از چه سنی کرم ضد پیری استفاده کنیم؟

دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 3019

استفاده از کرم ضد پیری برای چه سنی مناسب است؟ چه نوع پوست هایی باید از چه زمانی از این کرم ها استفاده کنند؟!

از چه سنی کرم ضد پیری استفاده کنیم؟

 همان‌طور که هر سال فرا رسیدن سال جدید و عید به نظر نزدیک تر می رسد، زمان استفاده کردن از محصولات و کرم های ضد پیری نیز انگار سریع تر از قبل به شما نزدیک می‌شوند. البته باید این موضوع را به خاطر داشته باشید که بسته به نوع پوستتان، فرآیند پیری متغیر است.

 

چه زمانی از محصولات ضد پیری استفاده کنیم؟

محصولات ضد پیری پوست به خصوص آن هایی که دارای آنتی اکسیدان هستند را می‌ توانید از 21 سالگی استفاده کنید، اما مهم تر از آن استفاده کردن از کرم های ضد پیری است که برای پوست شما ساخته شده اند. به طور عمومی کرم های ضد پیری برای افرادی ساخته می شوند که پوست خشک تری دارند. اگر پوست شما به صورت معمول خشک است، در استفاده از این مدل کرم ها تردید به خود راه ندهید و از هر موقعی که می توانید از آن ها استفاده کنید. برای پوست های چرب استفاده از کرم و یا سرم های ضد پیری اندکی سخت تر است. اگر پوستتان خیلی خشک است باید از کرم ضد پیری استفاده کنید که حاوی مقادیر زیاد و غنی لیپید (روغن) باشد، اما اگر پوستی معمولی، ترکیبی، مستعد آکنه و یا چرب دارید، این گزینه اصلا مهم و مورد نظر نیست، چون ممکن است به جوش های زیاد، جوش های سرسیاه و بسته شدن منافذ پوست بیانجامد.

اگر پوست شما خیلی جوش دارد حتما دقت ویژه ای به محتویات داخلی کرم داشته باشید چون بعضی از ویتامین ها و ترکیبات پپتیدی می توانند متابولیسم پوست مستعد آکنه و جوش دار را بیشتر کرده و به بدتر شدن اوضاع کمک کنند.

بهترین راهی که روند پیری پوست را کند می کند استفاده روزانه از کرم ضد آفتاب، خوردن غذاهای غنی از آنتی اکسیدان و استفاده از محصولات "مناسب" با پوستتان است.

 

کرم ضد پیری

 

نکته ی دیگری که باید به خاطر بسپارید پاکسازی نکردن پوست با مواد قوی و اسیدی است. چون این مواد لایه گوست را اذیت کرده و باعث ایجاد قرمزی و آسیب می‌ شوند. چیزی که باید بدانید این است که روند سلول سازی در طول دهه ی دوم زندگی تان همواره فعال است و بیشتر محصولات ضد پیری در این زمان تحریک کننده ی ساخت دوباره سلول هایی  هستند که با اسکراب های خشن از بین رفته اند.

 

مراقبت از پوست در 20 تا 30 سالگی

فواید بی نظیر عصاره توت برای پوست

8 ماسک عالی برای انواع پوست صورت - فرمول

چگونه بعد از اپیلاسیون بدن جوش نزنیم؟

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید