لاغر کردن صورت به روش کانتورینگ - تصاویر

دسته: آرایش کلی صورت تاریخ نگارش: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 7753

کانتورینگ، این توانایی را دارد که با توجه به اندازه صورت و شکل آن، به رفع نقایص و تکمیل حالت آن کمک کند. انجام این روش برای صورت‌های گرد و یا چاق را بیاموزید.

لاغر کردن صورت به روش کانتورینگ - تصاویر

شاید در نظر اول، کانتورینگ صورت کار سخت و دشواری باشد اما با کمی تمرین و داشتن دقت در انجام این روش، می‌توانید خودتان هم آن را به راحتی انجام دهید. افراد دارای صورت‌های چاق و یا به طور کلی گرد و بدون زاویه، نیاز دارند که با روش‌هایی، مدل و فرم صورت را استخوانی و لاغرتر جلوه دهند و این کار را کانتورینگ به خوبی برایتان انجام خواهد داد.

 

لاغر کردن صورت با کانتورینگ

مرحله به مرحله، روش لاغر کردن صورت با کانتورینگ را برایتان توضیح داده‌ایم. توضیحات و عکس‌های هر مرحله، یک کانتورینگ پایه و بسیار ساده را برای مبتدی‌ها آموزش می‌دهد پس نگران نباشید، شما هم حتما می‌توانید آن را اجرا کنید.

 

1. آرایش پوست را انجام دهید.

اول از همه و قبل از انجام کانتور، آرایش معمول و زیرسازی‌های لازم را انجام دهید. پرایمر صورت، کانسیلر و فونداسیون را به شکلی پوستتان را صاف و بی‌نقص کنید، به کار ببرید.

 

2. کانتور استخوان گونه

شاید بتوان گفت که این مرحله، مهم‌ترین بخش است که اگر با ظرافت و دقت انجام شود، شما را تا 80 درصد به هدفتان نزدیک می‌کند، زیرا این بخش، جایگاه دقیق گردی و چاقی صورت است که باید رفع شود.

با یک براش مستطیلی از کنار خط رویش مو ( تقریبا جایگاه خط ریش مردانه ) با یک برنزر یا کرم پودر قهوه‌ای - خاکستری (مات)، یک خط کمی قوس‌دار، درست در قسمت توخالی زیر گونه (مرکز صورت) بکشید. اگر جایگاه درست آن را نمی‌دانید، از روش بچگی‌هایتان کمک بگیرید و لپ‌ها را تو ببرید و لب‌ها را به شکل ماهی درآورید. قسمتی که داخل رفته، همانی است که باید کانتور کنید. مواظب باشید که خیلی به دهان و لب‌ها نزدیک نشوید.

 

کانتور صورت گرد و چاق

 

3. رژگونه بزنید

در آینه نگاه کنید و لبخند بزنید. قسمتی از گونه که برجسته می‌شود، جایگاه رژگونه است. فقط کمی رنگ رزی نیاز دارید تا در لاغر کردن صورتتان، بهترین کمک باشد. رژگونه را با یک براش فونداسیون به صورت ضربه‌ای به این قسمت بزنید و آن را کاملا در کناره‌ها محو کنید. 

رژگونه نباید با چشم‌ها فاصله نزدیکی پیدا کند و همچنین باید مراقب باشید که به بینی نزدیک نشوید وگرنه صورتتان را گردتر نشان می‌دهد. در انتها هم با براش رژگونه، کمی مرکز چانه و بالای ابرو را هم بکشید تا درخشان شود.

 

رژگونه زدن صحیح برای صورت گرد

 

4. هایلایتینگ

حالا نوبت استفاده از هایلایتر (روشن کننده) است. با یک تناژ متناسب با رنگ پوستتان، قسمت بالای کانتور و رژگونه (زیر چشم) را هایلایت کنید تا روشن و براق شود. هایلایت باعث می‌شود جلب توجه از بخش تیره شده توسط کانتور برداشته شود و به قسمت زیر چشم‌ها هدایت شود. یعنی چاقی صورت کمتر دیده می‌شود و صورت در کل لاغر و استخوانی‌تر از معمول به نظر می‌رسد.

 

هایلایت صورت

 

کانتور صورت قبل و بعد

 

خب این یک آموزش ساده برای مبتدی‌ها بود که به راحتی قابل انجام است. در زیر تصویر یک کانتورینگ بسیار حرفه‌ای رامی‌بینید که آن را با شکل کاملا توضیح می‌دهیم.

1. بخش‌های به رنگ صورتی تیره، محل‌های کانتورینگ هستند که باید با یک کرم پودر یا کرم فونداسیون 2 تا 3 درجه تیره‌تر از رنگ پوست، تیره شوند. این بخش‌ها، اصلی‌ترین بخش‌هایی از صورت هستند که باعث گردی و چاق بودن صورت می‌شوند.

2. بخش‌هایی هم که به رنگ صورتی روشن هستند، باید با هایلایتر روشن شود.

3. نکته مهم در اجرای این کانتورینگ، دقت در محو کردن کانتور و هایلایت است. توصیه می‌کنیم طبق این تصویر، ابتدا براش را به صورت بسیار محو و کمرنگ روی پوست بکشید تا هاله‌ و سایه‌ای از رنگ ایجاد کند و اگر شکل کلی آن مناسب بود، کم‌کم آن را پررنگ کنید و بعد با براش تمیز، آن را محو کنید تا خط‌دار و مشخص نباشد.

 

لاغر کردن صورت با کانتورینگ

 

استروبینگ صورت - آموزش کامل این ترفند آرایشی جدید

راه های لاغر کردن صورت چاق با روش های خانگی

روشهای طبیعی لاغری صورت

زیبایی صورت - روش هایی برای کاهش چاقی صورت

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید