دکاپاژ مو و معایب و مزایای دکوپاژ

دسته: مو تاریخ نگارش: ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 13355

دکاپاژ مو چیست؟ تفاوت آن با دکلره چه می‌باشد؟ چه مزایا و معایبی در دکوپاژ مو وجود دارد؟!

دکاپاژ مو و معایب و مزایای دکوپاژ

دکوپاژ: واقعیت‌هایی که باید در مورد دکاپاژ بدانید!

دکوپاژ در سال‌های زیبایی و قسمت رنگ مو، مانند یک عامل ترسناک شناخته می‌شود. فقط نام آن باعث ترسیدن و عرق کردن بسیاری از خانم‌ها می‌شود!! بنابراین بهتر است در مورد یکی از بزرگ‌ترین و خب کمتر بحث‌ شده‌ترین موضوع مربوط به موها بپردازیم و در مورد مزایا و معیاب آن صحبت کنیم.

 

دکاپاژ مو

 

دکاپاژ مو چیست؟

دکوپاژ به پودری گفته می‌شود (یا به صورت خمیری یا کرمی) که برای روشن‌تر کردن رنگ مو استفاده می‌شود. درواقع، موقعی دکاپاژ گفته می‌شود که می‌خواهد رنگِ موی رنگ شده را دکلره ( Decolouration ) کنند. دکلره هم که رنگ موی طبیعی را روشن می‌کند.

با وجود این، چه موقع می‌گوییم که روی موها دکاپاژ انجام شده است؟

برای موهای رنگ شده: هر زمانی که بخواهیم مو را روشن‌تر کنیم و خود رنگ به تنهایی توانایی روشن کردن رنگ مو را ندارد، از دکاپاژ برای رسیدن به رنگ روشن مورد نظر استفاده کرده و سپس رنگ اصلی را روی موها قرار می‌دهیم تا نتیجه‌ی مورد نظر بدست بیاید.

 

برای موهای طبیعی: موقعی که بخواهیم رنگ موی طبیعی خودمان را تا بیشتر از 4 درجه رنگی روشن‌تر کنیم و رنگ مورد نظر توانایی روشن کردن را ندارد، در این زمان از دکلره استفاده می‌کنیم و سپس رنگ مورد نظر را روی موی روشن شده قرار می‌دهیم.

 

این دلایل، مهم‌ترین دلیل‌های دکوپاژ مو بودند.

 

قبل و بعد از دکاپاژ مو

 

معیاب و مزایای دکاپاژ مو

بزرگ‌ترین مزایایی که تا این‌جا دکوپاژ برای موها دارد این است که قدرت انتخاب را بسیار گسترده می‌نماید. می‌توانیم به راحتی و آزادانه هر رنگی را که دوست داریم انتخاب کرده و از طبیعی بودن و تازگی آن روی موها لذت ببریم.

اما یکی از معایب بزرگ آن که ممکن است خیلی از شما ندانید، این است که ضرر دکوپاژ ربطی به مواد مورد استفاده ندارد، بلکه عدم دانش و توانایی حرفه‌ای هیردرسر ( Hairdresser ) بزرگ‌ترین ضرر را به موها می‌رساند، چون در این مورد جای هیچ‌گونه اشتباهی وجود ندارد.

استفاده طولانی مدت و منظم از دکوپاژ می‌تواند روی موها تاثیر منفی داشته باشد و باعث خراب شدن آن‌ها شود، بنابراین بهترین کار این است که موهایتان را به دست متخصص رنگ و دکوپاژ حرفه‌ای بسپارید.

 

دکوپاژ مو

رنگ مو 2017 - منتخب رنگ موی پاییزی و زمستانی

مدل رنگ مو جدید پاییز 96 - ویدیو

مدل مو - مدل موی سلبریتی ها در گذر زمان

رنگ مو - بهترین مدل رنگ و مش برای پاییز 96

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید