تزیینات شب یلدا ویژه زیبامون

دسته: هنر و سبک زندگی تاریخ نگارش: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 5827

امروز آیین های شب یلدا همچنان مثل زمان باستان است و در آن تغییر زیادی نمی بینیم. در این مطلب با تزیینات مخصوص شب یلدا بیشتر آشنا شوید.

تزیینات شب یلدا ویژه زیبامون

یلدا با خوراکی های خوشمزه اش است که معنی پیدا می کند برای همین هم هست که نمی توان یلدا را بدون انار یا هندوانه تصور کرد. در هر کدام از شهرهای ایران، سفره شب یلدا را بسته به این که در آن ناحیه از چه میوه ها و خوراکی هایی بیشتر استفاده می شود می چینند. اما میوه های نمادین انار و هندوانه از آن خوراکی هایی هستند که جایشان همیشه در سفره های رنگارنگ هر شهری از ایران محفوظ است. همه ما هندونه را میوه ای تابستانی می دانیم اما اینکه چرا خوردن آن در شب یلدا تا این حد مهم است به این واقعیت برمی گردد که در باور ایرانی ها با خوردن هندوانه دیگر تحمل سوز و سرما کار دشواری نیست. انار سمبل شادی و زایش است و با خوردن آن در اولین شب زمستان انرژی ای تازه می گیریم. آجیل شب یلدا از دیگر خوراکی هایی است که می تواند مهمان ها را حسابی سرگرم کند و خوردن خوراکی های شیرینی مثل باسلوق شیرینی این جشن را برایمان دوچندان می کند.

 

تزیینات شب یلدا تزیین سالاد

 

 

شام و خوراکی های شب یلدا

 

تزیینات شب یلدا توپک انار

 

برای شام شب یلدا معمولا غذاهایی مثل انار پلو، سبزی پلو با ماهی و زرشک پلو و …  پخته می شود تا جشن و دورهمی شب یلدا کامل تر  شود. در روستاها و شهرهای کوچک ایران در زمان های قدیم معمولا خانواده ها این شب را با نشستن در زیر کرسی های گرم می گذراندند، کرسی هایی که مطمئنا نشستن در دور آن ها مزه دیگری داشت. چند روز مانده به شب یلدا حال و هوای خاصی شهر را فرا می گیرد، خیابان ها شلوغ تر از قبل می شود و مردم زیادی را در میوه فروشی ها و آجیل فروشی ها می بینید که در حال خرید هستند تا این شب را هر چه باشکوه تر برگزار کنند. با اینکه در بیشتر شهرهای ایران یلدا به یک شکل سپری می شود اما در بعضی از شهرها هم آداب و رسومی خاص برای گذراندن این شب وجود دارد. این فقط ایرانی ها نیستند که طولانی ترین شب سال با شادی می گذرانند بلکه یلدا در کشوهای اطراف ایران مثل افغانستان، پاکستان و تاجیکستان هم جشن گرفته می شود.

 

تزیین ژله شب یلدا

 

تزیینات شب یلدا ژله

 

 

تزیینات غذا با انار مخصوص شب یلدا 

 

غذا با انار مخصوص شب یلدا

 

 

تزیینات دسر شب یلدا

 

تارت انار شب یلدا

 

 

تزیین میوه شب یلدا

 

تزیین پرتقال برای شب یلدا

 

 

تزیین هندوانه شب یلدا

 

تزیین هندوانه

 

تزیین کیک هندوانه شب یلدا

 

تزیین کیک شب یلدا

 

تزیین غذا برای شب یلدا

 

تزیین برنج با انار

 

تزیینات شب یلدا

 

تزیینات شب یلدا

 

تزیین آجیل شب یلدا

 

آجیل شب یلدا

 

جدیدترین تزیینات شب یلدا 

 

انار شب یلدا

 

کاپ کیک شب یلدا

 

کیک هندوانه

 

تزیین میز یلدا

 

تزیین میوه شب چله

 

ایده های تزیینات و تم شب یلدا 96

تزیین میوه و میوه آرایی برای شب یلدا

تاریخچه شب یلدا از گذشته تا امروز

انواع مدل تزیین ژله زیبا برای شب یلدا

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید