همه چیز درباره اکشتنشن مو ابرو و مژه

دسته: مو تاریخ نگارش: ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 8118

اکستنشن مو اصطلاحاً به معنای افزودن طول و حجم مو می‌باشد. اکستنشن مو فقط برای بلند کردن قد مو استفاده نمی‌شود بلکه با کمک آنها به آسانی و به سرعت می‌توان به موها رنگ و حجم داد.

همه چیز درباره اکشتنشن مو ابرو و مژه

دیگر هیچ‌کس غم و غصه موهای کم پشت‌اش را نمی خورد؛ حدود 10سالی است که اضافه كردن مو (ا‌كستنشن) در لابه‌لای موهای طبیعی باب شده است. از اکستنشن مو چه می‌دانید

 

اکستنشن چیست؟

 

اکستنشن مو زیبا

 

شاید شما هم از آن دسته از خانم‌هایی باشید که موهای کم‌پشتی دارند و یا موهای خود را کوتاه کرد‌ه‌اند و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی پشیمان شده‌اند. در این مواقع، تنها راه داشتن موهای پرپشت، بلند و زیبا، اضافه‌کردن مو به موهای طبیعی و یا همان اکستنشن مو است.

 

آیا اکستنشن مو بی ضرر است ؟

 

موی اکستنشن

 

اکستنشن مو بی خطر هست و امروزه بسیاری از زنان در سرتاسر جهان به این محصولات اعتماد دارند . دلیل عمده ی این اعتماد ، توانایی اکستنشن مو برای پنهان کردن بسیاری از مشکلات مانند نازکی موها ، ریزش مو ، و حتی طاسی است . زنان در هر سنی می‌توانند براحتی اکستنشن مو را تهیه کنند اما توجه کردن به برندها و نوع این محصولات قبل از استفاده واقعا ضرورت دارد .

 

 اکستنشن‌های مو به دو نوع تقسیم می‌شوند

 

اکستنشن زیبا مو

 

طبیعی و مصنوعی . انواع طبیعی از موهای واقعی انسان‌ها ساخته می‌شوند درحالی که انواع مصنوعی در کارخانه‌ها تولید می‌شوند. با این حال، هر دو نوع دارای جنبه‌های مثبت و منفی مختص خودشان هستند .

 

اکستنشن مو کلیپسی

دلایل استفاده: ایمن بودن ، درد نداشتن ، نیاز به زمان کم و مقرون به صرفه از نظر مالی .

نحوه مراقبت: این اکستنشن ها باید گهگاه شسته شوند و هر روز هم مورد استفاده قرار نگیرند . نکته مهم درباره استفاده از انواع کلیپسی اینست که نباید هر بار در نقاط قبلی متصل شوند چون این کار باعث کشیده شدن آنها روی پوست سر و در نهایت تضعیف موها می شود .

مناسب برای: اکستنشن های کلیپسی ، بهترین انتخاب برای افراد دارای موهای بلند هستند . اگر این اکستنشن ها به درستی به موهای کوتاه متصل نشوند ، درنهایت دیده خواهند شد.

 

اکستنشن مو چسبی

دلایل استفاده: ایمن بودن ، دیده نشدن بعد از متصل شدن ، داشتن عمر طولانی تر نسبت به انواع کلیپسی .

نحوه مراقبت: اگر جداسازی انواع چسبی با دقت انجام بگیرد ، طول عمر آنها را بیشتر می کند . استفاده از شامپو و حالت دهنده برای اکستنشن‌های چسبی کنار موهای طبیعی مانعی ندارد . با این حال مراجعه به سالن‌های آرایش معتبر برای متصل کردن یا جداکردن اکستنشن های چسبی ضروری ست .

مناسب برای: اکستنشن‌های چسبی بهترین انتخاب برای افراد دارای موهای کوتاه یا متوسط هستند . مراقبت‌های لازم بعد از اتصال انواع چسبی ، استفاده از آنها را برای افراد دارای موهای بلند سخت می‌کند .

 

اکستنشن مو با دوخت

دلایل استفاده: اکستنشن هایی که با کمک نخ مخصوص اکستنشن متصل می‌شوند، به راحتی تا دوازده هفته دوام می‌آورند . این اکستنشن‌ها طبیعی به نظر می‌رسند و می‌توان از آنها تا یکسال استفاده کرد. در ضمن، از نظر اقتصادی هم در دراز مدت مقرون به صرفه هستند .

نحوه مراقبت: در صورت استفاده از انواع با دوخت، مرطوب سازی موها و استفاده از نرم کننده‌ها برای جلوگیری از هرگونه مشکلی ضروری است. به علاوه ، افرادی که از این اکستنشن‌ها استفاده می‌کنند، باید در استفاده از محصولات بهداشتی و آرایشی حالت دهنده مو، احتیاط لازم را داشته باشند، چون این کار می‌تواند به موهای طبیعی آنها آسیب برساند .

مناسب برای: این اکستنشن‌ها برای همه موها و هر اندازه‌ای مناسب هستند. در حال حاضر، شرکت‌های پیشرفته برای سازگارکردن هرچه بیشتر این اکستنشن‌ها با انواع مو تلاش می‌کنند .

 

نکات لازم برای اکستنشن مو

 

اکستنشن جدید

 

تا 5 روز حمام نروید

بهتر است موهای خود را در 5 روز اول بعد از نصب اكستنشن شست‌وشو ندهید تا چسب‌ها سرجای خود كاملا ثابت شوند. در هفته اول ممكن است پوست سرتان به خارش بیفتد. در این صورت از اسپری مرطوب‌كننده مو استفاده كنید. این خارش طبیعی است. بعد از چند روز پوست سر به اكستنشن عادت می‌كند. ممكن است اوایل هنگام خواب در قسمت‌هایی كه اكستنشن اضافه شده احساس ناراحتی كنید. این حس بعد از 4 تا 5 روز از بین خواهد رفت و دیگر حتی متوجه اكستنشن نخواهید شد. توصیه می‌شود قبل از خواب، موهای خود را با یك كش سر نرم در بالای سرتان جمع كنید یا اینكه آنها را ببافید تا به هم گره نخورند. هیچ‌وقت با موهای خیس و مرطوب نخوابید.

 متداول‌ترین روش نصب اکستنشن

روش‌های متعددی برای نصب اكستنشن وجود دارد. متداول‌ترین آنها روش اتصال حرارتی است كه در آن ابتدا یك دسته باریك از موها جدا شده و كمی‌ بالاتر از ریشه مو محلول چسبناك خاصی مالیده می‌شود و یك دسته باریك از موهای اكستنشن روی آن قرار می‌گیرد. سپس به وسیله گیره یا انبرك ویژه‌ای این موها به هم فشرده شده و حرارت انبرك، چسب را ذوب كرده و موهای مصنوعی به موهای طبیعی می‌چسبند. البته علا‌وه بر این روش با كلیپس و نخ نیز می‌توان موهای مصنوعی را به موهای طبیعی متصل كرد. با استفاده از اكستنشن‌های كلیپسی می‌توان هر زمان در خانه موی اضافه را توسط كلیپس به موهای خود وصل كرده و بعد به‌راحتی آن را جدا ساخت. در روشی دیگر نیز موی اضافه به ریشه موی طبیعی فرد وصل شده و دور آن پیچیده می‌شود. البته در این روش، احتمال ریزش و آسیب مو بیشتر است. در آخرین روش نیز اكستنشن از زیر به پوست سر وصل می‌شود.

 مراقب وزن سرتان باشید

قبل از انجام اكستنشن حتما موهای خود را با یك شامپوی مناسب شست‌وشو دهید تا هرگونه چربی و محصولات آرایشی از روی آن پاك شود. برای نصب اكستنشن، مو باید حداقل 7 تا 10 سانتیadsA‌متر بلندی داشته باشد. هرقدر مو بلند‌تر باشد اكستنشن راحت‌تر نصب می‌شود. با این حال موهای خیلی كوتاه را نیز می‌توان اكستنشن كرد. بهتر است قبل از اكستنشن یك تكه كوچك از موی خود را در اختیار آرایشگرتان قرار دهید تا بتواند موهای همرنگ خودتان را تهیه كند. اگر موهایتان خیلی كوتاه است توصیه می‌شود بیشتر از 40 سانت مو به آن اضافه نكنید. اگر مقدار زیادی مو با طول بلند به لابه‌لای موهایتان اضافه كنید فشار زیاد ناشی از وزن آن موجب ریزش موهای طبیعی‌تان خواهد شد. بعضی افراد نیز به‌دلیل كشش زیاد مو دچار سردرد می‌شوند. اینكه پس از چه مدت این موها از كف سر فاصله می‌گیرند، بستگی به رشد موهای شما دارد. به‌طور معمول موها در ماه 5/1سانتی‌متر و در سال حدود 15 سانتی‌متر بلندتر می‌شوند؛ همچنین با افزایش سن سرعت رشد موها كاهش می‌یابد.

 شانه زدن فقط روزی یك بار

برای حفظ دوام اكستنشن از برس‌های مخصوص موهای اكستنشن‌شده استفاده كنید. دانه‌های به كار رفته در این برس‌ها بسیار نرم و نازك هستند. برس‌هایی كه سر دانه‌هایشان برجسته است باعث كشیده شدن اكستنشن می‌شوند. اگر موهایتان گره خورده است، شانه كردن را از پایین به بالا شروع كنید. سعی كنید روزی یك بار بیشتر موهایتان را شانه نكنید تا موهای تضعیف‌شده دیرتر بریزند. ریزش مو هنگام شانه‌كردن و دوش گرفتن كاملا طبیعی است. اینها همان تارهایی هستند كه به اكستنشن وصل نشده‌اند. فراموش نكنید هر فرد به‌طور طبیعی در روز صد تار مو از دست می‌دهد.

 دوش گرفتن بعد از نصب اکستنشن

بعد از اكستنشن قبل از شستن موها آنها را به‌خوبی شانه كنید تا تمام گره‌ها باز شوند. یك‌مرتبه موهای خود را زیر دوش نبرید. سرتان را عقب بگیرید یا موهای‌تان را از فرق سر به دو نیم تقسیم كنید و آرام زیر دوش بروید. هرگز موقع شست‌وشو سرتان را زیر دوش یا در روشویی پایین نگیرید مگر اینكه فقط بخواهید جلوی موهایتان را بشویید. سپس به اندازه لازم از شامپو استفاده كنید اما موهایتان را مالش ندهید و تنها با دست آنها را از بالا به پایین فشار دهید تا كاملا تمیز شوند. سپس به همان روش قبلی زیر دوش آب رفته و كاملا آنها را آبكشی كنید. بعد از آن نیز حتما از نرم‌كننده مو استفاده كنید اما مراقب باشید نرم‌كننده به محل نصب اكستنشن نخورد. این كار باعث می‌شود اكستنشن‌ها شل شده و زودتر از موعد جدا شوند. بعد از حمام، سریع حوله را دور موهایتان بیندازید تا وزن اضافی آب از روی آن برداشته شود. به آرامی موها را درون حوله فشار دهید اما حوله را بالا یا پایین نكشید.

از حجم‌دهنده‌ مو استفاده نكنید

حتما از شامپوهای مخصوص موهای اكستنشن شده استفاده كنید زیرا محصولات معمولی اغلب حاوی مواد سیلیكونی هستند. این مواد چسب اكستنشن را شل می‌كنند. بهتر است اجازه دهید موها در هوای آزاد خشك شوند؛ در غیراین صورت می‌توانید از حرارت ملایم سشوار استفاده كنید. اول از همه قسمت‌های اكستنشن‌شده را خشك كنید. سشوار را رو به پایین بگیرید و خیلی ملایم با استفاده از انگشت‌هایتان موها را از هم جدا كنید. سپس به آرامی آنها را شانه كنید. سعی كنید موهای خود را بیشتر از دوبار در هفته نشویید. بعد از حمام نیز می‌توانید از محصولات تقویتی و نرم‌كننده مو استفاده كنید. این محصولات را روی محل نصب اكستنشن به كار نبرید. همچنین تا جایی كه می‌توانید از محصولات روغنی و محصولاتی كه الكل دارند استفاده نكنید زیرا الكل موها را خشك می‌كند. بهتر است از شامپوهای حجم‌دهنده نیز استفاده نكنید زیرا این شامپوها كوتیكول‌های مو را بلند كرده و باعث گره خوردن موها می‌شود.

 

انواع روش های نصب اکستنشن مو

 

نصب اکستنشن

 

روش‌های متعددی برای نصب اكستنشن وجود دارد که شامل موارد زیر می باشد.

• نصب مو با رینگ که یکی از قدیمی ترین روش های نصب مو می باشد.

• دوخت مو که با استفاده از نخ و سوزن مو به پوست سر دوخته می شود.

• اکستنشن مو با چسب کراتین.

• نصب مو با استفاده از دستگاه لیزر.

• اکستنشن مو با استفاده از بافت های ریزی که در بین مو انجام می شود.

 

به چه صورت موهای اکستنشن شده را بشوییم؟

 

شستن اکستنشن

 

بعد از اكستنشن قبل از شستن موها آنها را به‌خوبی شانه كنید تا تمام گره‌ها باز شوند. یك ‌مرتبه موهای خود را زیر دوش نبرید. سرتان را عقب بگیرید یا موهای‌تان را از فرق سر به دو نیم تقسیم كنید و آرام زیر دوش بروید. هرگز موقع شست‌ و شو سرتان را زیر دوش یا در روشویی پایین نگیرید مگر اینكه فقط بخواهید جلوی موهایتان را بشویید. سپس به اندازه لازم از شامپو استفاده كنید اما موهایتان را مالش ندهید و تنها با دست آنها را از بالا به پایین فشار دهید تا كاملا تمیز شوند. سپس به همان روش قبلی زیر دوش آب رفته و كاملا آنها را آبكشی كنید. بعد از آن نیز حتما از نرم‌كننده مو استفاده كنید اما مراقب باشید نرم‌كننده به محل نصب اكستنشن نخورد. این كار باعث می‌شود اكستنشن‌ها شل شده و زودتر از موعد جدا شوند. بعد از حمام، سریع حوله را دور موهایتان بیندازید تا وزن اضافی آب از روی آن برداشته شود. به آرامی موها را درون حوله فشار دهید اما حوله را بالا یا پایین نكشید.

 

نکات مهم هنگام کار با اکستنشن

 

انواع اکستنشن

 

• موها را با یک برس بسیار نرم و مرحله به مرحله ا‌ز پایین به بالا شانه کنید.

• هنگام خوابیدن باید موهای خود را در بالای سرتان جمع کنید. قرار دادن این موها در زیر سر، موجب نامرتب شدن و گره خوردن‌شان به یکدیگر خواهد شد.

• برای جلوگیری از درهم پیچیدگی موها، همواره دست خود را به داخل حاشیه موهای اضافه شده برده و به سمت پایین بکشید.

• از تافت و سایر حالت‌ دهنده‌های حاوی سیلیکون برای موهای اضافه شده استفاده نکنید. این کار باعث می‌شود که موها از محل اتصال خود جدا شوند.

 

نکاتی که می توان از آن‌ها برای پیدا کردن یک اکستنشن مناسب استفاده کرد

 

کار با اکستنشن

 

• تار و پود اکستنشن باید قوی بوده و موهای متصل به آن ریزش نداشته باشند. البته تار موهای هر اکستنشن هنگام شانه کردن و حالت دادن موها کمی می‌ریزند. برای تست این موضوع می توانید انگشتان خود را داخل موها فرو برده و کیفیت اکستنشن را بررسی کنید.

• گیره ها باید از جنس فولاد ضد زنگ باشند. زیرا این نوع فلز با گذشت زمان و با شستشوی اکستنشن زنگ نمی‌زند.

• تمام گیره های باید در یک اندازه و به یک رنگ باشند تا پس از قرار گرفتن بر روی موها دیده نشوند. به علاوه یک کش کوچک هم باید در قسمت داخلی گیره ها وجود داشته باشد تا پس از قرار دادن اکستنشن داخل موها گیره ها بیرون نزنند.

• سر موهای اکستنشن باید باریک بوده و به راحتی خم شود. به علاوه تراکم موها هم باید زیاد باشد تا  حجم موها پس از قرارگیری اکستنشن بیشتر دیده شود.

• دو سر اکستنشن باید در دو طرف سر به خوبی قرار بگیرند به گونه‌ای که موهای ریز، از آن ها بیرون نزند.

• همیشه در انتخاب اکستنشن باید از موهای کاملا طبیعی استفاده شود تا به خوبی با موهای اصلی فرد ترکیب شده و حالت مصنوعی نداشته باشند. به علاوه موهای طبیعی با حرارت دادن دچار مشکل نخواهند شد، این در حالی است که موهای مصنوعی را نمی‌توان با وسایل حرارتی حالت داد.

• همیشه باید دقت شود که موها بیش از اندازه براق و مصنوعی به نظر نرسیده و با موهای اصلی فرد به خوبی ادغام شوند.

• به طور کلی دو نوع اکستنشن گیره ای وجود دارد که در یکی اندازه موها یکسان و در دیگری موها اندازه‌های متفاوتی دارند. بسیاری ترجیح می دهند که از اکستنشن هایی استفاده کنند که اندازه موها در آن ها یکسان است ولی این انتخاب به سلیقه فرد بستگی دارد.

• در انتخاب اکستنشن باید به نوع آن دقت کرده و توجه شود که موهای اکستنشن گره نیفتند.

• در صورتی که فردی خود موهای کم پشتی داشته باشد بهتر است از اکستنشن ها و گیره های سبک تری استفاده کرده و اگر کسی موهای پر پشت  و محکمی داشته باشد می‌تواند از اکستنشن های با گیره های بیشتر هم استفاده کند.

 

اکستنشن ابرو

 

اکستنشن ابرو

 

قضاوت در مورد اینكه تاتو ابروها با رنگ بهتر است یا كاشت ابروها با موهای طبیعی كار چندان سختی نیست؛ داشتن ابروهایی با موهای طبیعی و قابل رشد كه قابل اصلاح و رنگ كردن هستند با ابرویی نقاشی شده با هاشور یا تاتو كه زود یكنواختی‌اش شما را خسته می‌كند قابل مقایسه نیست. اگر تا امروز خط و خطوط جای ابروهای شما را گرفته است حالا می‌توانید با مراجعه به یكی از كلینیك‌های معتبر پوست و مو روی تاتو ابروهای‌تان موهایی طبیعی بكارید و صاحب ابروهایی زنده و زیبا شوید.

این روش حتی برای كسانی كه چندین سال مداوم از تاتو برای ابرودار شدن استفاده می‌كردند هم قابل استفاده است چراكه در این روش روی تاتوی قدیمی شما كاشت ابروی طبیعی انجام می‌شود. اگر بخواهیم به معایب تاتو در آرایشگاه‌ها بپردازیم هزار و یك دلیل برای نفی آن وجود دارد كه مهم‌ترین آن خطر انتقال بیماری‌های مختلفی مانند هپاتیت و حتی ایدز است و از طرفی دیگر بدرنگ یا بی‌روح شدن رنگ تاتو بعد از گذشت مدت كوتاهی كه گله بیشتر خانم‌هاست.

اما كاشت ابروها با موهای خود فرد در كلینیك‌های تخصصی پوست و مو كه مجوز رسمی از وزارت بهداشت دارند، تحت نظر پزشكان متخصص و با وسایل استریل شده انجام می‌شود. علاوه براین كاشت ابرو  با این روش با حداقل درد و زخم همراه است. پس این همه مزیت به امتحان روشی مناسب‌تر برای پر كردن ابروها می‌ارزد.

 

معایب اکستنشن ابرو

كاشت ابرو بهترین انتخاب برای كسانی است كه یا اصلا ابرو ندارند یا قسمتی از ابروی آنها به خاطر جراحت كاملا از بین رفته است. پس تنها به دلیل وسواس‌های بی‌دلیل و تغییرات عجیب و غریب در ظاهرتان به این كار تن ندهید، چراكه این روش هم مانند هر عمل دیگری در كنار خوبی‌ها، مشكلات خودش را هم دارد، مشکلاتی مانند:

• سرعت رشد موهای كاشته شده همانند موهای سر است بنابراین هر دو هفته یك بار بلند و بلند‌تر می‌شوند. به علاوه آنها از نظر رنگ، جنس و ضخامت هم‌رنگ موی ابرو نیستند.

• زاویه كاشت ابرو كه به شكل خوابیده قرار می‌گیرند به سختی با حالت واقعی ابرو تطابق می‌یابد به همین دلیل این بخش از كار و هماهنگ بودن دم ابرو تا تاج آن و مرتب قرار گرفتن زاویه خواب آن به تبحر متخصص بستگی دارد.

• معمولا به علت جابه‌جایی موها از قسمت پوست سر به ابرو، موها تا حدود 20 روز بعد از كاشت دچار ریزش خواهند شد پس برای رسیدن به نتیجه دلخواه‌تان باید حداقل سه تا شش ماه صبر كنید تا رشد موها به حالت طبیعی برگردد.

• به‌طور معمول فاصله موهای كاشته‌شده در ابرو بیش از موهای طبیعی آن است. البته این داستان درباره كسانی كه تاتو دارند و كاشت روی تاتو انجام می‌شود مشكل ایجاد نمی‌كند چراكه تاتو این فاصله‌ها را مخفی می‌كند، اگرچه به مرور این فاصله‌ها با تكرار جلسات پیوند كم و كمتر خواهند شد.

 

اکستنشن مژه چیست؟

 

اکستنشن مژه

 

اول از همه باید بدانید که اکستنشن مژه واقعا چیست. اکستنشن مژه، مژه‌هایی مصنوعی است که تک تک به مژه های طبیعی شما چسبانده می‌شود تا ضخامت، طول و رنگ مژه‌هایتان را بهبود بخشد.

این اکستنشن‌ها از مواد مصنوعی همچون موی سمور، ابریشم و یا حتی موی انسان ساخته می‌شوند. استفاده از مژه‌ها مصنوعی چیز جدیدی نیست، اما تفاوت بین تکنیک‌های قدیمی و جدید این است که امروزه، مژه‌های مصنوعی بجای پوست پلک، به مژه‌های شما چسبانده می‌شوند، بنابراین ظاهری فریبنده ایجاد خواهند کرد. همچنین بر خلاف مژه‌های مصنوعی سنتی، دیگر از چسب‌های مضر استفاده نمی‌کنند.

 

ماندگاری اکستنشن مژه چه مدت است؟

اگر تصمیم گرفته‌اید که اکستنشن مژه کنید، باید این را هم بدانید که چقدر عمر خواهند داشت. این مژه‌های مصنوعی معمولا بین ۲ تا ۴ هفته و اگر بصورت استثنایی از آنها مراقبت کنید تا ۶ هفته ماندگاری خواهند داشت.

 

آیا اکستنشن مژه بی خطر است؟

اکستنشن مژه باعث نخواهد شد که مژه‌های طبیعیتان را از دست بدهید. این مژه‌ها عوارض جانبی هم ندارند. اما باید خیلی مراقب مژه‌هایتان باشید. بعد از اینکه اکستنشن مژه انجام دادید، نباید تا ۲۴ ساعت با آب در تماس باشید تا مژه‌ها بخوبی سر جایشان قرار بگیرند.

 

 آیا چسب مورد استفاده مضر نیست؟

ممکن است این سوال برایتان بوجود آمده باشد که اگر در حین اکستنشن مژه قطره‌ای از چسب درون چشمتان بریزد چه خواهد شد. از آنجایی که در کل مدت اکستنشن، چشمان شما بسته است، بنابراین چسب در چشمان شما نمی‌ریزد. اما بهرحال قبل از انجام اکستنشن مژه، باید اطمینان حاصل کنید که چسب استفاده شده برای چشمان شما مضر نباشد. مطمئن شوید که چسب، عاری از هرگونه مواد شیمیایی مضر برای چشم باشد، موادی همچون فرمالدئید.

همچنین ممکن است به چسب آلرژی داشته باشید، اما این باعث عفونت نخواهد شد. یک کارشناس دوره دیده و با تجربه‌ی اکستنشن مژه هیچگاه اجازه نخواهد داد که عفونتی بوجود بیاید. در این اکستنشن از چسب‌های متنوعی استفاده می‌شود که بسته به حساسیت شخص مورد نظر انتخاب می‌شوند.

 

اکستنشن مو و انواع آن

اکستنشن مو و اطلاعات مفید درباره آن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید