بالیاژ سامبره - تفاوت بین مدل های هایلایت مو

دسته: مو تاریخ نگارش: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 9556

تفاوت بین انواع مختلف تکنیک های هایلایت مو، سامبره و بالیاژ در چه مواردی هستند؟ چه نکاتی را باید در مورد آن ها بدانیم؟

بالیاژ سامبره - تفاوت بین مدل های هایلایت مو

ترندهای رنگ موی خیلی زیبادی وجود دارند که شاید بعضی از آن ها را حتی نشنیده باشید و یا تفاوت بینشان را ندانید. اصطلاحات و لغاتی مانند آمبره ( Ombre )، سامبره ( Sombre ) و بالیاژ ( Balayage ) که از معروف ترین و پرکاربردترین لغات رنگ مو برای پاییز هستند. سعی کنید از رنگ های گرم و خاکی – که طبیعی تر هستند – برای بعد بخشیدن به موهایتان و رنگ های متضاد و بولد برای خیره کننده کردن استایلتان استفاده کنید. این مساله را به یاد داشته باشید که هر تکنیک رنگ مو و هایلایت را که انتخاب می کنید اول از همه باید با لایف استایل، بودجه و مدل صورتتان هماهنگی داشته باشد و هیچ گاه در خانه امتحان نکنید. در ادامه راهنمای مناسب و کاملی برای توضیح این ترندهای رنگ مو برایتان آورده ایم. با زیبامون دات کام همراه باشید.

 

هایلایت مو

 

هایلایت مو به روش سامبره

سامبره یعنی انتقال اندک و ملایم رنگ از ریشه مو به سمت نوک موها. تقریبا نوعی آمبره ی ملایم است. سامبره تضاد رنگی خیلی کمتری را میان ریشه و نوک موها ایجاد می کند و از طرفی به قدری رنگ دارد که موها را متفاوت و جذاب نشان دهد. رنگ کردن مو باید خیلی تدریجی تر و یکپارچه تر از آمبره باشد. می توانید موها را فر یا مواج کنید تا رنگ ها باهم ترکیب شوند و ظاهری طبیعی به خود بگیرند.

نکته: سامبره همانند آمبره، در ابتدا پروسه ای نیازمند صرف زمان است. اما بعد از انجام شدن نیاز به نگه داری و مراقبت کمتری دارد. آریشگرتان می تواند رنگ های متفاوتی که به موهایتان نزدیک هستند را برای بعد و بافت دادن به موها استفاده کند.

 

سامبره

 

هایلات مو به روش بالیاژ

بالیاژ به فرانسوی به معنای کشیدن یا رنگ کردن است و به معنی کشیدن هایلایت خورشیدی ( Sun Ki.ssed ) روی مو می‌باشد. بر خلاف تکنیک های رایج هایلایت کردن، در بالیاژ متخصص رنگ مو، رنگ را بدون استفاده از فویل روی سطح مو می زند و این روش رنگ را طبیعی‌ تر و حل شده تر با رنگ موی طبیعی خودتان نشان می دهد.

نکته: طبیعی ترین و بدون شک رایج ترین مدل هایلایت مو، بالیاژ است که نیاز به مراقبت و رسیدگی بسیار کمی دارد و از همه طبیعی تر است.

 

بالیاژ

مدل های مختلف بالیاژ مو - قسمت سوم را ببینید.

بالیاژ و کالر ملتینگ و فویل و آمبره و سامبره چه هستند؟

مدل های متنوع و جدید بالیاژ مو را ببینید.

معرفی کامل روش های مختلف هایلایت به همراه عکس

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید