در برخی از موارد نیز ممکن است تولید کورتیزول با شیمی درمانی، پرتو درمانی و عمل جراحی به تعادل برسد.

موی جو گندمی نشانه‌ای از وجود مشکل در سلامتی بدن

استرس جزو عواملی است که موجب جو گندمی شدن موها می‌شود. استرس اکسیداتیو، رنگدانه‌هایی که موجب تولید سلول می‌شوند را تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای مثال، نامزدهای ریاست جمهوری، که استرس آنها در مبارزات انتخاباتی موجب تغییر رنگ موهایشان شده. اما این دلیل اصلی جو گندمی شدن موها نیست، بلکه عوامل ژنتیکی نیز می‌توانند در جو گندمی شدن موها دخیل باشند.

موی کم پشت و خشک نشانه‌ای از وجود مشکل در سلامتی بدن

 

موی کم پشت

 

افراد مبتلا به کم کاری تیروئید، شاهد وضعیت مو و کم پشت شدن آن هستند. علائم دیگر کم کاری تیروئید، عدم تحمل سرما، خستگی، درد عضله، درد مفصل، افزایش وزن و صورت پف کرده می‌باشند.

علاوه بر آن، وضعیت مو و کم پشت شدن موها می‌تواند نشانه‌ای از کمبود پروتئین باشد. بنابراین با مصرف یک وعده حاوی پروتئین می‌توان از کمبود آن جلوگیری کرد. اما ممکن است وضعیت مو و کم پشت شدن آن به خصوص در زنان، به دلیل عوامل ژنتیکی باشد.

ریزش مو نشانه‌ای از وجود مشکل در سلامتی بدن

اگر پس از شانه کردن متوجه آن شدید که مقدار زیادی از موهایتان در حال ریزش هستند، بهتر است که یک آزمایش خون بدهید، زیرا وضعیت مو و ریزش آن می‌تواند نشانه‌ای از کم خونی یا کمبود آهن باشد. علت های اصلی ریزش مو در نوجوانان

وجود پوسته‌های زرد و شوره سر نشانه‌ای از وجود مشکل در سلامتی بدن

وضعیت مو و وجود پوسته‌های سر یا حتی مژه به دلیل بیماری درماتیت سبورئیک یا شوره سر هستند. با استفاده از شامپو مناسب و یا نسخه پزشک می‌توان آن را درمان کرد. رشد کپک روی پوست مو، التهاب پوست مو و آب و هوا عواملی هستند که روی شوره مو تاثیر گذارند، بنابراین در زمستان این شوره‌ها بیشترند.

وضعیت مو و آسیب آنها نشانه‌ای از وجود مشکل در سلامتی بدن

 

سشوار کشیدن مو

 

علاوه بر آن که وضعیت مو نشانه‌ای از بروز مشکل در سلامتی بدن است، ممکن است آسیب موها به دلیل رنگ کردن مو و یا سشوار کشیدن آن باشد. بنابراین نمی‌توان گفت که موهای آسیب دیده نشانه‌ای از وضعیت سلامتی بدن فرد است، بلکه به دلیل رفتار نادرست فرد با موهایش است. عاداتی که موجب آسیب مو می شوند

 

درمان موخوره و مراقبت از مو به روش خانگی

مراقبت از مو - آسیب دیدن مو با این اشتباهات

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید