کاشت مو با متد جدید آمریكایی تریكوفیتیک

دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 3249

کاشت مو تریكوفیتیک چیست؟ چه مراحلی دارد؟ آیا در آن جای زخم مشخص باقی می‌ماند؟ برای چه افرادی مناسب است؟

کاشت مو با متد جدید آمریكایی تریكوفیتیک

کاشت مو یکی از معضلاتی است که اکثر آقایان و تا حدودی خانم‌ها نیز به آن احتیاج دارند و کاشت مو فقط مختص به سر نیست، بلکه عده‌ای از کمبود مو در ابرو و یا پیشانی نیز رنج می‌برند، اما آیا می‌توان بعد از کاشت طوری جای زخم را پوشاند که مشخص نشود؟ چه تکنیکی برای این کار نیاز است؟ این تکنیک چگونه عمل می‌کند؟ با زیبامون دات کام همراه باشید تا در مورد تکنیک کاشت مو تریکوفیتیک بخوانید.

 

متد تریکوفیتیک

 

کاشت مو با متد جدید آمریكایی تریكوفیتیک

تریکوفیتیک ( Tricophytic Closure ) تکنیکی است که در آن زخم‌های حاصل از بریده شدن یا کنده شدن قسمتی‌های نواری از پوست را تقریبا محو می‌کنند. از دیگر فواید این متد آن است که اسکار ( Scar ) با این روش خیلی بیشتر از روش‌های دیگر محو می‌شود. این کار رایج‌ترین متذ برای از بین بردن جای زخم کاشت مو است. تریکوفیتیک کلوژر یا به اختصار تریکو ( Tricho ) شامل هم‌پوشانی لبه‌های زخم در زمان بخیه زدن و یا چسباندن آن می‌باشد. یک قسمت از پوست با زاویه اریب بریده می‌شود، سپس پوست مجاور را به آن نزدیک می‌کنند و زخم را می‌بندند. با توجه به زاویه‌ی برش، این پوست‌ها باهم هم‌پوشانی می‌شوند. یک قسمت پوست سر در زیر دیگری قرار می‌گیرد – و در آن فولیکول‌های مو نیز وجود داند که به تدریج شروع به رشد کردن روی بافت می‌کنند. (در واقع از میان بخیه‌ها)، این کار باعث مخفی شدن زخم و طبیعی شدن اطراف آن می‌شود. وقتی که این عمل نزدیک کردن لایه‌های پوستی بعد از  FUT یا پیوند یونیت فولیکولی ( Follicular Unit Transplantation ) انجام شود، بیمار می‌تواند بعد از آن به راحتی موهایش را کوتاه نگه دارد، این بدین معنی است که بیمار می‌تواند از این تکنیک به عنوان راه دومی برای FUE یا استخراج یونیت فولیکولی ( Follicular Unit Extraction ) استفاده کند. (به خصوص برای بیمارانی که به موی کوتاه علاقه دارند)

تکنیک تریکوفیتیک برای بیمارانی که FUT داشتند نیز بسیار مناسب است، چون میزان جای بخیه‌ها را به اندازه قابل توجهی کاهش می‌دهد. تکنیکی بسیار عالی که برای بازسازی و یا تصحیح محل درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میزان موفقیت در این تکنیک فقط به توانایی و مهارت متخصص جراح مو بستگی ندارد، بلکه به پروسه‌ی درمان و نوع پوست بیمار نیز بسیار مرتبط است. تمام بیماران برای انجام عمل کاش مو تریکوفیتیک مناسب نیستند. این عمل برای افراد جوان‌تر مناسب است و خود جراح و متخصص باید مشخص کند که از کدام تکنیک بستن باید استفاده نماید.

 

کاشت مو به روش تریکوفیتیک

خطرات کاشت مو در مراکز غیر تخصصی

بهترین روش کاشت مو

پیوند مو و دانستنی های مهم درباره آن

کاشت مو آقایان به چه شکل انجام می شود؟

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید