عروس دهه شصت و تغییرات سبک آرایش تا الان

دسته: آرایش صورت تاریخ نگارش: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 15099

یکی از زیباترین جنبه‌های عکس یادگاری، مشاهده تغییرات سبک آرایش و استایل است که مخصوصا در عروس‌ها خیلی بیشتر جلب توجه می‌کند. آرایش عروس‌ها از دهه شصت تا الان چه تغییراتی کرده است؟

عروس دهه شصت و تغییرات سبک آرایش تا الان

در گذشته سبک آرایش و استایل به اندازه این روزها دچار تغییرات نبوده است و شاید به همین دلیل است که خیلی از افراد از سال‌های پیش تاکنون، دارای استایل و سبک آرایش ثابت و مشترکی بوده‌اند. حتی در ایران هم، می‌توان سبک آرایش عروس دهه شصت را با سبک آرایش عروس‌های خارجی برابر دانست. آرایش‌های رنگی و جذاب و با مدل موهای ساده یا بسیار عجیب و غریب که در دنیای امروزی مد هم، شاهد بازگشت بسیاری از آن ترندهای جذاب و برتر هستیم؛ البته به شکلی مدرن شده!

 

تغییرات سبک آرایش عروس دهه شصت تا الان

عروس دهه شصت - 1980 میلادی

قطعا دیانا اسنسر (پرنسس دیانا) معروف‌ترین عروس دهه 1980 میلادی ( دهه شصت ) است که هم سرآغازی در تحول سبک آرایش بود و هم سبک لباس عروس. این عروسی که در آغاز این دهه برگزار شد، به عنوان یک الگو برای تمام عروس‌های دنیا تبدیل شد.

لباس عروس کاملا سنتی با آستین‌های بسیار پف‌دار و یک آرایش ملایم که شباهات زیادی به سبک آرایش امروزی دارد و البته موهای کوتاه! نکته جالب درباره عروس دهه شصت این است که فیلمبرداری از مراسم عروسی در این دوران، بسیار محبوب و همه‌گیر شد و شاید به همین خاطر است که عکس و فیلم‌های بسیار زیادی از این دهه به یادگار مانده است که هنوز هم تماشاچی دارد.

اما نکته‌های مربوط به عروس دهه شصت به همینجا خاتمه نمی‌یابد، عروص دهه شصت به غیر از مشخصاتی که برای استایل و آرایش پرنسس دیانا گفته شد، سبک دیگری را هم تجربه کرد که این یکی هم به محبوبیت آن بود و آن مدل موهای بسیار بزرگ و حجیم بود که در برهه‌ای هم با کلاه یا تاج و تور بزرگی هم پوشیده می‌شد. حتی در دوره‌ای عروس‌ها در اروپا کلاه یا حجاب را هم امتحان کردند.

 

عروسی پرنسس دیانا

 

عروس دهه 80 میلادی

 

عروس دهه 1990 میلادی

عروسی در دهه 1990 بسیار پیشرفته‌تر شد و این دهه با ظهور صنعت عروسی همراه بود. یعنی به وجود آمدن مراکز تدارک و تشریفات عروسی که تا به امروز هم ادامه یافته است. اما سبک آرایش عروس‌ها در این دوران دیگر سادگی اوایل دهه 1980 را نداشت و بیشتر به سمت آرایش‌های غلیظ و مدل موهای فر و باز که خیلی حجیم بودند رفت. تاج و تور عروس‌ها هم به همین شکل بودن و به طور کلی عروس‌ها استایل عروسکی جالبی داشتند.

 

عروس دهه 90 میلادی

 

سال 2000 تا الان

شاید بیشترین تغییرات سبک آرایش عروس را در این چند سال شاهد بودیم از آرایش‌هایی بسیار ساده و ملایم تا سبک بسیار غلیظ و تند. این تغییرات آنقدر سریع بوده‌اند که اگر حافظه خوبی داشته باشید، از روی عکس می‌توانید سال برگزاری مراسم عروسی را شخیص دهید؛ البته این اتفاق را بیشتر در ایران شاهد هستیم. 

به هر حال در سال‌های ابتدایی 2000، بیشتر شاهد استفاده از رنگ‌های متالیک و غیر طبیعی در آرایش چشم و لب عروس‌ها بودیم که این سبک کم‌کم جای خود را به آرایش کمتر رنگی اما تیره داد و برنزه شدن پوست که بیشتر طرفدار پیدا کرد.

رفته رفته، در این سال‌ها سبک آرایش عروس بیشتر روی سادگی و آرایش کم محدود شد و هنوز هم ادامه دارد که مدتی است در ایران هم علاقمندی عروس‌ها روی این موضوع است.

 

آرایش ملایم و استایل ساده عروس

 

مدل های جدید آرایش عروس - ملایم و لایت

آرایش عروس - مدل آرایش چشم عروس 2017

عکس کیک عروسی - جدیدترین مدل های ژئود 2017

زیباترین عکس های عروسی که نباید فراموش کنید

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید