درمان خانگی اسپاسم و گرفتگی عضلات کمر

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 10226

آیا اسپاسم ماهیچه‌های کمر قابل درمان است؟! چگونه با چند درمان خانگی ساده و نرمش گرفتگی عضلات کمر را کاهش دهیم؟

درمان خانگی اسپاسم و گرفتگی عضلات کمر

گرفتگی عضلات کمر (اسپاسم کمر) درد بسیار سنگینی دارد. این درد ممکن است به دلیل ورزش کردن بیش از حد یا خیلی ساده به دلیل اشتباه حرکت کردن، اشتباه از تخت خواب برخواستن و یا بیش از حد کار کردن در خانه به بدن وارد می‌شود. با توجه به بولتن صدمات ورزشی، بیشتر اسپاسم‌هایی که در قسمت کمر رخ می‌دهد به قسمت‌های پایینی آن نیز نفوذ کرده و و حتی به پا نیز می‌زند. البته شما می‌توانید به کمک چند درمان خانگی، این درد اسپاسپ کمر را کاهش دهید.

 

اسپاسم کمر

 

درمان خانگی اسپاسم کمر (گرفتگی عضلات کمر)

اولین درمان قرار دادن یخ در ناحیه‌ی آسیب دیده است. یک پک یخ را روی موضع قرار داده و ماساژ دهید – ممکن است به کمک یکی از نزدیکانتان نیاز داشته باشید – به مدت 12 دقیقه این حرکت را انجام دهید. این سرما نه تنها درد را کم می‌کند، بلکه می‌تواند هرگونه التهاب ماهیچه و بافت‌های کناری آن‌را نیز کاهش دهد. این عمل را در طول روز می‌توانید با فواصل 20 دقیقه استراحت انجام دهید.

دومین درمان، می‌توانید از یک داروی ضد درد استفاده کنید، چون بیشتر اسپاسم‌هایی که رخ می‌دهند خیلی راحت با خوردن داروهای معمولی قابل درمان هستند.

سومین درمان، اندکی حرکات کششی ملایم بر روی کمرتان انجام دهید، که هم ماهیچه‌های کمر را باز می‌کند و هم از گرفتگی بقیه عضلات جلوگیری می‌کند. ماهیچه‌های پلویک که در انتهای بدن قرار دارند، باعث قوی شدن ناحیه‌ی پایینی می‌شوند.

نرمش: با ورزش دادن آن می‌توانید تا میزان زیادی از درد ناحیه‌ی پایینی بدن جلوگیری کنید. روی زمین یا روی تخت دراز بکشید، دست‌ها را در کنار بدن خود قرار دهید. ماهیچه‌های شکم را منقبض کنید و به ملایمت کمر خود را به زمین نزدیک کنید. به مدت 12 ثانیه – یا کمتر -  این حالت را حفظ کرده و سپس رها کنید.

چهارمین درمان، پاهایتان را بالا ببرید – تا جایی که می‌توانید – تا ماهیچه‌های کمر و شکم قوی شده و عضلات گرفته شده باز شوند.

نرمش: روی زمین یا تخت خواب دراز بکشید. دست راست و پای چپ را تا جایی که می‌توانید بالا بیاورید. باسن باید صاف روی زمین باشد. این موقعیت را تا جایی که می‌توانید حفظ کنید. سپس به حالت اول بازگشته و این تمرین را با دست چپ و پای راست انجام دهید. دو ست 10 تایی برای هر تمرین کافی است. ( با توجه به بولتن صدمات ورزشی)

 

گرفتگی ماهیچه های کمر

درمان قرمزی چشم سریع در خانه

فواید چای سیاه برای سلامت بدن

با دیدن چه نشانه هایی باید از بدنتان سم زدایی کنید ؟

لیموترش بهترین ضدعفونی‌‌کننده برای بدن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
فیروزه محمد خانی
۲۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
عالی بود خیلی خوب بود
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید