آموزش روش بیات کردن آرایش

دسته: آرایش کلی صورت تاریخ نگارش: ۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 2408

بیات کردن آرایش، یک اصطلاح در حرفه آرایشگری است که بیشتر بین آرایشگران حرفه‌ای کاربرد دارد. در ادامه ببینید که دقیقا کاربرد آن چیست.

آموزش روش بیات کردن آرایش

آرایش عروس معمولا از حساسیت بیشتری نسبت به هر کس دیگری برخوردار است و باید بهترین شرایط و آرایش را متناسب با چهره عروس خانم مورد انتخاب قرار داد. به همین خاطر خیلی از آرایشگران حرفه‌ای عروس، ترجیح می‌دهند از اصول و تکنیک‌های گریم استفاده کنند تا پوست و زیرسازی بهتری ایجاد کنند.

 

فون و گریم صورت

برای گریم عروس، معمولا از فون استفاده می‌شود که حالت مناسبی به صورت می‌دهد و امکان برطرف کردن نقایص چهره را ایجاد می‌کند. با توجه به نوع پوست عروس ( چرب یا خشک بودن آن ) از فون متفاوتی استفاده می‌شود. فون نوعی کرم پودر سنگین و فشرده است که به عنوان یک لایه پوست جدید در نظر گرفته می‌شود. یعنی انگار پوست جدیدی به فرد می‌دهد که آرایش را روی آن سوار کنند.

به همین دلیل سنگین بودن فون، استفاده از آن خیلی مرسوم نیست مگر اینکه عروس دارای پوست بسیار معیوب و نازیبایی باشد تا این تکنیک گریم به کمکش بیاید. البته تا چندی پیش، استفاده فون گریم تقریبا هر عروسی مورد استفاده قرار می‌گرفت که الان دیگر با پیشرفت تکنیک‌های آرایشی، لازم به استفاده از آن نیست.

 

زیرسازی صورت و آرایش

 

بیات کردن آرایش چیست؟

بیات کردن آرایش تکنیک و اصطلاحی است که به منظور تثبیت آرایش و طبیعی جلوه کردن فون روی پوست به کار می‌رود. همان طور که گفته شد، فون حالتی مصنوعی و بدون انعطاف به پوست می‌دهد که با بیات کردن آرایش، می‌توان آن را کاملا به خورد پوست داد تا طبیعی‌تر جلوه کند.

ضمن اینکه بیات کردن آرایش باعث تثبیت و فیکس شدن فون روی پوست نیز می‌گردد تا در اثر گذشت زمان طولانی و خیس شدن صورت و بدن، فون به هم نریزد و حالت لک شده و چین خورده به خود نگیرد.

 

بیات کردن آرایش چگونه انجام می‌شود؟

بعد از فون زدن و زیرسازی پوست (صورت گردن و...) لازم است کاری کنیم تا فون به خورد پوست رود و تثبیت شود. برای اینکار معمولا یک دستمال کاغذی یا نخی را خیس می‌کنند و روی تمام سطح پوست قرار می‌دهند. بعد از چند ثانیه دستمال را از پوست برمی‌دارند و در این صورت دیگر فونی به دستمال نچسبیده است و مطمئن می‌شوند که فون در پوست نفوذ کرده و پاک شدن آن به راحتی صورت نمی‌گیرد.

 

آرایش صورت - ترفند آرایش و گریم - ویدیو

آرایش صورت - آموزش آرایش و گریم با یک براش - ویدیو

آشنایی با تکنیک آرایشی کاموفلاژ در گریم

کانتورینگ و هایلایتینگ - آموزش گریم سلبریتی ها - ویدیو

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید