ترفند برطرف کردن نارنجی شدن رنگ مو

دسته: مراقبت از مو تاریخ نگارش: ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 37380

اگر می خواهید بعد از رنگ کردن، رنگ موهایتان تغییر نکند لازم است به چند نکته در این زمینه توجه کنید.

ترفند برطرف کردن نارنجی شدن رنگ مو

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که بعد از گذشت چند ماه از رنگ کردن مو، رنگ موهایتان نارنجی یا زرد شده و زیبایی خود را از دست داده باشد. زرد و نارنجی شدن مو امری طبیعی است و معمولا در اثر شست و شوی زیاد، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، نوع رنگ مو و ... ایجاد می شود.

برای اینکه بتوانید نارنجی شدن رنگ مو را کاهش دهید لازم است قبل و بعد از رنگ کردن موها به چند نکته توجه کنید. با ما در این قسمت از زیبامون دات کام همراه باشید و با چند ترفند برای برطرف کردن نارنجی شدن رنگ مو آشنا شوید.

 

چرا موهای رنگ شده نارنجی می شود؟

 

رنگ مو روشن

 

نارنجی شدن رنگ مو زمانی اتفاق می افتد که رنگ موها در حال محو و کم رنگ شدن باشد. رنگ مو ترکیبی از مولکول های مختلف است و زمانی که این مولکول ها برای رنگ کردن مو متعادل می شوند رنگی زیبا و درخشان را برای موها ایجاد خواهند کرد. به تدریج و با گذشت زمان تعادل مولکول های تشکیل دهنده رنگ مو نیز کاهش پیدا می کند و در نتیجه بعد از گذشت چند وقت از رنگ کردن مو، رنگ مو کم کم نارنجی می شود.

از عوامل اصلی و تاثیر گذار بر رنگ مو که باعث نارنجی شدن رنگ مو می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شامپو حاوی سولفات

نور خورشید

آب کلردار

لایه های متعدد رنگ مو

نوع رنگ مورد استفاده

به طور کلی موهایی که به طور طبیعی دارای رنگ تیره هستند بعد از رنگ شدن بیشتر در معرض نارنجی شدن قرار خواهند گرفت. هر چه موها تیره تر باشد و برای رنگ کردن مو، موها را به رنگ پایه برسانید ( دکلره کردن ) بعد از گذشت چند ماه رنگ موها حالت زرد، نارنجی، برنجی و تناژهای این چنینی پیدا می کند.

 

چگونه می توان نارنجی شدن رنگ مو را برطرف کرد؟

 

شامپو بنفش

 

شامپو بنفش

 

شامپو بنفش یکی از شامپوهایی است که می تواند رنگ مو را متعادل نگه دارد و از زرد و نارنجی شدن آن جلوگیری نماید. معمولا در سالن های مخصوص رنگ کردن مو بعد از اینکه کار رنگ کردن مو به پایان می رسد از یک شامپوی بنفش برای شست و شوی مو استفاده می شود و از این طریق رنگ مو تغ=عادل و ثبات بیشتری خواهد یافت.

 

تونر مو

 

تونر مو

 

تونر مو یک محلول با پراکسید پایین است و معمولا برای برطرف کردن تناژهای زرد و نارنجی رنگ مو مورد استفاده قرار می گیرد. تونر با حذف کردن رنگدانه هایی که باعث زرد و نارنجی شدن رنگ مو می شود نقش موثری در این زمینه خواهد داشت. 

 

چگونه تونر مناسب برای رنگ مو انتخاب کنیم؟

برای اینکه بتوانید تونر مناسبی را برای رنگ موهایتان انتخاب کنید ابتدا باید چرخه رنگی را به درستی بشناسید و سپس رنگ هایی را که ضد و مخالف یکدیگر هستند را کنترل کنید. برای مثال اگر رنگ مو انتخابی شما دارای تناژ سبز باشد باید از تونر قرمز برای متعادل کردن آن استفاده کنید.

برای مثال:

رنگ سبز برای خنثی کردن رنگ قرمز

رنگ آبی برای خنثی کردن رنگ نارنجی

رنگ بنفش برای خنثی کردن رنگ زرد

 

چرخه رنگ

 

بهترین زمان برای استفاده از تونر

بهترین زمان برای استفاده از تونر بلافاصله بعد از بی رنگ کردن موهاست. بعد از دکلره  و بی رنگ شدن موها، آن را بشویید و کمی رطوبت مو را بگیرید. سپس تونر را مطابق دستورالعمل برند مورد استفاده خود آماده کنید و برای مدت زمان مشخصی که گفته شده است روی موها قرار دهید. حتما به زمان دقت کنید زیرا اگر تونر برای مدت زمان طولانی روی مو باقی بماند رنگ موها خاکستری یا بنفش خواهد شد.

 

لینکهای مرتبط:

موهای فر و خشک را چگونه شانه کنیم؟

علت افزایش ریزش مو در فصل پاییز

رفع مشکلات مو با اضافه کردن نمک در شامپو

روش های مراقبت و حفظ رنگ موی قرمز

 

ممنون که با زیبامون همراه هستید.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید