مدل آرایش - آموزش آرایش متناسب با مدل صورت

دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 5303

فرم و مدل صورت هر یک از ما با یکدیگر متفاوت است، پس باید آرایش متناسب با مدل چهره خود را بشناسیم تا بعد از آرایش، زیبایی بیشتری را شاهد باشیم.

مدل آرایش - آموزش آرایش متناسب با مدل صورت

تا حالا از خودتان پرسیده‌اید که چرا بعضی از افراد بعد از آرایش کردن، بسیار زیباتر می‌شوند اما خیلی از خانم‌ها از نتیجه آرایششان راضی نیستند؟ شاید فکر کنید که این به دلیل مهارت آن‌ها در آرایش کردن است، اما اگر دقت کنید، همیشه خانم‌ها به درستی می‌توانند یک خط چشم، یک رژلب و رژگونه صحیح بزنند و هرگز نحوه آرایش کردنشان بد نیست. دلیل این مسئله در واقع این است که آن‌ها نمی‌دانند چه مدل آرایشی با ترکیب چهره و فرم صورتشان هماهنگی دارد. اگر شما هم مدل آرایش مناسب با فرم صورتتان را نمی‌شناسید، نگران نباشید! با آموزش ساده و اصولی که در ادامه خواهید دید، می‌توانید مشکلتان را حل کنید.

 

انواع مختلف فرم و مدل صورت و مدل آرایش مناسب با آن

اول از همه باید بدانید که فرم صورتتان با چه نوعی از انواع مدل صورت تطابق بیشتری دارد تا بتوانید آرایش مناسب با آن را بیاموزید. حتما چهره شما با یکی از انواع زیر، همخوانی و نزدیکی بیشتری دارد، پس همان مدل را بیاموزید و دنبال کنید.

 

مدل آرایش مناسب با صورت بیضی شکل

این مدل صورت، یکی از بیشتری فراوانی‌ها را در بین مردم جهان دارد، یعنی بیشتر خانم‌ها چهره‌ای بیضی شکل دارد. پس اول به سراغ صورت بیضی می‌رویم. در این نوع مدل، صورت هیچ زاویه خاصی ندارد اما گرد هم نیست و دارای کشیدگی می‌باشد، مانند فرم صورت جسیکا آلبا.

کانتورینگ: با یک برنزر، بعد از زدن کرم پودر، سمت کناری بینی ( از بالا به پایین ) را سایه بیندازید تا حالتی تیز و بولد به بینی بدهد، این ترفند باعث می‌شود بیضوی بودن صورت تحت تاثیر قرار گیرد و کمتر نمایان باشد. 

ابروها: برای ابروها باید دقت کنید که نباید آرایشی داشته باشید که آرک ابروها بلند و کشیده دیده شود. فقط از حالت طبیعی خود ابروها پیروی کنید و لازم نیست آن‌ها را به شکل رویایی‌تان درآورید.

رژگونه: رژگونه لوازم آرایشی است که به پهن‌تر شدن صورت بیضی کمک می‌کند و باعث می‌شود تا چهره کمتر دراز و کشیده به نظر بیاید. رژگونه را هرگز روی خود گونه (اصطلاحا محل سیب صورت) نزیند. باید آن را زیر استخوان گونه یعنی در جایی که کانتورینگ انجام می‌شود بزنید. کمی هم به 2 طرف چانه (استخوان فک) رژگونه بزنید.

 

مدل آرایش صورت بیضی

 

مدل آرایش مناسب با صورت مستطیلی و مستطیلی دوکی شکل

برای این مدل صورت، چه کسی را می‌توان بهتر از میلا یوویچ مثال زد؟ به تکنیک‌های آرایش جذاب این سلبریتی توجه کنید و از آن الگو بگیرید. بهتر است بدانید که این فرم صورت دارای گوشه در بالا و پایین صورت است و همچنین کشیدگی دارد، پس باید کاری کنید که زاویه در صورت کمتر نمایان شود و به حالت گرد نزدیک گردد.

 

ابروها: برعکس حالت قبلی، باید ابروهای کشیده، بلند و دارای آرک حالت دار تیزی داشته باشید تا حالت چهره را تعدیل کند. اگر چنین ابروهایی ندارید، با آرایش، فرم ابروها را به این مدل نزدیک کنید.

رژگونه: رژگونه صورتی ملایم را دقیقا روی گونه‌ها بزنید و بعد یک رنگ تیره‌تر رزی را قسمت زیر آن اعمال کنید.

مژه‌ها: مژه‌هایتان باید خیلی بولد باشند تا توجه را از پیشانی شما به خودشان جلب کنند. پس در استفاده از مژه مصنوعی یا چند دست ریمل زدن برای داشتن مژه‌هایی پرپشت و بلند، دریغ نکنید.

کانتور و برنزر: با استفاده از برنزر یا هایلایتر، بخش‌های زاویه دار صورت مانند اطراف فک و پیشانی را کمی تیره کنید تا این زوایا را مخفی نماید. فقط باید خوب آن را محو کنید تا خط دار نباشد.

 

مدل آرایش صورت مستطیلی

 

مدل آرایش برای صورت قلبی شکل

اگر صورتتان به این مدل نزدیک‌تر است، می‌توانید از سبک آرایش ریس ویترسپون و جنیفر لوپز پیروی کنید. قسمت بالایی چهره در این نوع، پهن‌تر از پایین صورت است و چانه معمولا ظریف و باریک است، پس باید تمرکز را از روی پیشانی با آرایش صحیح بردارید.

کانتور صورت و رژگونه: با یک برنزر تیره‌تر از رنگ پوست، اطراف پیشانی و پایین چانه و روی بینی را سایه تیره بزنید تا تمرکز را از روی آن بردارد. روی گونه‌ها هم بهتر است یک رژگونه رنگ روشن استفاده کنید تا استخوان گونه را برجسته کند.

 

مدل آرایش صورت قلبی شکل

 

مدل آرایش برای صورت گرد

در این مدل صورت، هیچ زاویه‌ای وجود ندارد و عرض و طول صورت با هم برابر است. 

کانتورینگ: بهتر است قسمت کنار صورت از پیشانی تا پایین یعنی استخوان فک را با هایلایتر تیره، سایه بزنید تا کمی از پهنای صورت گرفته شود و حالت کشیده به آن بدهد. سپس با هایلایتر روشن، بخش مرکزی پیشانی، چانه و گونه (زیر چشم) را روشن کنید، این کار به صورتتان زاویه و کشیدگی می‌دهد.

رژگونه: رژگونه رنگ روشن را روی گونه بزنید تا آن را بولد کند، می‌توانید کمی هم رنگ تیره‌تری را زیر استخوان گونه بزنید.

 

مدل آرایش صورت گرد

 

مدل آرایش صورت لوزی شکل

در این مدل هم، بخش بالایی و پایینی صورت باریک و ظریف هستند و بخش مرکزی صورت پهن و گسترده است، پس باید تمرکز را از این بخش بردارید و پهنای آن را با آرایش کمتر کنید، بنابراین بهترین دوست شما، کانتورینگ صحیح و اصولی است.

کانتورینگ: بخش وسط پیشانی، پل بینی و وسط چانه را روشن کنید و اطراف گونه‌ها را دقیقا تا جایی که پهنا دارد، با هایلایتر تیره‌تر از رنگ پوست، تیره کنید. 

آرایش لب: آرایش لب را بولد‌ کنید و همیشه تمرکز را روی آرایش لب ایجاد نمایید.

آرایش چشم: بهتر است ملایم باشد تا کاملا اسموکی و بولد.

 

مدل آرایش صورت لوزی

 

آموزش روش بیات کردن آرایش

استروبینگ صورت - آموزش کامل این ترفند آرایشی جدید

آموزش آرایش - آرایشی بی نقص و حرفه ای با این توصیه ها

بهترین آرایشهای اینستاگرامی برای هالووین

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید